PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8418}

Oskarżeni

The Accused
7,4 9 594
oceny
7,4 10 1 9594
7,2 6
ocen krytyków
Oskarżeni
powrót do forum filmu Oskarżeni

Brutal truth.

ocenił(a) film na 7

No tak, rzeczywistość jest brutalna i nawet nie można sobie pójść się pobawić do lokalu, bo zgwałcą i jeszcze powiedzą, że się prosiłaś. Takiego pecha ma główna bohaterka i szczerze jej z tego powodu współczuję, nie robi mi jednak ten film za bardzo. Zresztą, podżegacze podżegaczami, ale niech się cieszy, że chociaż gwałcicieli jako tako ukarano. Bo u nas, w Polsce, to się zdecydowanie rzadko zdarza. A wracając do filmu, interesująca kreacja Jodie Foster. Ale akcja niezbyt ciekawa.

ocenił(a) film na 8
agatha

Bo grzeczne dziewczynki nie powinny sie bawić w takich lokalach... ;)

ocenił(a) film na 10
fidelio

dokladnie :) grzeczne dziewczynki siedza pod domciem :P

agatha

bo w sumie ona sprowokowała tych facetów no ale ja jej tez współczuje

agatha

Ta, jasne. Jej wina, bo zamiast siedzieć w domu wyszła się odstresować. Wkurzają mnie takie gadki :/

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
arasss21

Lecz się człowieku, a nie obnosisz się ze swoimi chorymi poglądami!! Kiedy w filmie widziałeś, że ona się puszczała?!? Przecież była w stałym związku, a w barze jedynie flirtowała po pijaku i nie zamierzała się puszczac! Nawet nie rozumiesz, co oglądasz. To tacy jak Ty powinni byc tępieni, a żal to mi Ciebie - szczerze współczuję.

antra

moze cos ze mna nie tak bo ja akurat widzialem wyraznie ze chciala i to bardzo tyle ze nagle jej sie odwidzialo

swietojebliwy

a nawet jeśli chciała a potem jej się odwidziało to czy to daje prawo tej bandzie do zachowywania się jak banda bezmózgich tępych prymitywnych zwyrodnialców myślących tylko końcówką??? takie myślenie właśnie usprawiedliwia to co się dzieje na świecie :/

ocenił(a) film na 9
swietojebliwy

No według Ciebie zapewne chciała, żeby zerżnęło ja stado napalonych buraków, boś "jebliwy". Kobieta przecież zawsze się prosi o gwałt, jeśli została zgwałcona, to się samo przez się rozumie i oczywista oczywistosć to jest, tak samo jak fakt, że - tym bardziej przecież - "nie można się zgwałcić prostytutki" jako orzekł nieżyjący już myśliciel i znawca tematu, pan Lepper.
Natomiat biedny facet, który się wciela w rolę gwałciciela, to przecież bezrozumne zwierzę, które nie ma nie tylko uczuć wyższych, ale nie używa mózgu i "myśli" fujarą. (Obawiam się, że obraziłam zwierzęta, bo chyba wśród nich gwałty się nie zdarzają).
Była wstawiona, a nie napalona, to raz. Dwa - jak tylko nadażyłaby się okazja, skur*** zgwałciliby by ją nawet, gdyby z żadnym z nich nie tańczyła i nie flirtowała, bo ten rodzaj mężczyzn już tak ma.
Prawdziwy mężczyzna nie wykorzysta i nie zgwałci kobiety. Robią to aroganci z niskim poczuciem wartości, zakompleksione gnoje, które próbują udowodnić sobie smym jacy to są fantastyczni. Wiesz czym jest gwałt? Przeważnie jest to przede wszystkim manifestacja siły i władzy nad drugim człowiekiem, satysfakcja seksualna jest dodatkiem i bonusem do poniżenia i upokorzenia innej istoty ludzkej. Przemiawia za tym fakt, jak później była traktowana przez sprawców i współprawców swojego upokorzenia.

ocenił(a) film na 10
swietojebliwy

Chciała tylko zatańczyć, gdy facet zaczął ją całować powiedziała mu wyraźnie że chce już iść do domu! i próbowała się od niego oderwać. To chyba wraźmy sygnał. A flirtowała tylko z jednym panem i on wzajemnie ją podrywał a aż 3 ją zgwałciło!

arasss21

"Wspolczuje przyszlym zonom takich mezczyzn, ktorzy sie puszczali.Naiwna i zakochana kobieta jest z takim, a on 10 innych przed nim posuwal" - zapomniales dopisac.

ocenił(a) film na 9
arasss21

I po co tyle wykrzykników? I po co tyle nienawiści? Żadna kobieta Cię nie chce, czy jak? Jeśłi tak, nie dziwię się wcale.
Jestes chory i spaczony. To takie szumowiny jak ty powinno się eliminować, a nie ofiary gwałtu, biedny zbulwersowany praworządny i prawomyślący obywatelu. Powinno się takich jak ty stawiać pod ścianą i strzelać z obrzyna najpierw w jaja, potem w łeb.

ocenił(a) film na 10
agatha

Ukarano nie tylko samych gwałcicieli, ich wyroki zwiększyły się automatycznie ( z 9 miesięcy do 5 lat), po czym jak ława przysięgłych orzekła winę tytułowych oskarżonych czyli tych co podżegali do gwałtu.

agatha

Jakby nie zachowywała się jak ostatnia szmata, to nic by jej się nie stało.

BEATAiDAMIAN

nic nie daje prawa fiutowi do dobierania sie do czyjejs dupy bez pozwolenia

naprzemial

amen!

BEATAiDAMIAN

Może w naszym głupim kodeksie karnym nie. Chciała ? To dostała.
Nikt nie będzie szanował kogoś, kto sam siebie nie szanuje

BEATAiDAMIAN

Beatka współczuję Damianka :P

agatha

dajcie spokoj nie mozna wynic dziewczyny ze chciala isc sie odstresowac do baru. widze tu jednego ponosi i zaczyna wyzywac od dziwek, kolega zirytowany jest widze ze istnieje mozliwosc ze ktos czy tez nieokreslona ilosc panow juz figlowala z wybranka z ktora chcesz sie zwiazac. przebudz sie, to nie te czasy ze dziewczyna zeby sie z kims przespac musi za maz wychodzic. moga to robic jak i my a one potrzebuje wiecej milosci ;D a tak na serio to ten kobiecy jak sie im wydaje niegrozny filtr jak i odkryte po czesci cialo prowokuje wlasnie takich ludzi. mnie denerwuja ze jak sie jeszcze zwroci uwage czy to kolezance, siostrze to wielkie pretesje. pamietajcie drogie panie faceci sa wzrokowcami podoba sie im to co widza... w tym wasze prowokujace po pijaku zachowanie ze juz o stroju nie wspomne wiec czasami posluchajcie namolnego ojca ;p ale calkowicie sie zgadzam z kolega wyzej

ocenił(a) film na 8
swietojebliwy

Ehh żal czytac wasze żałosne komentarze! jeżeli ktos ma takie poglądy, to świadczy tylko o tym, ze sam byłby w stanie zgwałcić "prowokującą" dziewczynę!!!! zal.pl dla takich debili...współczuję waszym dziewczynom/zonom. amen.

swietojebliwy

Prawda jest taka, że jeśli jesteś zdrowy psychicznie to popatrzysz sobie nawet na nagą osobę, ale jej nie tkniesz, a jeśli jesteś chory to ja zapraszam na terapię i długie lata w specjalnym szpitalu lub więzieniu - proste. Też jestem wzrokowcem i jakoś nie idę posuwać wszystkiego co mi się nawinie, więc tego typu argument brzmi jak: nie miałem kasy na samochód, bo jestem nierobem, więc go ukradłem. Jasne, że można się opatulić pod samą szyję, żeby jakiemuś po*ebowi nie narobić smaku, ale do ch*ja pana, czy ty jeździsz z płachta na wozie, aby nie było widać, że jest "ładny" i drogi i żeby ci ktoś go nie zap**rdolił na najbliższym skrzyżowaniu?
Patrząc w ten sposób to może nie wychodźmy z domu w ogóle, zawsze możesz kogoś sprowokować nierównym krokiem...
Zaufajcie mi, że jeśli ktoś chce kogoś zgwałcić/pobić/okraść to zrobi to choćbyś miała/ dżinsy/nie zaczepiał/nie szpanował. Taki prymityw zostanie prymitywem, nie wierzę w resocjalizację takich ludzi.

agatha

Widzę, że wiele osób uważa, że bohaterka sama się o to prosiła. Okrutnie przykro się to czyta, szczególnie biorąc pod uwagę w jakich czasach żyjemy. Tracę wiarę w ludzi. Aż strach wyjść z domu, skoro tyle osób uważa, że może zgwałcić drugiego człowieka, "bo...". Nie ma żadnego "bo..", nie ma żadnego usprawiedliwienia dla gwałtu! Tym bardziej przeraża mnie fakt, że niektóre dziewczyny próbują wmówić tu innym, że wina za ten gwałt leży po stronie ofiary. ŻADNA kobieta nie prosi się o gwałt. Widzieliście kiedyś, żeby któraś chodziła i wołała "zgwałćcie mnie"? GWAŁT to wykorzystanie seksualne WBREW woli OFIARY, więc nie można powiedzieć, że kobieta się o to prosi, że ubrała się "prowokująco". Może nawet chodzić naga i nikt nie ma prawa jej tknąć, bez względu na miejsce, okoliczności czy zachowanie...

ocenił(a) film na 9
agatha

Ciekawy wywód - ponieważ w Polsce nie ukaranoby odpowienio nawet sprawców samego gwałtu w wymiarze materialnym, to ona powinna się cieszyć, że ukarano także podżegaczy. Naprawdę tak myślisz? Takie kary powinny być standartem, a nie wyjątkiem. W niektórych stanach można dostać za wielokrotne gwałty nawet czapę, co szczerze popieram; pewnie ofiary powinny się z tego cieszyć...

ocenił(a) film na 6
agatha

Co Ty, kobieto, z tym "u nas w Polsce"? Masz jakieś wiadomości, których nie zna prokuratura? Film jest O USA - co 6 min. gwałt, połowa z nich zbiorowa. I co, jak tam "u nas w Polsce"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones