PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35491}

Oskarżona

The Accused
6,8 30
ocen
6,8 10 1 30
Oskarżona
powrót do forum filmu Oskarżona

#metoo

ocenił(a) film na 7

Młoda nauczycielka zabija ucznia broniąc się przed gwałtem. Jako, że jej dzielny i pochwały godny (nie, to nie sarkazm, mówię poważnie) czyn nie spotkałby się pewnie z aprobata społeczeństwa i władz, nasz biedna bohaterka stara się go ukryć. Muszę przyznać, że jak na b-klasowy dramat kryminalny z końca lat 40-tych to jest to bardzo udane kino. Nie trudno o empatię dla głównej bohaterki, a atmosfera fajnie gęstnieje i suspensu nie brak. Warto zobaczyć.

kangur_msc_CM

jeżeli był to nieletni, to jest to morderstwo. Jeżeli nie - działanie w obronie (choć nie da się ukryć że dość trudne do udowodnienia).

Nazywanie przez ciebie działania w tak dramatycznych okolicznościach 'dzielnym i godnym pochwały' jest niepokojące.

MisterTornister

Aha, i nie widzę powiązania treści filmu ze szwindlem jakim jest akcja 'metoo'.

ocenił(a) film na 7
MisterTornister

Aha. No i czego ode mnie w związku z powyższym oczekujesz?

kangur_msc_CM

niczego od ciebie nie oczekuję, tak jak ty korzystam z funkcji komentowania

ocenił(a) film na 7
MisterTornister

No spoko, ale Ty nie komentujesz filmu, tylko akcję "#metoo" i swoje niepokoje. I ew. prawo w USA w 1949, o ile je znasz. I zwracasz się z tym personalnie do mnie, stąd pytanie.

kangur_msc_CM

Komentuję twój komentarz. 'jej dzielny i pochwały godny (nie, to nie sarkazm, mówię poważnie) ' i 'Nie trudno o empatię dla głównej bohaterki'.

ocenił(a) film na 7
MisterTornister

No wiem, ale właśnie nie wiem po co. Ale ok.

"metoo" - luźne skojarzenie. Była molestowana to metto i ch*. Akcję przemilczę, bo szkodziła sprawie.

Godne pochwały jest to, że ofiara zabiła w obronie własnej oprawce. Podziwiam i szanuję, a Twoje niepokoje w tej kwestii... no nie interesują mnie.

'Nie trudno o empatię dla głównej bohaterki' - a to akurat wyciągasz pierwszy raz. Co złego w tych słowach? Nie odczułeś empatii?

kangur_msc_CM

Szacunek rozumiem, ale podziw ? Wątpię aby w rzeczywistości ktokolwiek podejmujący nagłą decyzję pozbawienia oprawcy życia w obronie koniecznej traktował to jako chlubę.

ocenił(a) film na 7
MisterTornister

Zbyt poważnie analizujesz zwykły komentarz do filmu pod kątem ideologii i moralności :)

Podziwiam ludzi, którzy potrafią postawić się silniejszemu oprawcy. Może raczej to miałem na myśli. Zarazem oczywiście nie zazdroszczę świadomości zabicia człowieka w żadnych okolicznościach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones