PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31546}

Ostatni bastion

The Last Castle
7,5 48 953
oceny
7,5 10 1 48953
7,2 4
oceny krytyków
Ostatni bastion
powrót do forum filmu Ostatni bastion

Jak tu wsadzić generała do pierdla, bo przecież w pierdlu ma się toczyć akcja??? Wiadomo przecież powszechnie, że generałowie niemal nigdy do więzień nie trafiają! A już na pewno generałowie-bohaterowie... :) Redford musi więc zrobić coś strasznego, a jednocześnie nie można splamić jego honoru i zakwestionować jego uczciwości oraz przyzwoitości! Standardowo w takich sytuacjach (i w Stanach, i w Polsce, i w UK) każe się głównemu bohaterowi dać w pysk przełożonemu, oczywiście dać w pysk w słusznej sprawie np. w reakcji na bezsensowny rozkaz do ataku w sytuacji, gdy skończy się to masakrą własnych ludzi... W polskiej kinematografii takim specem od ponoszenia konsekwencji dania komuś wrednemu w pysk jest oczywiście Linda :)))
Itd., itd...
Już sam ten wybieg jest tak do dupy, że kładzie na dzień dobry wiarygodność każdego scenariusza. O patosie lejącym się z dosłownie każdej klatki tego filmu nie chce mi się już nawet pisać... Dałem 4/10 tylko za względu na dawną sympatię, jaka darzyłem Redforda i wzgląd na jego dawne, naprawdę dobre filmy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones