PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8424}

Ostatni jednorożec

The Last Unicorn
7,5 4 874
oceny
7,5 10 1 4874
Ostatni jednorożec
powrót do forum filmu Ostatni jednorożec

Kreska nie ciekawa, Fabułę da się przewidzieć, Muzyka romantyczna jak stare rockowe ballady, Strasznie brzydkie złe charaktery i Śmieszny gapowaty przyjaciel głównego bohatera. Tyle wystarczyło by stworzyć dobrą bajkę. Nie umiem jej porównać z żadną inną. Proszę jeżeli się ze mną nie zgadzacie albo macie godnego dla niej rywala chętnie nawiąże konwersacje

ocenił(a) film na 10
zeni

Dla mnie Jednorożca porównać można ze "Wszystkie Psy Idą Do Nieba". Obie moje ulubione i obie tak samo piękne. I oczywiście podobne do siebie, mam wrażenie, że obie są takie hmm mroczne, troszkę depresyjny klimat mają. Technika wykonania obrazów(no nie wiem jak to nazwać ;)) też chyba podobna, prześliczna muzyka, straszne złe charaktery, gapowaty przyjaciel głównego bohatera.. No i oczywiście obie o niesamowitych zwierzakach.

Kath600

Kiedyś było pełno takich bajek ja o polecam jeszcze tytuł DZIELNA PANI BRISBY / The Secret of Nimh, ale jest pełno fajnych starych bajek co poleciłabym nawet dorosłym; Powrót króla Rock And Rulla też jest fajny ale nie mogę sobie przypomnieć innych tytułów.

ocenił(a) film na 10
zeni

no jak dla mnie kreska jest bardzo ciekawa :) a fabuła jest bardzo dobra bo stworzona na podstawie książki :) w tch rzeczach się z tobą nie zgadzam :)

zeni

proponujcie, proponujcie coś jeszcze tego typu;d

ocenił(a) film na 10
zeni

kreska jest dla mnie niepowtarzalna, nigdy później nie widziałam podobnej bajki. Smutna historia pokazująca smutne postaci: wiedźma zabita przez swoją harpię, samotny jednorożec szukający swoich, mag, który nie potrafi czarować, kobieta spotkana w drodze, która pragnęła spotkać jednorożca, ale teraz juz nie jest w stanie go zobaczyć, samotny zgorzkniały król...
To nie historia jak Syrenka Ariel, której bohaterka ciekawa świata ludzi zostaje na końcu kobietą i żoną księcia.
Lady Amalthea nie chce zostać kobietą bo JEST jednorożcem.

ocenił(a) film na 9
myrpla

zgadzam się w 100% .
I te cytaty :
- Nigdy nie będę taka jak dawniej . Bo niema jednorożca który żałował by że się urodził . A mi jest smutno , i żałuję...

- Kiedy szkielet przemówi , kiedy wino samo się wypije , kiedy zegar wybije właściwy czas...
-Dlaczego mówisz zagadkami ?
- Bo jestem kotem , a kot nigdy nie dał nikomu jasnej odpowiedzi .

- Żyj w spokoju jednorożcu ! Świat nie jest dla ciebie !

Zapadają z serce , tak jak muzyka .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones