PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=301181}

Ostatni pociąg

Der letzte Zug
6,7 5 328
ocen
6,7 10 1 5328
Ostatni pociąg
powrót do forum filmu Ostatni pociąg

Film się naprawdę miło oglądało, do póki nie było w nim ,,polaczków" którzy śmiali się z żydów, którzy ich okradali oraz dobrych niemieckich żołnierzy
Coś tu nie gra??????
Czy tak wyglądała wojna?

Na szczęście na końcu filmu polacy są pokazani w dobrym świetle, przez te 3 minuty filmu!!!!!!!

Mi się film podobał ale miałem mdłości w pokazywaniu polaków w złym świetle.
Film miło się ogląda, ale fałszu nie miło. Były momenty w których wciągnął mnie film i w których miałem go wyłączyc i napisac w kazdym mozliwym forum że to dno.

Ogólnie 50/50%

rackers

niestety potwierdzam :/
Polacy sa przedstawieni w zlym swietle jako glupkowaci maszynisci, ktorzy od czasu do czasu komentuja to co sie dzieje w wagonach. A to jeden drugiemu chwali sie jaki to interes zrobil dostajac zegarek za kawalek chleba a to padaja pseudo wspolczujace teksty w stylu "zal mi tych glupich swin" (zydow). Do tego dochodzi grupka polakow czyszczacych wagony, ktorzy polewaja wiezionych do obozu woda ze szlauchow - tyle, ze nie robia tego z litosci a z pazerstwa dostajac w zamian rozne kosztownosci. Na pewno w czasie wojny zdarzaly sie i takie sytuacje i czesc polakow faktycznie miala zydow gleboko w .... albo probowala jeszcze na nich zarobic ale to, ze czesc niemieckich zolniezy o golebich sercach, ktory malo co nie zabijaja sie miedzy soba zeby tylko dac jesc zydom wypada lepiej od nas moze troche irytowac.
Nie zgodze sie z zalozycielem tematu, ze film oglada sie milo bo patrzac na to co dzialo sie w wagonach to chyba troche niewlasciwe okreslenie ale warto obejrzec zeby zobaczyc jak nieludzko traktowalo sie wtedy innych i do czego jest zdolny czlowiek 5-6/10.

Lukaszx

Myślicie, że Polacy tacy święci byli w czasie II wojny???
Prawda taka, że większość ludzi naszej narodowości NIENAWIDZIŁA Żydów.
A czemu? To już powinniście wiedzieć...

ocenił(a) film na 7
forsakenvanity

Bo żydzi roznosili tyfus. A teraz roznoszą covida.

ocenił(a) film na 10
rackers

Polacy w tym filmie:

źli:
- całkowicie nieczuły maszynista
- robotnicy, polewający Żydów wodą w zamian za biżuterię

dobrzy:
- wrażliwy maszynista
- partyzanci, ryzykujący wszystko, aby uratować uciekinierów z
transportu

Teraz pytanie - których jest więcej? Bo mi wychodzi na remis - ze
wskazaniem na dobrych. Bo i też ci źli Polacy to nie są hitlerowcy-
bydlęta, strzelający na oślep do ludzi w wagonach, tylko po prostu
bydlęta. Czyli - mam wrażenie - wynik o niebo lepszy, niż to mogło być w
rzeczywistości.

A jeśli już jesteś taki wrażliwy na obraz Polaków to proszę Cię -
pamiętaj, że Polacy pisze się wielką literą.

page6

Przez większą częśc fimlu Polacy (dzięki za naukę języka polskiego:/?)
są pokazywani jaki ŹLI.............

A jak kolega wyżej pisał niemieccy żołnierze prawie się nie pozabijali żeby oddac jedzenie zydom.

Moja babcia opowiadała jak zabijali malutkie dzieci trzymając za nogi i uderzając w drzewo.

Czy Ty człowieku nie kumasz że w niemczech jest teraz moda na historię 2 wojny typu niemieckiego...

rackers

Dokladnie... Niemcy coraz smielej pozwalaja sobie na takie zagrywki dlatego nie wolno tego lekcewazyc i trzeba na to zwracac uwage. Nie mowie juz nawet o filmie tylko o ich ogolnym stosunku do Polski. Nie mam wrodzonej niecheci do Niemiec i moglbym pozostac obojetny ale oni na kazdym kroku staraja sie pokazac, ze sa od nas lepsi i to dotyka rowniez mnie bezposrednio. Kiedy wejde na youtube obejrzec np jakis historyczny filmik o Polsce zawsze znajdzie sie kilku takich, ktorzy albo sie z tego wysmiewaja albo staraja sie przeinaczac fakty na swoja korzysc. Na wielu forach dyskusyjnych jest podobnie. Czasem zagram w jakas gierke online tam to juz wogole przesiaduje chyba totalne niemieckie bydlo albo po prostu pokazuja swoja prawdziwa twarz. Padaja najgorsze wulgaryzmy :/ Sam niejednokrotnie poza standardowymi bluzgami uslyszalem, ze Polak gorszy od cygana a to, ze jestem zlodziej z biednego i zacofanego ciemnogrodu... Oczywiscie Polacy rowniez nie pozostaja dluzni i czesto sami prowokuja ale najczesciej to Niemcy wykazuja zdecydowanie wieksza wrogosc i niechec. To akurat pisze to zupelnie bezstronnie.
Do tego coraz wieksza popularnosc NPD, ktorzy najchetniej odebraliby nam sila "swoje" wschodnie granice gdyby tylko mieli taka okazje, chamskie reklamy i postrzeganie Polakow jako pijakow i zlodzieji. Badzmy szczerzy Niemcy nigdy nie byli i raczej nie beda naszymi przyjaciolmi i wykorzystaja kazda okazje zeby nas wyru*****c...

Lukaszx

Co racja, to racja.
Zgadzam się z powyższym komentarzem co do 'Szwabów'...

Lukaszx

Zgadza sie. Wczesniej powiedzialem, ze jest to jakas forma wiedzy. No własnie "jakaś". Co do powyższego sie zgadzam.
Mam babcie która wiele przeżyła i opowiadala mi o tamtych czasach. Na pewno Żydzi za dobrzy nie byli dla nas. Ale o tym musiałby wam ktoś starszy opowiedzieć. Stąd ta opinia o Polakach nielubiących Zydów.
Dlatego też tak pokazano Polaków w tym filmie.
Natomiast mnie też mocno wkurzyło gdy Niemcy rzucali się na siebie byle dać kawałek chleba Zydom. To już było przegiecie. Będą to dzieci niemieckie ogladać i bedzie im wpajane, że Niemcy byli dobrzy... A przynajmniej chcieli...
Dobrze, ze chociaz pokazali na koniec nas z dobrej strony...
Natomiast nie wspomne czemu tylko te Wszystkie filmy opowiadają o Żydach. A co to Polaków nie wywozili?!

matix87

Do rackers - Moja babcia była w Auschwitz. Odwiedziłem kiedyś to miejsce gdy miałem 14 lat po raz pierwszy. Wtedy mój ojciec uznał że jestem na tyle dorosły aby poznać to miejsce i zobaczyć babcię na zdjęciach. Przeżyła tylko dlatego że podczas pobytu w obozie okazało się że jest w ciąży z moją mamą i przewieziono ją do szpitala. Gdy dziecko się urodziło, zostało zbadane. Lekarz opisał: zdrowe, niebieskie oczy, bląd włosy. W dokumentach pojawiła się klauzula, że dziecko "nadaje się" i zostanie wywiezione do Niemiec w celu zniemczenia!!! Niestety dla Niemców szpital został zbombardowany. I tak z małą dzidzią (moją mamą) babci udało się uciec z gruzów szpitala. Nie raz mi opowiadała o tym jak wyglądała wojna i uwierzcie mi że żadne z nas nie chciałoby tego przeżyć.
Do forsakenvanity - Myślę że wszystkim nam przyda się troszkę historii. Nie jestem ani antyżydowski, antyniemiecki czy antycokolwiek. Przeczytajcie tylko o tym kto to byli żydzi w Polsce przed II wojną.
Jest to scan 3 stron z oryginalnej polskiej gazety z 30 września 1934 roku
http:// www.sendspace.com/file/emqxpf
http:// www.sendspace.com/file/fedm4p
http:// www.sendspace.com/file/1oom5w
Usunąć 1 spację z adresów.

zet505

Dzięki wielkie za linki, wszystko sobie ściągnąłem, zaraz zabiorę się za czytanie..
Zet jeśli babcia żyje, proponuje kamerkę i luźny wywiadzik i na youtube, albo tylko głos nagrac...

Druga sprawa kiedys na youtube polak mieszkajacy w niemczech- chyba skinhead
BEZ POWODU obraził mnie mianem -polskie ścierwo karalucha, nienawidzę was itp, myslalem zeby wam skopiowac rozmowę, ale usunąłem niestety :/


A jeśli chodzi o żydów polecam ten filmik:
WC Kwadrans Cejrowski - Pogrom Kielecki
http:// pl.youtube.com/watch?v=yHyQUodK2JY&feature=channel_page
usunąc spację

rackers

Niestety babcia od paru lat nie żyje. Jestem w trakcie zbierania wszystkich dokumentów na temat jej pobytu w obozie.

zet505

Oczywiście obejżałem filmy. Pan Wojtek to bardzo ciekawa postać i bardzo lubię jego programy natomiast "Ostatni pociąg" to kolejny film w którym Niemcy się wybielają. Jakiś czas temu oglądałem film pt: "Red Baron" (Czerwony Baron). Tam również tytuowy bohater został maxymalnie wybielony. Manfred von Richthofen przedstawiony jako wyśmienity pilot który latanie traktował jako sport, który nigdy nie chciał zabijać przeciwnika. Otóż w tym samym filmie jest mowa o tym iż Baron napisał książkę - pamiętnik. Na polskiej stronie http://richthofen.pl/ znalazłem ten pamiętnik, który oczywiście przeczytałem. Nie raz Baron pisał jaką to miał radochę z celowania w "ludków" "jajkami" - jak nazywał bomby którymi rzucał.
Mam wrażenie, że nie długo będziemy oglądać filmy (oczywiście produkcji niemieckiej) jak to Polacy w mundurach w postawionych przez siebie obozach koncentracyjnych, znęcają się, mordują, przeprowadzają eksperymenty na niewinnym narodzie niemieckim!!! Jak mówi David Icke - kłamstwo 10 razy powtórzone staje się prawdą!!! Jednym słowem MAASAAKRAAA!!!

zet505

Słuchaj masz jakies materiały lub linki do filmów lub cokolwiek związanego z wybielaniem się przez niecow lub oczernianiem polakow? Chętne bym na to luknął.

Pozdrawiam gorąco kolegę, widzę że nadajemy na tych samych falach..

rackers

Hmmm... Takich materiałów jest narazie bardzo mało, ponieważ z obserwacji wynika, że ten proces dopiero teraz wychodzi na światło dzienne. Niemcy nie są głupi, a głupotę którą chcą ludziom wcisnąć dozują stopniowo w małych dawkach. Jako przeciw-wagę proponuje obejżeć również niemiecki film "Die welle" (Fala). Moim zdaniem to dobra produkcja oparta na faktycznych wydarzeniach. Jeśli interesują Cię faktyczne wydarzenia z czasów wojen i nie tylko to polecam kanał Planete. W tym tygodniu leci rewelacyjny 3 częściowy program pod tytułem "Lekarze spod znaku swastyki". W piątek tj. 6 lutego o godz. 0.15 Nienawiść rasowa, odc. 1/3, zaraz po nim o godz. 1.15 Zabójcze reformy, odc. 2/3 i w sobotę o godz.23.15 premiera Selekcja, odc. 3-ost. Polecam tą serię jako bardzo dobry dokument i uprzedzam, że nie które zdjęcia są drastyczne.

Również gorąco pozdrawiam i życzę miłego oglądania:)

Aaa miałem zapytać jak tam lektura do której wystawiłem linki? Podobała się?

zet505

Właśnie jestem w trakcie czytania ;)

<za krótki> .........................

forsakenvanity

tak tak lekturkę już przeczytałem, spoko sprawa, jeszcze raz dzieki

ocenił(a) film na 7
rackers

Niewiem czy czytaliscie "Opowiadania Borowskiego" oraz "Medaliony" Nałkowskiej. Pewne zdarzenia w tym filmie poprostu wydają sie oparte na tych dwóch książkach np: historia z duszeniem własnego dziecka oraz moment w którym niemiecki oficer pomaga Żydom w wagonach. Ta historia jest autentyczna i opisana w którejś z tych dwóch książek (już nie pamietam w której, ale najprawdopodobniej w "Medalionach"). Oczywiście reżyser trochę podkoloryzował to całe zdarzenie.

piorun87

Borowski owszem opisuje fakty ale nie doslownie. Wiadomo opisane zycie w obozie niezle ale cos do konca to na faktach nie jest. Lepsze juz "Numery Mowia" czy film "szara Strefa" albo ksiazka na bazie ktorej nagrano ten film "Bylem pomocnikiem doktora Mengele". A co do wybielania sie niemcow, Polacy tez nie tylko dobre i szlachetne rzeczy robili podczas II WS, i o wielu nie mowi sie prawie wcale...po to aby ktos zle o Polakach czegos nie powiedzial

ocenił(a) film na 8
zet505

Trochę to żenująca dyskusja..Wojna od zawsze towarzyszyła człowiekowi-i wyglada na to,ze tego genu ludzkość się nie pozbędzie;łatwiej było jej sie pozbyc ..ogona,niż genu wojowania..Tylko środki sie zmieniaja-od maczug do elektronicznego wysadzania ładunków..Po to się zakłada mundur-i po to ten lotnik latał-z bombkami i karabinem maszynowym..ŻEBY ZABIJAĆ!Kiedyś obowiązywały Konwencje Genewskie-z uwzględnieniem faktu,że wojne toczą wojskowi-a nie ludność cywilna..Dziś się to bardzo zmieniło-bo gdy dziecko podaje żołnierzowi owoce-a w środku jest ukryty odbezpieczony granat-to granice przekroczenia walki z zołnierzami-a cywilami-jest bardzo płynna i..w zasadzie jej nie ma..

Lukaszx

W czasie wojny żołnierz niemiecki został przydzielony do noclegu w domu moich dziadków. Pomagał jak mógł narażając życie. Przynosił co mu się udało wziąść dla dzieci mojego dziadka i babci.

ocenił(a) film na 4
rackers

Film bardzo cienki, w ogóle nieprzekonujący, jak na tego typu tematykę. Naciągane sceny z Niemcami konwojującymi transport. No już chyba przegięcie ze sceną kłótni pomiędzy "złym" SS a "dobrym" Wehrmachtem. Co do "złych" Polaków, na pewno byli tacy ludzie, ale w tym filmie faktycznie to przejaskrawiono.

ocenił(a) film na 9
rackers

"miło się oglądało" !!!!!!!!!!! - co ty oglądałeś "Epokę Lodowcową"? czy film o ZAGŁADZIE CAŁEGO NARODU !!!! Trochę taktu i doboru słownictwa nie zaszkodzi. A co do złych i dobrych polakach to proponuje poczytać o zachowaniach ludności polskiej w okolicach Treblinki,Bełzca czy Chełmna nad Nerem i może wtenczas sie wypowiesz o swoich i moich rodakach.Co inni nakręcą o nas i nas nie chwalą to zaraz film jest zaklamany? Tak. A co powiesz na temat Jedwabnego? Są oczywiście i wspaniałe zachowania(Pani Sendler),ale pamiętajmy że są (były)wśród nas "hieny" i "świnie" służące Niemcom.

janki37

Niektorzy nie musza czytac jak pochodza z Oswiecimia i sluchalo sie przezyc bylych wiezniow a takze miszkancow Oswiecimia z czasu istnienia obozu...wiadomo ludzi chetnych do pomocy bylo wiele...ale nawet w samym miescie zdarzali sie ludzie ktorzy nie mieli nic wspolnego z pomoca...polacy zawsze beda swoja historie koloryzowac...o Zaolziu nikt nic nie mowi bo i po co sie do tego przyznawac lepiej pamietac obozy, Katyn i cala reszte...gnidy sa i byly w kazdym narodzie...a niemcow zostawmy juz moze w spokoju...mlodzi ludzie nie chca utozsamiac sie z Hitlerem i dawnymi niemcami...chca zyc normalnie...a to ze przeinacza sie historie to normalne na tym swiecie...kazdy narod tak robi...a jak ktos naprawde sie interesuje tematyka obozowa to nie poprzestanie na poszukiwaniu prawdy tylko w tym filmie...kolejna szmira o ktorej ludzie juz zapomnieli

Fallen_4

"a niemcow zostawmy juz moze w spokoju...mlodzi ludzie nie chca utozsamiac sie z Hitlerem i dawnymi niemcami...chca zyc normalnie"

NPD we wschodnich landach, Neonaziści- jak byłem w niemczech wystarczyło popatrzeć przez chwile i zaraz się kogoś zobaczyło z łysą głową, flekiem i glanami na ulicy, Landser.

rackers

Takze bylam w Niemczech ale takiego czegos nie zauwazylam...to ze w Niemczech sa tzw neonazisci wiadomo...w Polsce tez sa i nikt im nic nie powie...mimo ze nawet nasza konstytucja zabrania gloscic hasla nazistowskie a w internecie pelno polakow(choc czy mozna ich nazwac polakami)glosi taka ideologie...a to ze jakiemus kolekcjonerowi zachcialo sie miec na wlasnosc napis z obozu KL Auschwitz to juz skrajny debilizm...ale nic na to nie poradzimy...ale wiekszosc ludzi mlodych w Niemczech nie chce sie z nimi utozsamiac...polecam rekolekcje w Oswiecimiu gdzie grupy z Izraela Polski i Niemiec sie spotykaja...kazdy Niemiec czy Niemka ci powiedza ze nie chca aby ich porownywac do "tamtych"...zauwaz ze kiedy podczas Mistrzost (nie wiem jakich) Pilki Noznej w Niemczech kiedy Niemcy wygrali mecz i zaczeli(tak jak zreszta Polacy)wywieszac flagi niemieckie na ulicach bali sie ze swiat ich zle osadzi...taki juz maja kompleks...ale lepiej jest myslec ze Afrykanie to brudasy,Niemcy to nazisci a Polacy to alkoholicy i zlodzieje...to nie historia nas ksztaltuje a nasza osobowosc

ps. nie kazdy lysy czlowiek to naizsta tak apropo ale jesli tak postrzegasz ludzi to szkoda mi ciebie

Fallen_4

A mi szkoda cIEBIE.

Chyba wiem jak wygląda typowy skinol więc mi tu nie pitol i nie denerwuj mnie gówniarzeria co ma o wszystkim wiedze!.

rackers

jak czytam te wasze wypowiedzi, to coraz bardziej przekonuje sie, ze wizerunek polakow przedstawiony w filmie jest jak najbardziej prawdziwy. tok myslenia idealny dla polewaczy wagonow :]

rackers

Jak brakuje argumentow to najlepiej wyzywac...jestem ciekawa ile ty masz lat...bo co do mojego wieku to troche zle trafiles...a to jak wyglada dla ciebie typowy skin?...bo ja widuje ba nawet znam wielu ludzi co wygladaja jak skini a nigdy nie wyznawali takiej ideologi...znalam jednego mlodego czlowieka ktory sie fascynowal ideologia nazistowska a wygladal raczej jak "chlopak z dobrego domu"...wiec gdzie tu logika ze jak ktos wyglada jak skin to nim od razu jest...nie lubie ludzi nietolerancyjnych ktorzy przypisuja charakter ubiorowi czy wygladowi...ja bedac w niemczech wiecej widzialam punkow i gotow...i tutaj sie nasze punkty widzenia na temat niemcow rozmywaja...i nie wytykaj mi ze nic nie wiem na temat pojednania i wspolczesnej mlodziezy polskiej i niemieckiej bo nie raz mialam okazje poznac opinie obu stron...i z przykroscia wiem ze w polskiej mlodziezy(tak jak chyba w calym nardodzie?)jest duzo jadu i nienawisci...niestety

ocenił(a) film na 7
janki37

"miło się oglądało" - czyli dobrze zrobiony film podczas oglądania, którego nie myślisz co chwila "Co za gniot. Po co ja to oglądam? Bezpowrotnie tracę 2 godziny życia",

rackers

no cóz...wg mnie (wczoraj ogladałem film) ten film nie jest obiektywny...nie chodzi tu o ukazanie Polakow jako hien. oczywiscie takie sytuacje sie zdarzaly i nie jest to sekret ale takie byly realia wojny...skoro od poczatku wojny wszyscy wiedzieli co hitlerowcy robia z zydami to chcac przezyc musiano to "tolerowac". nie znaczy to przciez ze wszyscy to chawlili...w filmie "podobalo" mi sie ze podczas tych kilku dni pokazano upadek czlowieczenstwa w stopniu zatrwazajacym...przeskok miedzy eleganckimi pasazerami wagonow bydlecych a wiezniami oswiecimia jest ogromny zarowno w mentalnosci jak i oczywiscie w wygladzie...te pare dni wystarczyly zeby wyzbyc sie wiekszosci czlowieczenstwa...mysle natomiast ze to troche uogolnione bo przeciez musialy sie zdarzac w takich transportach ludzie ktorzy nie dali zabic w sobie wszystkiego co czyni nas ludzmi...daje 5/10 bo pomimo przerazajacego tematu ten film to glownie "obrazek"....fotografia ktora nie oddala pelni...liczylem na duzo wiecej bo okres wojny i holocaust to przeciez ogromna skarbnica ludzkich doswiadczen i charakterow a tu bylo to przedstawione bardzo ogolnikowo.

Rabbit83

Zupełnie inaczej odbieram to kontrastowanie. Moim zdaniem pokazuje, że jak mamy przy sobie osoby które kochamy i jesteśmy kochani - to nawet w bydlęcym wagonie, w smrodzie i zagrożeniu możemy czuć się inaczej, jak na pokazanych dla kontrastu obrazach. Ludzie kierujący się wartościami nawet w najtrudniejszych chwilach zachowują człowieczeństwo, tak to odbieram. I jak napisałem poniżej - film nie jest antypolski. To niesamowite, że ludzie nie zauważają w tym filmie polskich partyzantów ratujących Żydów, ginących na szubienicach za tych Żydów i innych dobitnych scen. Niemcy musieli by nakręcić film, w którym bez przerwy, jak mantrę powtarza się "Polacy mistrzem bohaterstwa i uczciwości" aby zadowolić wszystkich megalomanów. Całe szczęście, że nie próbują tego robić.

ocenił(a) film na 6
rackers

hehe.. (prawdziwa historia)

Mój profesor miał kiedyś sympozjum naukow o holocauście i ogólnie o drugiej W.Swiatowej.

No i mowi..mowi.. ze Niemcy mordowali,,, ze Niemcy sa odpowiedzialni,, ze Niemcy wydali takie i takie dyrektywy itd...

w pewnej chwili jakaś "Babcia" nie wytrzymała i na cały głos... "PROSZĘ PAna, PAN okłamuje historię! To Nie NIEMCY mordowali tylko NAZIŚCI!"

Na to mój profesor całkiem spokojnie: "Proszę Pani ! A Naziści to byli Eskimosi czy co?!" hhehe.. mina "Babci" bezcenna ;-)

adiman

ja powiem tak,znam historie ktora wydarzyla sie w mojej rodzinie mieszkajacej na terytorium mazowsza,kiedy do domu w ktory mieszkali weszli zolnierze werchmatu z oficerem na czele i poczuli zapach gotowanej strawy a moja babcia majaca wtedy 6 lat powiedziala,ze mama gotuje swiniaka ,na co oficer kazal przyniesc puszki wojskowe oraz koce. Znam rowniez opowiesc mojej prababci zyjacej w Warszawie gdzie malo brakowalo a by zginela cala piwnica od granatu,ktory chcial rzucic niemiecki zolnierz ale na krzyk kobiet za sa tu dzieci, zolnierz sie wycofal. Wiec nie uogolniajmy bo wszedzie byli dobrzy ludzie,ktorzy walczyli bo musieli bo inaczej oboz czekal cala rodzine oraz tacy ktorym zabijanie sprawialo przyjemnosc.

ocenił(a) film na 6
umo

"bo musieli"- a co ci ludzie robili w 1933 roku? Też "musieli" popierać Hitlera? ;-), chyba najczęstszą odpowiedzią Niemców było.. "ja nie chciałem, kazali mi, ja musiałem", to nie moja wina". Nie wiem czy byłeś w Reichu ale wystraczy pogadać ze starszymi ludźmi jak oni nienawidzą Polaków. Młodzi i średnie pokolenie już nie, ale ze straymi ludźmi to nie za bardzo pogadasz.

adiman

byłem w Reichu i wcale nie nienawidzą polaków tylko ich nie szanują bo jesteśmy jak dziwki, kto daje kase to my się im sprzedamy, polacy dużo krzyczą mało robią a jeszcze mniej mogą, nasza mentalność ma swoje wady i zalety i trzeba to zrozumieć i nauczyć się trochę pokory,

ocenił(a) film na 6
rackers

No i osiągnęli swój cel, że teraz żydzi obwiniają polaków za holokaust

rackers

Twoje stwierdzenie, że "Film się naprawdę MIŁO oglądało" jest żałosne i wydaje nam fatalne świadectwo. Te słowa idealnie współgrają z tym, co o Polakach można dowiedzieć się z filmu. Film nie uderza tak bardzo w Polaków jak Ty sam jednym komentarzem.

dyszkant

Człowieku przecież ,,miło sie ogladalo" to była ironia. Ja pier..... :) Daj na luz

rackers

Zaraz ktoś powie, że maszyniści też wykazywali się ironią ale może lepiej poznać znaczenie tego słowa i zasady, w których się to słowo stosuje i wypada stosować? Film nie jest antypolski. W najważniejszym podsumowaniu pokazuje Polaków ratujących Żydów, Polaków odnoszących się do tych Żydów z najwyższą empatią i szacunkiem. Co więcej - te ostatnie sceny pokazują, dlaczego wcześniej zostali powieszeni polscy partyzanci. Między innymi za ratowanie Żydów. Mamy więc obraz Polaków walczących z nazizmem i ratujących Żydów, mamy pokazane, jak za to giną, mamy wzmiankę, jak jeden z maszynistów przyznaje, że jego żona jest Żydówką i jak jeszcze wytężysz uwagę, to znajdziesz kolejne momenty. Zaraz ktoś powie, że film jest antysemicki bo pokazuje Żydów cieszących się z tego, że wieszają Polaków. Ale każdy, kto pomyśli wyciągnie z tego wnioski zupełnie inne. Trzeba tylko myśleć a nie pompować się narodową megalomanią. I skończcie już ze skalą arytmetyczną w pokazywaniu win niemieckich i polskich podczas okupacji - zawsze taka skala będzie zakłamywała rzeczywistość - bądź to w jedną, bądź to w drugą stronę. Tu potrzebne jest użycie skali logarytmicznej tylko problem w tym, że w społeczeństwie z obciętą matematyką na rzecz religii mało kto potrafi taką skalą operować. "Trzech śpiewaków operowych - każdy po 100 decybeli - czyli razem jak wybuch wulkanu 300 decybeli". To akurat przykład skrajny, groteskowy ale tak właśnie, według takiego wzorca kalkuluje większość.

rackers

Nie przeżyłem 2 wojny światowej i nie muszę pracuje w korporacjach od lat i wiem że Polak potrafi być świnią wiem że za pieniądze większość Polaków sprzedała by matkę a dla awansu całą rodzinę taka jest prawda więc jak najbardziej wierzę że w sytuacji horroru,strachu jaki panował w tamtych latach Polacy mogli być tacy jak przedstawiani w tym filmie nic zdziwiło by mnie gdyby byli jeszcze gorsi.Bądźmy szczerzy dla samych siebie i nie oszukujmy się...

dominik1980

Moj komentarz napisałem 12 lat temu. W tym momencie mam takie samo zdanie jak Ty

rackers

Czyli mądrzejemy z wiekiem ,ja też myślałem kilkanaście lat temu inaczej ,ale życie wszystko zweryfikowało,niestety.

rackers

Co do Niemców byli też dobrzy Niemcy. Moja świętej pamięci babcie Niemieccy żołnierze uratowali przed Rosjanami, którzy chcieli ja okrasc i zgwałcić

sztohas

Mój post pisałem 14 lat temu :) zgadzam się, Rosjanie byli parszywie. Niemcy nie gwałcili na potęgę tak jak Ruscy

rackers

Właśnie dziś obejrzałem po raz pierwszy ten film. Stąd mój komentarz po latach hehe, pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones