PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730250}

Ostatni smok 3: Klątwa czarnoksiężnika

Dragonheart 3: The Sorcerer's Curse
5,3 1 874
oceny
5,3 10 1 1874
Ostatni smok 3: Klątwa czarnoksiężnika
powrót do forum filmu Ostatni smok 3: Klątwa czarnoksiężnika

Powaznie 5/10?!

ocenił(a) film na 3

Zlitujcie się! Przepraszam, ale ten film nie jest dobry. Po samej dacie produkcji moznaby od tego filmu oczekiwać wiecej. W tym samym roku wyszedl film "Hobbit" i był on o wiele lepszy od tego. Dobra, grafika jest ok, ale reszta... Po pierwsze nie wierzę, ze smok odrazu oddal by serce jakiemuś obcemu, ktory chcial ukraść jego jaja. Nawet gdyby faktycznie pomyślał, że ich bronił to nie zawierzył by życia obcej osobie. Po drugie magowie nie są glupcami i na pewno jeden nie pokona kilku. Niby byli tam jeszcze dzicy, ale sory bardzo, na pewno żaden mag by sobie z nimi nie poradził... A co jeszcze co do naszego młodego maga to używa on przez caly film jednego zaklęcia rozwiązania sznurów, czego i tak nie używa w ostatniej scenie (dobra, zwracam honor, uzywa mgły i zamiany ciał jeszcze). Po trzecie jeśli to mozna nazwać wątkiem miłosnym to jest tak porywający jak but. Szczerze nie widziałam tam zakochania. Myślałam, ze chociaz ta ruda zginie, a tu jajko ją ratuje.. powaznie? Po czwarte relacja miedzy smokiem i głównym bohaterem jest straszna. Dopiero pod koniec filmu zaczyna to wyglądać jako tako. Tych punktów można wymieniać wiele, wskazałam te, ktore najbardziej mnie uderzyły. Ten film mógł by być lepszy, bo myśl filmu jest super, ale zrobiony jest slabo. Odnoszę wrażenie, że przez cały film nie było żadnych zwrotów akcji (tak, były). Poriszonych wątków bylo wiele, ale żaden nie był dobrze rozwinięty, wyglądało to jakby były poruszone na siłę. Chociaż na tle 2 wydaje sie być dobry, nie równa się ten fim niczym z 1 częścią, ktora doprowadzała do łez.

Grzyb_Grzyb

Ja bym nie oceniał tej części aż tak mocno. Fakt, że się nie umywa do 1, ale dla mnie radością było obejrzenie kolejnej części Dragonheart. Natomiast co do wad - zgadzam się, że film nie rozwija wątków tak, jakby to należało, i jedzie trochę po schematach, ale powiedziałbym, że przy kaszance którą odwalono przy 2 części, to 3 prezentuje się co najmniej dobrze. Nie porównywałbym tego do "Hobbita" bo inny był przedział geniuszu Tolkiena podczas pisania powieści (oraz twórców przy produkcji filmu, a inny był przedział doświadczenia tego scenarzysty, który napisał scenariusz do Dragonheart 3. Był debiutantem, choć to akurat go nie usprawiedliwia. Poza tym, Hobbit miał ogromy budżet, a OStatni smok 3 był skierowany prosto na DVD i nie miał dużo kasy, co widać nawet po ilości sekwencji ze smokiem. Dla mnie film był przyjemny, nie było to nic wielkiego ani nawet bardzo dobrego, ale jak na film DVD to był nawet udany. Mówię ci, gorsze już na moje nieszczęście, widziałem filmy i wydaje mi się że ocena 5/10 to dość zdrowa ocena. Scenariusz jest niedopracowany, bohaterowie nie są rozwinięci, ale to też być może wyniknęło z ograniczeń czasowych. Ja osobiście czekam teraz na 4 część, która chyba się ukaże w tym roku na DVD, gdyż w niej, ma się już pojawić młody Draco :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones