PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730250}

Ostatni smok 3: Klątwa czarnoksiężnika

Dragonheart 3: The Sorcerer's Curse
5,3 1 873
oceny
5,3 10 1 1873
Ostatni smok 3: Klątwa czarnoksiężnika
powrót do forum filmu Ostatni smok 3: Klątwa czarnoksiężnika

http://www.agerpres.ro/cultura/2016/04/05/hunedoara-castelul-corvinilor-loc-de-f ilmare-pentru-mai-multe-secvente-din-filmul-dragonheart-4-11-00-42

Wiadomo już, że Ben Kingsley powróci jako Drago. Fajnie, podobała mi się postać tego smoka, szkoda tylko że przeznaczono mu tak mało czasu na ekranie. Mam nadzieję że w 4 części poznamy dzieciństwo Draco, albo jakiś epizod z jego życia nawiązujący do oryginalnego "Ostatniego Smoka"

adidos09

Natomiast co do daty premiery nie wiadomo, być może będzie to 2017 rok/ 2018. Na razie nie wiadomo :)

adidos09

Eh to teraz tylko czekać, mam nadzieję ze w DH4 smoki będą dłużej na ekranie....

Draco_2511

Przeczytałem właśnie że planują też zrobić 5 cześć. Fajnie, może z każdym kolejnym filmem będzie lepszy budżet i efekty :)

adidos09

Super <3 ale niestety najgorsze będzie czekanie pewnie jakieś 3 lata :(

Draco_2511

Pewnie tak, chociaż w takim tempie, to 4 część pewnie zobaczymy w przyszłym roku. Tutaj zalazłem zdjęcia z planu 4 części. Na obrazach - 7 smoków z jaj przewiezionych przez Drago.
http://dh-the-sorerers-curse.tumblr.com/tagged/dragons-4

ocenił(a) film na 7
adidos09

Kurka, niektóre ze smoków na obrazach mnie przerażają pod względem formy i wyglądu - mocno odbiegają od typowego wzorca. Ale narazie nie ma co martwić się na zapas.

Pozdrawiam

Mati_PL1993

A i jeszcze gdzieś wyczytałem, że w czwartym filmie poznamy wczesne lata Draco i jego znajomość z Jedyną Blizną (samicą smoka z którą Draco, miał Drake'a - smoka z 2 części :)

adidos09

Brzmi interesująco :P

Draco_2511

I znowu się czegoś dowiedziałem. Tym razem mam jednak mieszane uczucia. Po serii prequeli (3,4,5) twórcy planują nakręcić remake oryginalnego "Ostatniego smoka". Jeśli idzie o mnie to z jednej strony mówię tak, z drugiej mam wątpliwości, czy ten film będzie choć w połowie tak dobry jak orginał. Według mnie na pewno powinni nakręcić remake 2 części, gdyż jakość scenariusza i efektów są tak straszne, że oczy szczypią. Natomiast co jeszcze - nie sądzę, by zmienili wygląd tytułowego smoka, (w 4 części będziemy mieli jego podobiznę, tylko za młodu) Natomiast ja zrozumiałem coś jeszcze. Że być może doczekamy się nawet 5 prequeli w tym 2 sequele (jeśli by nakręcili nową serię, to ja mam taki pomysł:
1 część - Na ziemi pojawiają się pierwsze smoki. Początek rządów Króla Artura i Merlina (byłaby z tego ciekawa opowieść)
2 część - opowiada o tym jak smoki odchodzą od ludzi
3 część - Gareth z Rohnu walczą z czarnoksiężnikiem.
4 część - poznajemy młodość Draco i jego związek z Jedyną Blizną.
5 część - Drago po wypełnieniu swej misji w świecie ludzi odlatuje. Garethowi i Rohnu rodzi się córka - Kara (matka ruda, córka ruda)
6 część - Draco jednoczy siły z Bowenem aby obalić okrutnego króla (wszyscy to znamy i kochamy)
7 część - okazuje się że Draco ma syna Drake. Fabuła dowolna byle lepsza od pierwowzoru.

Ponadto 4 część nosi podtytuł Dragonborn, czyli po naszemu to będzie "Ostatni smok: Syn smoka (może się okaże, że Drago jest ojcem Draco) Nie wiem, wszystko przed nami :)

adidos09

Co do remake mam takie same odczucia, 2 część jak najbardziej, 1 z jednej strony jestem na tak z drugiej na nie...

Co do tego pomysłu na nową serie (który mi się bardzo podoba) to w jaki sposób połączyć "2 część" z "3 część" ?
W 2 "odchodzą od ludzi" ale w jaki sposób odejdą skoro w 3 Drago przylatuje z kosmosu ?

A czy to ze Drago jest ojcem Draco nie zostało potwierdzone ? Bo mi się wydaje ze tak no ale może się mylę.

Jak znajdziesz jeszcze jakieś informacje to napisz z chęcią poczytam coś czego nie udało mi się znaleźć ;)

Draco_2511

W sensie w 3 części jest wspominane że dawniej smoki służyły ludziom, i jest wspomniane że działo się to wszystko za panowania króla Artura, więc można wnioskować że jeszcze przed Drago były jakieś inne smoki, o których nie wiemy zbyt wiele. W sensie myślałem że odlatują, albo wyginą, (utworzenie gwiazdozbioru smoka, o którym wspomina Draco w 1 części)
Co do jaj - W 3 części Drago potwierdził, że jest strażnikiem tych jaj, co nie oznacza, że nie może być ojcem jednym z nich.
:)

Draco_2511

Może gdyby kręcili remake oryginalnego filmu, daliby na niego trochę większy budżet - nie wiem, tak sobie gdybam :/

adidos09

Zerknąłem sobie z ciekawości na ocenę DH 2 i boli mnie to ze 2 jest oceniona lepiej od 3 :(

Draco_2511

Prawda to dziwna, ale jednak prawda :/

ocenił(a) film na 7
adidos09

Remake pierwszego "Ostatniego Smoka" raczej na dobre im nie wyjdzie, ten film jest tak perfekcyjnie zrobiony, że jest to nie do przebicia, musieliby mieć prawdziwy talent.
Mam tylko nadzieję że nie będą wprowadzać jakichś udziwnień bo szczerze mówiąc już ten meteoryt w 3. części był przesadny i trudny do logicznego wytłumaczenia :)

Pozdrawiam

Mati_PL1993

Według mnie jeśli zrobili by remake, to taki który byłby po prostu kopią oryginalnego filmu nawet nie zmienialiby zbytnio wyglądu bohaterów. No ale według mnie nie ma co się przejmować na zapas. Co do komety. Przecież pierwsze smoki utworzyły gwiazdozbiór smoka. Więc jakby zrobili prequel 3 części to mogliby to jakoś rozwinąć :)

ocenił(a) film na 7
adidos09

A tak swoją drogą, taki trochę offtop - jak już nabiorą doświadczenia tworząc kolejne części DH, to nie miałbym nic przeciwko żeby spróbowali swoich sił przy Eragonie, książka ma tak potężny potencjał a została spaczona wybitnym gniotem że aż się prosi żeby ktoś zrobił porządną ekranizację. Tym bardziej że mieliby już obeznanie w temacie :P

Pozdrawiam

Mati_PL1993

Oj to prawda, mi też marzy się seria filmowa o Eragonie, równie mocno co 5 książka z serii i prequel o historii Broma, które obiecał nam Paolini. Ale myślę że zanim wyda tą swoją powieść since - fiction, to jeszcze trochę poczekamy na dalsze losy Saphiry i Eragona.

adidos09

Jak już mowa o książkach marzy mi się zobaczyć ekranizacje serii "Temeraire", polecam przeczytać bo jest genialna :)

Draco_2511

Dobre wieści w sprawie 4 filmu - nowy film z serii będzie miał dwukrotnie większy budżet niż 3 film. Zapowiada się naprawdę ciekawie.

ocenił(a) film na 4
adidos09

Nie widziałem wcześniejszych części, ale wczoraj będąc (podczas zwiedzania zamku) na planie widziałem ich żywność. Najtańsze dżemy i chleb z Kaufa. ;) Zatem mają większy budżet na film i efekty specjalne. ;)

ocenił(a) film na 7
Juna_3

To polecam obejrzeć pierwszą część, warto choćby ze względu na to by zobaczyć jakie cuda graficzne potrafili stworzyć w '96 roku :)
Co do smoka z Hobbita, nie potrafię im wybaczyć tego że ze smoka zrobili wiwernę oraz tego przebajerzenia typu świecąca się klatka piersiowa przed zianiem. Draco z pierwszej części jest "naturalny".

Pozdrawiam

Mati_PL1993

Heh mam dokładnie takie samie zdanie o Smaugu :)

ocenił(a) film na 7
Draco_2511

Najlepsze jest to że w pierwszej części Hobitta Smaug miał jeszcze 4 łapy, dopiero później dwie kończyny odcięli i zrobili z niego wiwernę tłumacząc, że w poprzedniej postaci nie dałoby się tak wyrazić emocji i osobowości smoka.
Dla mnie osobiście mylenie smoka z wiwerną to tak jakby pomylić człowieka z małpą :P

Pozdrawiam

Mati_PL1993

Miał 4 ? Szczerze nie przypominam sobie aż z ciekawości zobaczę.

Hehe tak :D

ocenił(a) film na 7
adidos09

Mam nadzieję, że trochę poluźnią Drago ten pancerz na twarzy bo w trójce smocza mimika była mocno ograniczona :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
Mati_PL1993

Widząc jak wyglądał smok w 3 (innych nie widziałem), to mam nadzieję, że zatrudnią ekipę od Hobbita, aby wygenerować smoka... ;)

Juna_3

Tylko że w hobbicie nie było smoka.

ocenił(a) film na 4
Draco_2511

? Czy ty widziałeś Hobbita?

Juna_3

Tak

ocenił(a) film na 4
Draco_2511

To czym niby był Smaug?

Juna_3

Wiwerną :)

ocenił(a) film na 4
Draco_2511

Przecież wiwern to smok...

Juna_3

No właśnie ze nie

ocenił(a) film na 4
adidos09

Wczoraj zwiedzając zamek Corvinilor w Hunedoarze (Rumunia) natknęliśmy się na ekipę filmową kręcącą czwartą część. W sumie przeszliśmy się też po planie filmowym z przypadku, bo nie było nikogo kto by to pilnował, ani nie było to oznaczone. :) Ciekawie było widzieć tych wszystkich rycerzy (szczególnie 2 starszych z długimi batami), kamery, sprzęt oświetleniowy itp. Raz nawet wyszedł ktoś z ekipy i poprosił zwiedzających zamek o ciszę przez parę minut bo kręcą sceny w sali rycerskiej. Udostępniłbym zdjęcia z planu, ale nie bardzo mam gdzie. Zdjęcia kręcono w tym samym czasie co turyści chodzili po zamku. W zasadzie tylko sala rycerska była całkowicie wyłączona ze zwiedzania (i sale przyległe) i część za zamkiem, gdzie król (?) się przechadzał (i parę razy potykał o kamienie i jakieś kępki trawy, więc sceny musieli powtarzać ;) ). Z całego zamku tylko tej sali rycerskiej nie zwiedziliśmy.

Juna_3

Zazdroszczę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones