PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111693}
8,1 11
ocen
8,1 10 1 11
Ostatnia Brygada
powrót do forum filmu Ostatnia Brygada

Czy kopia tego filmu zachowała się, w sieci nie mogę sie doszukać ??

Neuromer

Dokładam się do pytania!
Proszę... Tak mało się zachowało filmów z Gorczyńską...

Adalbert_filmweb

Podobno taśma jest bardzo zniszczona i brakuję kilkunastu minut. Mam nadzieję,że Filmoteka Narodowa podejmie się digitalizacji tego filmu.

Mistrzu77

Niestety nic na to nie wskazuje. W projekcie nitrofilm nie uwzględniono tego filmu, a szkoda! Wielka szkoda!

Adalbert_filmweb

Zgadzam się z Tobą Adalbert_filmweb, że to wielka szkoda. Może w przyszłości, gdy będą wybierać następne filmy do digitalizacji uwzględnią Ostatnią Brygadę.

Mistrzu77

Ja myślę że każdy film będzie brany pod uwagę do digitalizacji...bo to jest Polska właśnie!!, i należy zrobić wszystko żeby te produkcje udostępnić jak najszerszemu gronu widzów..brzmi to prawie jak manifest lipcowy, ale tak uważam :)

Neuromer

Zgadzam się z Tobą w 100%, bo po jaką cholerę trzymać to wszystko w archiwach. Każdy ma prawo obejrzeć te wszystkie filmy czy dokumenty. Dobrze,że w ogóle coś w tym kierunku ruszyło ;-)

Mistrzu77

no dokładnie :) i nie są to też filmy z cyklu "Avatar" że można je kupić w każdym Empiku ;)

Neuromer

Polecam jeszcze taką strone:
http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl

Neuromer

A nowo otwarta strona Repozytorium Cyfrowe to wg mnie strzał w 10, są tu prawie wszystkie dokumenty z lat przed jak i po wojennych. Genialna sprawa ;-)

Mistrzu77

Czekałem na to baaaaaardzo długo..ale w końcu jest :)

Neuromer

I ja na to czekałam, po prostu nic dodać nic ująć ;-)

Mistrzu77

Bardzo ciekawa strona. I jest coś nowego z Gorczyńską :)

Adalbert_filmweb

Propagujcie stronke w sieci, bo pewnie nie za wiele osób jeszcze o niej wie ;)

Adalbert_filmweb

Jeżeli chodzi o Marię Gorczyńską to jest niestety trochę zapomniana, tak jak zresztą wielu przedwojennych aktorów. Wielka szkoda, może dzięki akcji z digitalizacją filmów z Filmoteki Narodowej będzie renesans tamtej epoki ;-)

Mistrzu77

Tak, Maria Gorczyńska jest moją ulubioną aktorką. W Drugiej młodości była FENOMENALNA. O ile o Eugeniuszu Bodo się jeszcze pamięta to o Gorczyńskiej NIC!! Wielka szkoda, że nie zachowało się "Przedwiośnie i O czym się nie mówi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones