PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011887}
5,4 16 164
oceny
5,4 10 1 16164
6,0 21
ocen krytyków
Ostatnia wieczerza
powrót do forum filmu Ostatnia wieczerza

W końcu

ocenił(a) film na 8

W końcu polski horror, który potrafi przestraszyć, wprawić w zdumienie i zostawić w niepewności. Dobrze poprowadzona i ciekawa fabuła, parę zwrotów akcji i pozornych spadów napięcia. Podobnie jak w "W lesie dziś nie zaśnie nikt" i kontynuacji pojawiają się aktorzy znani z komedii, jednak inaczej niż tam fabuła nie pozwala nam na chwilę uśmiechu i zaraz znowu wraca groza.

Krótka i mądra opowieść o dwulicowości, zdradach i załamaniu systemu wartości, pomieszaniu dobra ze złem. Szczególnie dobitnie pokazują to końcowe sceny ze spotkaniem Szatana i Jezusa, liliami (symbolem niewinności), w końcu odwróceniem kadru i Niebem udającym Piekło, a najbardziej dobitnie napisy końcowe biegnące nie z góry do dołu, a odwrotnie.

P.S. Jestem ciekaw, czy film wzbudzi kontrowersje jako "obrażający uczucia religijne". Pojawia się tam dużo obrazów, które niektóre środowiska mogą uznać za takie. Dziwi mnie, że muzyka poruszająca podobne tematy (p. sądowe boje Nergala i Behemotha) jest bardzo wytykana, a filmy już nie. Przecież muzyka jest tak samo sztuką jak filmy, czego niektórzy nie rozumieją.

kubaban2

Konto od października 2021 i cztery oceny. Kurtyna

ocenił(a) film na 3
JohnTheBrave

I co w tym złego? W moim mniemaniu bardzo dobra recenzja/omówienie.

ocenił(a) film na 9
JohnTheBrave

Zaskakująco dobry horror ! monetami przerażający ,postać demona mega jak z obrazu Bekśinskego. Polecam

JohnTheBrave

odezwał się forumowy dinozaur :D

P_r_e_d_a_t_o_r

Pochwal się kolegom z przedszkola, żeś mi pocisnął. Zyskasz szacunek a na podwieczorek będą Ci oddawać swoją porcję soczku

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Sam sie chlopie czepiasz innych. Kazdy moze oceniac film. Trzeba byc krytykiem z 20 letnim stazem, zeby moc ocenic na filmwebie film i napisac recenzje ?

Szybka_Szczala

Konto założone dzień po premierze filmu i sławiące go NIGDY nie jest wiarygodne. Tak robią opłaceni klakierzy wyłącznie albo ekipa filmowa czy ich rodziny. Serio

ocenił(a) film na 9
JohnTheBrave

Kolega ma konto od 2018 i komuś wymawia konto od 2021 ? 3 klasa podstawóki już skończona? :)

marcueus

Wybacz zdana dawno, musisz innych kolegów szukać w podstawówce.

ocenił(a) film na 9
JohnTheBrave

Rok czasu w wieku kolegi to faktycznie dawno było ;) A tak a poważnie to film bardzo dobry. Biorąc jeszcze pod uwagę, że to NEtflix i film rodzimy to bym powiedział, że to arcydzieło wręcz.

marcueus

Dałeś 10 filmowi "Botoks" idź już:D

ocenił(a) film na 9
JohnTheBrave

Chyba coś Ci się bardzo pomyliło :D

ocenił(a) film na 9
JohnTheBrave

A dobrze już wiem o co chodzi, botoks dostał 10 w odpowiedzi na wysokie oceny nowych gwiezdnych jaj(podpis pod oceną to mówi), no i oceniałem to jako lekarz :) Ale film sam w sobie bardzo słaby niestety

ocenił(a) film na 5
kubaban2

Przecież to jest beka:) Ja się śmiałem przez większość seansu. Naprawdę bałeś się na tym filmie? Ile Ty masz lat:)

ocenił(a) film na 8
crimson80

A ja mam 40, przeraża mnie ZUS, ale się nie boję. Lekka różnica.

ocenił(a) film na 5
crimson80

Dokładnie :D

crimson80

Ale ty jesteś męski i odważny. Pewnie w nocy do ubikacji to bez zapalania światła chodzisz.

ocenił(a) film na 6
kubaban2

Z napisami kapitalny pomysł

aper

z napisami biegnacymi od dolu bylo juz parę filmów pamietam. Wszystkie mniej wiecej z tą tematyką:)

Ozzmo

do dołu*

kubaban2

Zapomniałeś oznaczyć, że post sponsorowany.

kubaban2

Chyba nie zrozumiałam fragmentu Twojej wypowiedzi dot.napisów, bo wg. mnie napisy biegną akurat od góry do dołu, co właśnie jest nietypowe :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones