PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338151}

Ostatnia zima wojny

Oorlogswinter
6,5 2 148
ocen
6,5 10 1 2148
Ostatnia zima wojny
powrót do forum filmu Ostatnia zima wojny

Zaniżona ocena

użytkownik usunięty

Zwykle, gdy po seansie "wystawiam" filmowi ocenę, jest ona zbieżna z ogólną oceną Forowiczów. W tym przypadku byłem w niezłym szoku - zarówno widząc ocenę, jak i poniższe komentarze! W porządku - w filmie pojawiają się elementy naiwności w zachowaniu głównego bohatera (wątpię, by chłopak w jego wieku strzelił w plecy - bądź, co bądź - swojego wuja), ale bez przesady. Piękne, zimowe scenerie i w zasadzie dobrze dobrana muzyka, jak dla mnie, pozwalają widzowi na dość szybkie wczucie się w klimat filmu.
Poza tym nie rozumiem oceny przedstawienia historii konkretnej rodziny (w dodatku opowiedzianej z perspektywy dopiero co dojrzewającego chłopca!) z tym, "co na temat Holendrów można wyczytać w podręcznikach historii".
Moja ocena: 7/10

Zgoda, że scenografia, muzyka, kostiumy świetne, ale oceniamy film z okresu II WŚ, historię z okupowanej Holandii, nie są to Bękarty Wojny gdzie od początku reżyser bawi się tematem. Ten film jest nie na niby i dlatego ocena powinna być niska, za oszukiwanie i kpienie widza. Poziom realiów wojennych mniej więcej taki jak w Kapitanie Klossie. Najgorsze jest to, że taki film idzie w świat i niesie przekaz jacy odważni byli chłopcy holenderscy. Za dużo w tym filmie nonsensów, w duńskim Podziemnym froncie (również świetna realizacja od strony aktorów, muzyki, scenografii) podobnie wypacza się historię , robiąc z duńskiego ruchu oporu organizację supermenów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones