PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=641368}
5,7 5 932
oceny
5,7 10 1 5932
2,3 3
oceny krytyków
Ostatnie piętro
powrót do forum filmu Ostatnie piętro

Chlopaki ze WSI zaczeli krecic filmy o obecnej Polsce na podstawie "Faktow".

Widzisz afery krecone przez ubekow - rozjezdza cie bialoruski TIR,
sprzeciwiasz sie sprzedazy polskich cukrowni niemiaszkom, zeby mogli je pozamykac - podajemy ci narkotyki,
protestujesz przeciw walkom w armii jak Szeremietew - Komorowski dzwoni po bezpieke,
nie wierzysz w KGBowski raport o Smolensku - jestes oszolomem
chcesz oddac hold polskiemu Prezydentowi ktory zginal na ruskiej ziemi - jestes zacofanym moherem, pobije cie straz miejska, podrze i wywiezie kwiaty, a nowczesna mlodziezowka PO nasika do zniczy
nie podoba ci sie nagly wzrost poparcia dla proruskich zielonych ludzikow - toniesz w odmetach szalenstwa
widzisz zdrajcow i sprzedawczykow w Platformie, ktorzy wysylaja SMSy z "wyjasnieniem" Smolenska - strzelasz samoboja w garazu

Co mamy w tym filmie ? Ogolnie - jestes uczciwym Polakiem, chodzacym do kosciola, majacym normalna rodzine, ale nie zgadzasz sie na krecenie lodow przez ubekow i mierzwe "obywatelska" - to zrobimy z ciebie wariata, antysemite, bandyte i przestepce, wkrecimy w przemoc domowa - a wszystko pod polska flaga i krzyzem, zeby nie bylo watpliwosci. Dokladnie jak w "Faktach" relacjonujacych z Krakowskiego Przedmiescia.
A na koniec wpadnie do ciebie "nieznany samobojca" jak do tego generala co wybral brudny garaz w piatkowa noc zeby zakonczyc kariere tworcy GROMu.

Oto Polska roku 2014. Takiej agitki nie bylo chyba od 1984 roku, bo nawet geobelsowskie "Poklosie" to jednak inny poziom. Scenariusz jakby wyjety z artykulow i esejow GWna oraz materialow Faktow - nie powstydzilby sie go Urban, Walter, Michnik razem z reszta resortowej sfory.

A jednak cos w nim jest - choc mysle, ze rezyser mlodogwardzista postepu i europejskosci tego nie zamierzal - uderza jak "Dlug" pod koniec lat 90tych, kiedy juz mialo byc tak pieknie, tak budowalismy kapitalizm, az sie okazalo co wychodzi za kolorowej fasady. Tutaj przez takie nagromadzenie najgorszych stereotypow jak ze snu Michnika o polskim "faszyzmie" efekt jest podobny - oglada sie to jak kronike z lat 40tych, gdzie w podobny sposob przedstawiano Polakow walczacych z komuna.

+1 za pokazanie POlski 2014 bez sciemy znowu jest wszystko jasne jak za mlodych lat kiedy stalismy przeciw ZOMO, SB i PZPR: jakze prawdziwa jest ta scena: jak sie nie podoba to wypier... (np do Londynu albo Zagania) a jak nie to "my" was zniszczymy
+1 za piekna Joanne Orleanska - cos ma w sobie ta kobieta :)

ocenił(a) film na 3
marta_sk

Rozumiem Twój przekaz, ale nieco przeszkadza mi zbytnia jego emocjonalność, która owocuje chaotycznością. Zobaczę film - obiecuję, że odezwę się znów. I na temat.

Krzypur

To emocjonalność tożsama z głupotą i schamieniem.

ocenił(a) film na 1
jan_niezbedny0

ja tu widzę, tylko twoją głupotę wynikającą z braku wiedzy

MadameXX

"Wiedza" z d... wzięta i wzrok do leczenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
marta_sk

Co ta prawicowa hołota pali że takie idiotyzmy wypisuje? :)

ocenił(a) film na 4
paw_2

A co pali lewacka hołota?

honky2000

głupa!

paw_2

Kolejny nawiedzony, który wszędzie musi zaznaczyć swoją obecność.
Nie sympatyzuję z PiS, ale co Ciebie upoważnia do nazywania tych ludzi hołotą? Sam jesteś takim cudem? ;)

Mrok

Jesli ja jestem nawiedzony to co powiesz o osobie na której post odpowiadałem? :)

paw_2

Rozumiem że chcesz powiedzieć, że Marek Papała, Sławomir Petelicki i cała masa innych, którzy "dziwnym" zrządzeniem losu ot tak nagle(sic!) stracili życie, jednak żyją? Że te permanentne wykorzystywanie szarych Polaków po 1989 roku przez kolejne elity, czyli słodką spuściznę byłej PZPR i UB nie miało miejsca? itd. itd. itd. Litania dokonań tych zbawców narodu nie ma końca.

Jeśli tak, to różnica między autorem wątku a Tobą jest taka, że on wypowiada się w sposób emocjonalny, a Ty masz obsesję na punkcie PiS i starasz się nim przykryć cały prawe już 30-letnią ch********.

To jedyny logiczny wniosek, który z Twojej wnikliwej oceny można wysnuć. :)

Mrok

"Obsesję na punkcie PiS" - jeśli moje pragnienie by to kur**stwo jak najszybciej wywieźć na taczkach jest obsesją to ok, niech będzie :)

paw_2

Kur*stwo to masz w genach po rodzicach.

markowaw

Oho, tępy PiS-dzielec wylazł z nory po trzech latach xD Brzydko o własnych starych się wypowiadasz, brzydko

paw_2

Marna riposta bystry innaczej PO-jebie.

markowaw

Marna to jest twoja egzystencja PiS-do glisto

paw_2

Ehhh...

paw_2

POstKOmuch pełną prostacką gębą...

jakub_h

Bezczelny pis-zjeb.....

paw_2

Szczekaj POstKOmuchu

jakub_h

<karetka> dla pis-owskiego śmietnika

paw_2

Nie POsraj się przegrywie

jakub_h

Jeszcze tu jesteś zjebie?

paw_2

Znowu się POsrałeś przegrywie ?

jakub_h

Wypad żałosna PiSdo

paw_2

Żałosne to są twoje wyPOciny przegrywie

jakub_h

Zgiń, przepadnij PiS-śmieciu

paw_2

Znowu się POsrałeś przegrywie ?

Mrok

Zawsze mnie fascynowało - co kieruje ludźmi krzyczącymi o "spuściźnie PZPR/SB" i związanym z nią "układzie" - a jednocześnie broniącymi PiS - partii pełnej byłych komuchów i ich dawnych kapusiów, właśnie montujących tu replikę PRL (tylko tym razem do spółki z sutannami...).

I trudno znaleźć odpowiedź inną niż ta, że są to poważne problemy z głową.

jan_niezbedny0

Czytaj człowieku ze zrozumieniem to napisałem. Ze zrozumieniem.

1. "Nie sympatyzuję z PiS."
2. "permanentne wykorzystywanie szarych Polaków po 1989 roku przez *kolejne* elity, czyli słodką spuściznę byłej PZPR"

Ta spuścizna trawa nieprzerwanie do dziś.

Mrok

Pisać to sobie w zasadzie możesz na forum co chcesz, byle z jakimś sensem.

Bo to trochę głupio i mało szczerze wygląda, kiedy wyjeżdżasz z "obsesją na punkcie PiS" komuś, kto nawet o PiS nie wspomniał - i zaraz się od PiS odżegnujesz... :)

Poza tym skoro już tak chwalebnie wojujesz z obyczajami na forum, to szkoda, że nie zwróciłeś uwagi na pieniacki bełkot założycielki tematu i jej słownictwo oraz porównania.
Taka dulska wybiórczość.

jan_niezbedny0

Posiadasz cechy typowego internetowego trolla. Wpadasz w środek dyskusji i nie czytając poprzednich wypowiedzi, zaczynasz wygłaszać swoje oracje, o tym co ktoś może, a czego nie może, co jest według Ciebie sensowne, a co nie itd.

paw_2 napisał, cytuję:
Co ta prawicowa hołota pali że takie idiotyzmy wypisuje? :)

Odniosłem się jedynie do tego.

Nie sympatyzuję z żadną partią postokrągłostołową (a elita PiS też tam była), ale to do Twojego sformatowanego łba nie dociera. No i dobrze, mi to specjalnie nie przeszkadza.

Mam w głębokim poważaniu, zarówno Twoje wynurzenia jak i Twoją szacowną osobę. Nie chce mi się z Tobą gadać.

bye-bye

Mrok

Aha, czyli miałem "honor" pogawędzić z kretynem.

paw_2

Kacze guano wdychają :)

jan_niezbedny0

no ty wdychasz , z d.u.p.y. donalda ....

paw_2

co tam szczekasz kundlu ?

marta_sk

Zawsze możesz oglądać tzw. "Wiadomości" o 19.30 i łykać taką "prawdę" ciesząc się jak do sera w swoim głupionaiwnym przekonaniu, że jak afery - to wszyscy, tylko nie prawica :)

jan_niezbedny0

Jesteś tak głupi, że nie dociera do Ciebie prawda o polskiej pierestrojce.

Piszesz lewica, prawica itd. Obie mają korzenie w 1989 roku, roku "pojednania" narodowego głupcze.

Mrok

"Jesteś głupi", "głupcze"...


Za bardzo mierzysz ludzi swoją miarą.

jan_niezbedny0

pedałen ci prawdę powie POstKOmuchu....

jakub_h

Komuchy to właśnie rządzą, naiwna istotko.
A na czele nawet stary pedałen :)

jan_niezbedny0

Haha ty głupi jesteś , zapewne od nadmiaru pedałenu i gówna wybiurczego...

jakub_h

Wracaj mały jazgotać do piaskownicy, z kolegami na swoim poziomie.

jan_niezbedny0

Czyli dobrze trafiłem...

jakub_h

Tak. Palcem w d... - swoją własną :)

I sądząc po poziomie twoich wypowiedzi (wyzwisko za wyzwiskiem i nic poza tym), ta figura gimnastyczna to szczyt twoich możliwości, jak to u kaczysty.

jan_niezbedny0

Nie rozśmieszaj mnie POstKOmuchu

marta_sk

Przecież to jest Polska AD 2019! :D

skalp_el

daty ci się pomieszały POstKOmuchu

marta_sk

jezu, kolejny któremu światopogląd przysłonił oczy i społem z booleanem butthurtu dupy skutecznie przeszkodził w obiektywnej ocenie jakiegoś filmu xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones