PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293878}

Oszukana

Changeling
7,8 189 851
ocen
7,8 10 1 189851
7,1 25
ocen krytyków
Oszukana
powrót do forum filmu Oszukana

Jak uważacie? Czy według Was sprawiedliwością jest poddawanie karze śmierci mordercy dzieci? Tak, jak miało to miejsce właśnie w "Oszukanej"?

Może i jestem okrutna, ale, gdy oglądając film, dowiedziałam się, że ten morderca za śmierć tylu dzieci dostał karę śmierci i także, jak na końcu była pokazana egzekucja tego mężczyzny, to aż uśmiech zagościł mi na twarzy i pomyślałam sobie "dobrze Ci tak, masz to, na co sobie zasłużyłeś"...

ocenił(a) film na 9
Julie94

Moim zdaniem tak. Sprawiedliwość względem mordercy. Jednak nasuwa się pytanie- czy sprawiedliwym będzie ten który tego mordercę 'zabije'. W dzisiejszych czasach może zrobić to maszyna, ale ktoś ten 'guzik musi wcisnąć'. Może ktoś powiedzieć, że taka praca, no ale... Wiele dylematów moralnych, społecznych i bóg wie jakich tutaj zachodzi.
Ktoś może to argumentować (znowu dzisiejsze czasy wychodzą) względami finansowymi- bo po co mamy, my podatnicy, utrzymywać takiego skazanego, mordercę w więzieniu. Jednak, jakiś dłuższy czas temu, czytałem, że skazanie człowieka na karę śmierci w Ameryce jest droższe niż go utrzymanie w więzieniu. W grę wchodziły jakieś koszty sądowe itp, bo orzeczenie czy NAPRAWDĘ ten człowiek zasługuje na karę jest czasochłonne dla sądu.

ocenił(a) film na 7
Julie94

To mainstream i zciotowacenie społeczeństwa przez nadmierność pacyfistycznych bredni karze Ci myśleć,ze jesteś okrutna. W sumie wielokrotnie przez mój pobyt na filmwebie wypowiadałem się na temat kary śmierci (za i przeciw) ,że dzisiaj jestem tak zmęczony tym tematem..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones