PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=993}

Otchłań

The Abyss
7,3 32 545
ocen
7,3 10 1 32545
6,0 4
oceny krytyków
Otchłań
powrót do forum filmu Otchłań

Ten film trzeba ogladać TYLKO w wersji reżyserskiej a nie pociętej kinowej. Reżyserska jest dłuższa, ma inne zakończenie oraz niesie inne przesłanie. Dla mnie jeden z lepszych filmów Camerona.

rcisek

popieram dwoma łapkami a nawet czterema :)

nawiasem mówiąc, jak głupota ludzka wszystko wiedzących działa na masy, kiedy Cameron zrobił wersję reż. nie pozwolono mu ją "wypuścić" ze względu na racje polityczne, pewnie nigdy się nie dowiemy co Cameron przeżywał biorąc nożyczki i pod przymusem musiał chlastać swe dziecko bo inaczej nie było nawet mowy o premierze filmu...
no ale po latach możemy podziwiać dzieło w tej wersji w jakiej chciał i zrobił Cameron, niestety wersji "z przekazem politycznym" już się nie pozbędziemy z klimatografii a powinna ona być napiętnowana i absolutnie zniszczona bo jest tylko zwykłym filmem propagandowym...

ocenił(a) film na 8
rcisek

a jak wersja pocięta rożni się od reżyserskiej....?

ocenił(a) film na 7
nekrolog_

ogladnij to zobaczysz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
kochamAndzie

Musiałby obejrzeć ten sam film dwa razy, więc rada trochę bez sensu.

ocenił(a) film na 8
rcisek

Osobiście uważam, że Director's Cut psuje trochę klimat produkcji. Wersja kinowa dzięki niedopowiedzeniom jest bardziej tajemnicza i klimatyczna. Polecana przez Ciebie wersja jest zbyt, nazwijmy to, "łopatologiczna". Wolę obraz kinowy.

ocenił(a) film na 7
rcisek

Też chciałbym wiedzieć czym różnią się obie wersje. Mam Abyss na DVD bez dodatkowego komentarza, czy to wersja reżyserska czy producencka. Nic Wam się nie stanie, jeśli tutaj opiszecie różnice.

ocenił(a) film na 7
rcisek

P.S. znalazłem stronę, gdzie wyjaśnione są wszelkie różnice. Nigdy nie widziałem wersji reżyserskiej, ale chyba by mnie nie porwała. Chociaż obejrzałbym te drogie ujęcia przedstawiające fale nadciągające na miasta, ale tylko dla smaku. Fabularnie wersja reżyserska wydaje się lekko infantylna.

ocenił(a) film na 9
rcisek

No cóż, poczytałam o obu wersjach i jak się okazało znam jedynie wersję reżyserką... miłe zaskoczenie choć nie mam pojęcia jak to się stało gdyż film ten oglądałam ze 30 lat temu... plus minus oczywiście

ocenił(a) film na 9
rcisek

Na TNT jest leci wersja reżyserska dziś i w sobote

ocenił(a) film na 9
piotrek710

sorry to jednak jest ta bez tsunami czyli chyba kinowa

ocenił(a) film na 9
piotrek710

SPOILER
Różnica jest duża, w wersji reżyserskiej fabuła nabiera sensu... Jak oglądałem zwykłą, tak naprawdę nie wiedziałem o co chodzi tym obcym, czasem pomagają, czasem nie... Pełna wersja pokazuje że obcy chcą nas obronić (i siebie też) przed bronią atomową i ogólnie wojną. Dowiadujemy się też że potrafią kontrolować wodę (znają ludzi dzięki TV) i mogą wywoływać tsunami. Tsunami, które mogło by zabić wszystkich ludzi gdyby nie doszło do zmiany decyzji dzięki wyczynowi Bud'a. W skrócie w wersji obciętej wiemy tyle o obcych co w rzeczywistości...

piotrek710

Czego obawiał się rząd USA nie wypuszczając wersji reżyserskiej ?

ocenił(a) film na 7
rcisek

Ile trwa wersja reżyserska?

ocenił(a) film na 7
aga8975

2 godz. 50 min. Przed chwila skonczylem ogladac :)

ocenił(a) film na 5
rcisek

Jeżeli tak wynudziła mnie wersja reżyserska to dobrze, że nie oglądałem kinowej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones