PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=993}

Otchłań

The Abyss
7,3 32 581
ocen
7,3 10 1 32581
6,4 5
ocen krytyków
Otchłań
powrót do forum filmu Otchłań

dziś na PULS 2

ocenił(a) film na 10

jakież rozczarowanie mnie złapało, film puszczają w formacie 4:3. Nie wiem, jak można w dzisiejszych czasach puszczać coś w 4:3?

Już się człowiek tak przyzwyczaił do szerokiego obrazu, że aż trudno mi się to ogląda. Mam wrażenie, że nie zobaczę 1/4 filmu, bo znalazła się poza kadrem :-) Bida w tej telewizji, może dlatego mają jakąś starą przyciętą kopię? Nie wiem.

Brian_6

Spróbuj przycisku aspect na pilocie. Po zmianie wygląda całkiem dobrze.

ocenił(a) film na 10
InsideLucy

No to albo rozciągnę i zniekształcę ten ucięty obraz, albo powiększę go i tym utnę jeszcze bardziej. Ucięty to ucięty. Bida.

Brian_6

U mnie wygląda w porządku. Może dlatego, że mam więcej możliwości. Wybrałam 16:9. Spróbuj jeśli możesz. :)

ocenił(a) film na 10
InsideLucy

Film jest emitowany przez PULS jako już przycięty do 4:3. Skalowanie obrazu na poziomie telewizora nie doda tej części kadru, której nadawca programu nie nadaje, bo ją wyciął.
Także to nie kwestia telewizora.
Miłego oglądania, pozdrawiam.

Brian_6

Naprawdę myślisz, że PULS wyciął części kadru filmu? :P Ja myślę, że po prostu oryginalny rozmiar obrazu to 4:3. Trzeba wziąć pod uwagę, że to jednak film z 1989 roku. Myślę, że PULS mógł co najwyżej dostosować rozmiar filmu do obecnych bardziej panoramicznych odbiorników, żeby nie raził on nadmiernie oka. ^^
Tobie również. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
InsideLucy

https://www.youtube.com/watch?v=M9-aS7TLRzQ

Proszę dla porównania.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Brian_6

Jaka to wersja byla? Napisane bylo Special edition, czy to ta właśnie wersja rezyserska? Oglądałem kiedyś wydaje mi sie normalną wersję i z tego co pamietam nie zauwazylem jakiś różnic w zakonczeniu filmu.

ocenił(a) film na 10
malziyk29

Witaj,
nie wiem, ponieważ zaniechałem oglądania z uwagi na te 4:3. Źle mnie się na to patrzyło.

Ale poniżej link z opisem różnic między wersją skróconą a reżyserską.

http://film.org.pl/dir_cut/abyss.html

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Brian_6

Dzięki , ha to na pewno nie była wersja reżyserska, żadnego tsunami nie widziałem. Tak się domyślam, że to nie jest to. Po co pisali special edition :P

ocenił(a) film na 7
Brian_6

4:3 to najlepszy format - najprzyjemniej mi się ogląda go. Niema co dramatyzować, kadry boczne nie są jakoś dramatycznie poucinane ;). Całe 16:9 i HD to o kant dupy rozbić. Nadaje się jedynie do nowych filmów. Przy starych to najlepszy jest fullscreen. Pamiętasz może kto czytał ten film na Puls2?

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

Ja już się tak odzwyczaiłem od 4:3, że nie bardzo. Zwłaszcza, jeżeli kadr jest docięty przez "nadawcę" do 4:3, wtedy widać, że scena jest źle wykadrowana, coś ucieka, coś się głowy dziwnie ucinają. To widać w każdym razie. Natomiast jak film jest nakręcony na 4:3 to ok. Tak np jest z Shining. Był kręcony do 4:3 i wszystko w kadrach gra. Także dobrze się ogląda.
Kto czytał tą Otchłań wtedy, nie mam zielonego pojęcia.

ocenił(a) film na 7
Brian_6

U Camerona z tymi formatami jakoś popieprzone to było. Ano - ja wychowałem się na starej telewizji i starych wersjach lektorskich i sentyment pozostał. Nadal wolę oglądać stare nagrania niż nowe wersje HD, które według mnie nie mają klimatu. Przy nowych produkcjach kręconych pod 3D itd jest to OK, ale przy starszych filmach to jednak wolę dawne standardy.

Podobno parę dni temu "Otchłań" była w TVP. Ale kurde w tygodniku nic nie pisało...:/.Dawniej Polsat emitował ten film i tam ostatnio oglądałem też.

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

Rozumiem o czym mówisz. Ja w ogóle nie łapie tych nowych produkcji. Wolę stare filmy.

Tak, leciała Otchłań jakoś na dniach. Tym razem był pełny format. Także niebo a ziemia.

ocenił(a) film na 7
Brian_6

Ale TVP ogólnie przeszło do nadawania w HD, od lat żaden film tam nie leciał w formacie 4:3.Nawet jakieś filmy ciężko dostępne, które na DVD nie wyszły też mają w 16:9/HD.

Jakbym wiedział to może bym nagrał, a w tygodniku napisali po prostu "film fabularny". O tej emisji w Puls 2 też nie słyszałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones