PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699042}

Otwórz mi drzwi

Do-hee-ya
6,7 333
oceny
6,7 10 1 333
Otwórz mi drzwi
powrót do forum filmu Otwórz mi drzwi

Czekałem dość długo na polskie napisy do tego filmu, ale dzisiaj zauważyłem że są, więc wszystkie inne zaplanowane do obejrzenia filmy, odstawiłem na bok i wziąłem się za ten. I się nie rozczarowałem, bo film jest dobry... co najmniej dobry.
Zarys fabuły jest taki że Yeong-nam grana przez Doona Bae zostaje przeniesiona do małego miasteczka jako Pani komendant, na miejscu poznaje młoda dziewczynkę Do-hee graną przez Sae-ron Kim, która jest regularnie bita przez swojego ojca i babkę, a jej matka zostawiła ją jak i całą rodzinę. Pani komendant nie może patrzeć na zaistniałą sytuację z założonymi rękami, i postanawia pomóc Do-hee. Film potrafi chwycić za serce, i urzec zwłaszcza w genialnie zagranych scenach płaczu przez Sae-ron Kim, (która jest moja ulubiona aktorką młodego pokolenia). Końcówka była bardzo ciekawa, pierw Pani komendant zostaje aresztowana, za donos ojca o molestowanie seksualne Do-hee, gdy już widz myśli, że wszystko zakończy się nie tak, i dobra Pani komendant trafi do więzienia, następuje drugi zwrot akcji. Scena w której Do-hee wrabia ojca może się wydawać nieco dziwna, ze względu na jej wyrachowanie, czy może z pozoru doświadczenie w owym działaniu, ale trzeba pamiętać, że wychowywała się w patologicznej rodzinie, w której nie mogła doświadczyć normalnego życia/dzieciństwa, a wizja tego że gdyby nie jej ojciec, mogłaby żyć szczęśliwie z Panią komendant, i wieść szczęśliwe życie, z pewnością dodawała jej animuszu, i motywowała do działania. Ja właśnie tak interpretuje tą scenę i jej działanie.
Dla mnie film świetny, ciekawy od początku do końca. Ocena między 7 a 8.

ocenił(a) film na 9
D3Mania

a gdzie mogę obejrzeć ten film z polskimi napisami ? podasz tą stronkę, na której oglądałeś go

ocenił(a) film na 7
lauriii092

Nie oglądałem online, tylko pobrałem z ch o m i k u j. Przynajmniej póki co, nie masz co liczyć że ten film pojawi się online.

D3Mania

film jest juz w sieci

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones