PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33260}

Otwórz oczy

Abre los ojos
7,5 19 147
ocen
7,5 10 1 19147
7,2 9
ocen krytyków
Otwórz oczy
powrót do forum filmu Otwórz oczy

Czeski film...

ocenił(a) film na 4

Czy ktoś mógłby mi napisać, jaka faktycznie była historia Cezara? Czy wypadek nie był wymysłem jego umysłu? Czy Sofią od początku do końca filmu była Penelope?

ocenił(a) film na 10
alette

UWAGA, BARDZO ZASPOJLERUJĘ!

Historia była taka, że wszystko to, co działo się do momentu dyskoteki i upadku pijanego Cezara na ulicy działo się naprawdę. Następnie Cezar zebrał się z ulicy, zaszył w domu na długie miesiące i znalazł informacje na temat firmy L.E (Life Extension), która zajmuje się hibernacją martwych ludzi w celu zapewnienia im cudownego życia w przyszłości. Na czas hibernacji do umysłu nieboszczyka wszczepia się coś w rodzaju sztucznej rzeczywistości nad którą władzę ma umarły. Cezar popełnił więc samobójstwo (łykając tabletki) wcześniej podpisawszy umowę z L.E., po czym został zamrożony.

Od momentu obudzenia się na chodniku, kiedy podeszła do niego Sofia (Penelope Cruz) wszystko było "wirtualnym snem" i nie działo się naprawdę. Problem był taki, że Cezar będący w stanie hibernacji nie potrafił odpowiednio kierować swoim umysłem i sam stwarzał sobie piekło w nierealnym świecie. Dodatkowo, firma L.E trochę spaprała swoje zadanie, bo popełniali masę błędów, m.in. podsuwali Cezarowi twarz Nurii zamiast Sofii.

Następnie, kiedy na dachu Cezar zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje postanawia za namową szefa L.E. skoczyć z budynku i "popełnić samobójstwo", czyt. pragnie wybudzić się z hibernacji (po 150 latach) i wrócić do świata żywych (teraz, 150 lat później technologia pozwala na wszystko - przede wszystkim na przywrócenie martwego do życia, a także na to, żeby w końcu zrekonstruować twarz Cezara). Cezar żegna się z Sofią, której już nigdy nie zobaczy i wybudza się.

Dlaczego dajesz tak niską ocenę, podczas gdy nie rozumiesz kompletnie filmu? :( Wystarczyło spytać... Nie dziwię się, że film ma tak niską średnią.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało :)

ocenił(a) film na 8
kooozka

Z tym rozumieniem filmu, to nie tak prosto, bo co jeśli zwrócimy uwagę na klamrę w tym filmie? Zaczyna się i kończy tak samo, więc zależy jak widz to odbierze. Może cały wątek z L.E. wypadkiem itd. był snem?

ocenił(a) film na 10
skinnyenvy

Zawsze najlepiej wszystko wyjaśnić słowami "to był tylko sen" :)

użytkownik usunięty
skinnyenvy

Tak mogła to być schizofrenia lub trauma po wypadku, morderstwie przyjaciela lub kobiety. Ten film może mieć początek w każdym miejscu oraz zakończenie. Jak dla mnie wprowadza widza w niewygodny stan pokazując uczucia choroby psychicznej i za samo to już należą się brawa. Tak łatwiej zrozumieć co muszą czuć tacy ludzie i jak bardzo to musi być bolesne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones