PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33260}

Otwórz oczy

Abre los ojos
7,5 19 123
oceny
7,5 10 1 19123
7,2 9
ocen krytyków
Otwórz oczy
powrót do forum filmu Otwórz oczy

Pytanie

ocenił(a) film na 9

Mam nieodparte wrażenie, że cały ten film był snem. Nie takim w hibernacji, ale snem prawdziwym. Może ten sen zaczął się trochę później, ale na pewno na wstępie filmu. Słowa 'Abre los ojos' na początku i na końcu mogą być kluczem, ale można to dwojak interpretować. Lecz ciągle słyszę słowa Pelayo, że Sofia to dziewczyna za SNU. Ona naprawdę nie istniała. Tak, więc jego sen, mógł zacząć się przed tą imprezą gdzie poznał Sofie. Dlatego tak uciekał od Nurii - swojej dziewczyny ze świata realnego. Prześladowała go przez cały sen, siedziała w jego podświadomości gdy ten zakochiwał się w 'dziewczynie ze snu'. Trochę namieszałem ; D Co o tym sądzicie? Może to nadinterpretacja, ale jestem trochę do tego przekonany. Trzeba byłoby prześledzić film od początku pod nowym kątem. Może reżyser zawarł jakieś wskazówki, bo szczerze powiedziawszy, końcówka rozczarowała mnie. Cały ten wątek hibernacji jest bardzo nam daleki, dlatego też próbuję patrzeć inaczej na ten film.

Oceniłem go na 9/10, świetny seans.

Penelope niesamowita. ; D

ocenił(a) film na 10
Troublesome

Jak dla mnie to wszystko było snem a on mógł nigdy nie mieć wypadku tylko zaczął chorować na schizofrenię. Druga opcja że zrobił coś strasznego czyli zabił (dziewczynę lub przyjaciela) i tak to wyparł że dlatego znalazł się w szpitalu. Myślę że film jest bardziej skaplikowany niż przedstawia to opis na filmwebie. Na szczęście mam zasadę nie czytać zupełnie nic przed by się nie sugerować dlatego mam wolny umysł podczas oglądania filmów bez sugestii. Ten film ma wiele możliwości i to czyni go arcydziełem + kadry, gra aktorska, sceny a najbardziej oddaje uczucie zagubienia. Jeżeli są ludzie którzy tak mają to współczuję im takich stanów psychiki. Film przybliża wszystkim te straszne uczucia i pozwala na własnej skórze ich doświadczyć bo już jako widz można poczuć się źle psychicznie z tego całego niezrozumienia. Kto miewa sny we śnie zrozumie.

ocenił(a) film na 8
Troublesome

Nie pamiętam dokładnie, ale czy jego rodzice nie zginęli w jakimś wypadku? Być może on też w nim  uczestniczył i popadł w śpiączkę, a cała reszta jego życia to był sen w śnie.

ocenił(a) film na 8
Troublesome

On jest cały czas hibernacji i zapętlonym śnie, początek i koniec filmu tytułowe otwórz oczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones