PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33260}

Otwórz oczy

Abre los ojos
7,5 19 191
ocen
7,5 10 1 19191
7,2 9
ocen krytyków
Otwórz oczy
powrót do forum filmu Otwórz oczy

szkoda, ze obejrzalam go jako drugi, bo juz wiedzialam jak sie skonczy. ale amerykanska przerobka ma sie nijak do oryginalu ;)

Właściwie to nie wiem czemu nakręcili dwa razy to samo. Hiszpańska wersja zawiera wszystko co powinno być, no ale amerykanie lubują się w remake'ach (The Ring, Omen itd.) Stawiam na oryginał bo mimo iż "Vanilia Sky" jest dobre to jednak jest to zabieg czysto finansowy. Wystarczyło by przecież "Otwórz oczy" lepiej wypromować w USA. Jak ktoś oglądał pierwszy film to Vanilie będzie oglądał z niesmakiem i może się wynudzić bo to gorsza kopia.

Antalix

Pisanie ,że "Otwórz Oczy" jest znacznie lepszy od "Vanilla Sky" jest po prostu głupie. Vanilla Sky jest pod każdym względem lepszy niż pierwowzór. Nie ma się co sugerować tym ,że Vanilla Sky jest amerykańska. W hiszpańskiej tylko Penelope gra dobrze ,a reszta aktorów jest źle dobrana ,a przede wszystkim główny bohater ( nieporozumienie ). Abres les ojos nie poruszył mnie ani trochę ,a Vanilla Sky za każdym razem bardzo do mnie dociera i daje powody do przemyśleń. Muzyki nie ma co porównywać ponieważ to jest niebo i ziemia...Oczywiście to jest moje zdanie.

użytkownik usunięty
Chemichael

Nie chodzi o to który jest lepszy "technicznie", klimat to jest to czego nie ma w remaku.

Mi ten "klimat" podobał się tylko w ostatniej scenie Otwórz Oczy . Jednak ta scena w Vanilla Sky jest NIESAMOWITA!!!!!

Chemichael

jak dla mnie vanila sky zdecydowanie lepszy. amerykanie wykorzystali dobry hiszpański film i zrobili z niego jeszcez lepszy...
Vanila sky jest bardziej artystyczne...
i jest w nim wiec ej możliwości interpretacji zakonczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones