PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92171}

Otwarte serca

Elsker dig for evigt
7,3 3 508
ocen
7,3 10 1 3508
Otwarte serca
powrót do forum filmu Otwarte serca

Ciężki film i wieloznaczny, jednak raczej jasne jest, że w najgorszy sposób zachowała się żona
i córka lekarza.

Po pierwsze - zniszczyły człowieka i złożyły fałszywe zeznania co do prędkości.

Po drugie - doprowadziły do rozpadu rodziny; powinny pozwolić Nielsowi żeby zaspokajał
popęd poza domem. Jest to najbardziej powszechna metoda rozwiązania problemów
małżeńskich i występuje w bardzo wielu rodzinach jako sposób na utrzymanie spójnego domu
dla dzieci. Dla współczesnej socjobiologii oczywiste jest, że mężczyzna tylko przez około 4 lata
od porodu czuje potrzebę zajmowania się swoim potomstwem bardziej niż lataniem za innymi
samicami - polecam książki Davida Bussa na ten temat. W tym filmie widać jak żona i córka
zachowały się irracjonalnie - pochopnie doprowadziły do konfrontacji i zmusiły Nielsa by się
określił wywierając na niego presję.

Chomone

Człowiek to zwierzę rozumne.

ocenił(a) film na 8
TheNaturat_2

Rozumne pewnie tak, a zwierze - na pewno...

Chomone

Chodzi mi o to, że każdy ma popędy (m.in. seksualne), ale powinien mieć też rozum i je kontrolować.

TheNaturat_2

nie każda zdrada jest powodowana "tylko" popędem seksualnym... czasem to jest bardziej złożone i trudniejsze niż się komuś może wydawać.

apukm

Wiem, że nie zawsze chodzi o te popędy, ale też o potrzebę bliskości, zrozumienia i tym podobne rzeczy. Ale wg mnie jak decydujemy się z kimś związać to powinniśmy też rozmawiać z tą osobą, zarówno wtedy jak wszystko jest ok, jak i wtedy, gdy zaczyna się dziać coś niedobrego, co w konsekwencji może doprowadzić do sytuacji przedstawionej w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones