PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92171}

Otwarte serca

Elsker dig for evigt
7,3 3 508
ocen
7,3 10 1 3508
Otwarte serca
powrót do forum filmu Otwarte serca

związki

ocenił(a) film na 8

Moje drugie spotkanie z Panią Bier. Niedawno obejrzałem oskarowy "W lepszym świecie", który wywarł na mnie duże wrażenie. Z tym filmem było podobnie. Nie jestem specjalista od zasad Dogmy, więc nie będę wnikał w to ,czy wszystko było tak jak być powinno. Zostawię to innym z tego forum. Zdecydowanym plusem są postacie. Dobrze zagrane. Mimo, że nie pałam szczególną miłością do Madsa to jednak i jego postać była wiarygodna. Film traktuje o uczuciach, pragnieniu bycia z kimś, trudnych wyborach i brutalnej prawdzie o nas samych i przewrotności ludzkiej psychiki. Nie do końca kupowałem zbieżność wszystkich wątków z początku, może z deczka naciągane, ale koniec końców przesłanie filmu jest ponad to.

ocenił(a) film na 9
arealista

tak, zgadzam się. świetnie pokazuje jak niczego nie można być pewnym w życiu, nawet siebie i swoich uczuć.

ocenił(a) film na 7
lanilorak

Jestem świeżo po obejrzeniu filmu i oczywiście mogę zgodzić się z tym co napisano wyżej jednak moją uwagę zwrócił tutaj inny aspekt tej historii. Oczywiście początek historii jest bardzo poruszający, sprawia, że widz zaczyna się zastanawiać co by było gdyby sam znalazł się w takiej sytuacji jednak dalszy rozwój wydarzeń pokazuje według mnie wyłącznie słabość charakteru głównego bohatera. Mam na myśli to jak niewiele było mu potrzebne do tego żeby zostawić swoją rodzinę i zacząć budować swoje szczęście z inną kobietą, której tak naprawdę nie znał. Mówiąc tutaj o rodzinie mam na myśli przede wszystkim dzieci, ponieważ uważam, że dwoje ludzi dopóki są tylko we dwoje może myśleć przede wszystkim o swoim szczęściu i próbować do woli zmieniać swoje życie natomiast w momencie kiedy pojawia się dziecko to jego szczęście powinni postawić na pierwszym miejscu bo to właśnie oni są za nie odpowiedzialni. Dlatego raczej nie poruszyły mnie rozterki głównego bohatera, który według mnie zachował się trochę jak nastolatek, który właśnie odkrył istnienie testosteronu;) Ale poza tym, baaardzo podobała mi się gra aktorów i muszę powiedzieć, że zaczynam przekonywać się do duńskiego kina:)

lanilorak

Tu właśnie leży sedno sprawy - to w odpowiedzi na komentarz lanilorak, pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones