PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689603}

Owca

Mouton
4,4 178
ocen
4,4 10 1 178
Owca
powrót do forum filmu Owca

tragedia

ocenił(a) film na 2

Ten "film" to dla mnie kompletne filmu zaprzeczenie. Autorzy zasłaniają się dużymi pojęciami, takimi jak cinema verite, japoński spokój i równowaga, ale co za tym idzie? Obraz nie nadąża za oczekiwaniami tej dwójki reżyserów. Zero emocji, dużo spłyceń, brak jakichkolwiek umiejętności potrzebnych do tworzenia filmu. Warstwa wizualna nie istnieje - oczy usychają. Właściwie chyba bez sensu to analizować, nie wiem kto i dlaczego dopuścił "to" do konkursu głównego NH.

Specjalnie zostałem na popremierowej rozmowie z twórcami, ale jak już mówiłem: w żaden sposób nie potrafili obronić tego co stworzyli. Koncepcja pokazywania nam tego co im wpada w ręce to albo żart, albo jakaś desperacka próba obrony wyjątkowo nieudanego filmu.

Życze wszystkim festiwalowiczom dużo pozytywniejszych wrażeń z Wrocławia ;)

PS Filmwebowe nazwy ocen nigdy nie miały dla mnie żadnego znaczenia, ale dzisiaj w moja opinie o filmie wpasowuja sie idealnie. 1- nieporozumienie.

ocenił(a) film na 7
heyo7

Film nie był najgorszy. Zgadzam się natomiast, że komentarz odautorski był żenujący. Z każdym kolejnym pytaniem publiczności było coraz gorzej - twórcy pogrążali się niemiłosiernie. Czasem lepiej, aby takie dyskusje nie miały miejsca, bo po prostu są szkodliwe.

ocenił(a) film na 3
bobby21

miałam podobne wrażenie. Zostałam na rozmowie z reżyserami i wyszła z tego jakaś masakra. Poza świetnym tłumaczem symultanicznym (ukłon w jego stronę) nic nie wyniosłam z owej rozmowy. Film burzył konwencję i nic więcej.

bobby21

A co autorzy jeszcze mówili na tych spotkaniach?

ocenił(a) film na 9
heyo7

Tutaj:

http://forum.nowehoryzonty.pl/viewtopic.php?f=130&t=3426

sporo odmiennych opinii, w tym moja. Jedno jednak muszę skomentować od razu - jak to warstwa formalna nie istnieje? Wybacz, ale naprawdę trzeba było spać na tym filmie, by nie dostrzec, jak forma spleciona jest tu z treścią. Pierwsza część usypiająca, ze zdjęciami równie zwykłymi jak zwykła była codzienność bohatera. Druga część diametralnie odmienna, z trzęsącą się kamerą z ręki oddającą nerwowe usuwanie Owcy z pamięci przez pozostałych bohaterów. Jeśli tutaj forma nie była perfekcyjnie dobrana do przekazu, to naprawdę nie wiem, gdzie była.

mrozikos667

Wypowiedzi użytkowników forum NH - jeden głos zachwytu (bez mojego wtrętu rozczarowania byłby tam tylko paciorek uniesień :P). Nawet jak przytaczają wypowiedzi autorów ze spotkania panuje bezkrytyczny zachwyt. A myślałam, że padły jakieś naprawdę idiotyczne stwierdzenia reżyserów. Aż żałuję, że nie mogłam zostać.

ocenił(a) film na 3
heyo7

"Oczy usychają" - trudno to ująć lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones