PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30671}

Pół żartem, pół serio

Some Like It Hot
7,9 102 910
ocen
7,9 10 1 102910
8,5 31
ocen krytyków
Pół żartem, pół serio
powrót do forum filmu Pół żartem, pół serio

Komedia Wszech Czasów, od premiery minęło 57 lat i kolejne pokolenia bawi do łez. Doskonałość czarno - białej komedii z elementami gangsterki, musicalu, wątku miłosnego jest majstersztykiem dopracowanym w najdrobniejszym szczególe. Reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, kostiumy, muzyka, dźwięk, tu się czuję, że wszyscy wraz z aktorami wykonali kunszt.
Chicago 1929 roku prohibicja kwitła, to czas wypijania hektolitrami kawy o smaku ; szkockim, kanadyjskim, z mieszanki zacieru...balsamowane ciała 86% kawą...z doskonała jazzową muzyką na "stypach" ....
W wyniku porachunków policyjno - gangsterskich, dwaj muzycy kontrabasista i saksofonista stają się świadkami zbrodni, co za tym idzie ucieczka i przebieranka w damskie fatałaszki i orkiestra damska...
Sugar Kane Kowalczyk (MM) , polski akcent nazwiska, gdy pojawia się na dworcu i przebierańcy ją zobaczą ; "patrz jak ona się rusza. Jak galaretka na sprężynach. One chyba mają wbudowany motorek. To zupełnie inna płeć..." Joe / Josephine / Junior i Jerry / Daphne w damskiej orkiestrze dostarczą nam doskonałej zabawy, dialogów, gagów, wcielając się w płeć przeciwną, wykażą się wytrzymałością, pomysłowością, różnicami charakterów, jeden beztroski, nieodpowiedzialny bawidamek a drugi wyważony, odpowiedzialny i zakochujący się w pewnej dziewczynie...

"...Daphne (Jerry): Nie możemy się pobrać.
Osgood: Dlaczego nie?
Daphne (Jerry): Cóż, w pierwszej kolejności, nie jestem naturalną blondynką.
Osgood: Nieważne.
Daphne (Jerry): Palę! Palę cały czas!
Osgood: Nie dbam o to.
Daphne (Jerry): Cóż, mam straszną przeszłość. Od trzech lat, żyję z saksofonistą.
Osgood: Wybaczam ci.
Daphne (Jerry): Nie mogę mieć dzieci.
Osgood: Możemy adoptować.
Daphne (Jerry): Ale nie rozumiesz, Osgood! (zdejmuje perukę) Ja jestem mężczyzną!
Osgood: Cóż, nikt nie jest doskonały!..."

"...Joe: Szukasz saksofonu i kontrabasu.
Sig Poliakoff: Instrumenty się zgadzają, ale reszta nie.
Jerry: Co ci się w nas nie podoba?
Sig Poliakoff: Nie ta figura. Żegnam
Joe: Figura? Szukasz garbatych, co?
Sig Poliakoff: Nie o plecy mi chodzi.
Joe: Co to za orkiestra?
Sig Poliakoff: Szukam osób poniżej 25 lat.
Jerry: Nie wyglądamy na więcej.
Sig Poliakoff: Jasnowłosych.
Jerry: Możemy utlenić włosy.
Sig Poliakoff: I płci żeńskiej.
Jerry: Możemy...
Joe: Nie możemy..."

"...Daphne (Jerry): Jestem zaręczony.
Josephine (Joe): Gratuluję. Kto jest tą szczęściarą?
Daphne (Jerry): Ja...."

"...Sugar: Długo pan czekał?
Junior (Joe): Nie ważne ile się czeka, ważne na kogo..."

"...Daphne (Jerry): Co ja zrobię z prezentem zaręczynowym?
Josephine (Joe): Z jakim prezentem?
Daphne (Jerry): Osgood dał mi bransoletkę.
Josephine (Joe): Prawdziwe diamenty.
Daphne (Jerry): No pewnie, mój narzeczony to nie dziad..."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones