PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30671}

Pół żartem, pół serio

Some Like It Hot
7,9 102 838
ocen
7,9 10 1 102838
8,5 31
ocen krytyków
Pół żartem, pół serio
powrót do forum filmu Pół żartem, pół serio

Genialny film!

ocenił(a) film na 10

A który z nich bawi Was bardziej? Lemmon czy Curtis?

ocenił(a) film na 8
iwona_filmer

Lemmon oczywiście

ocenił(a) film na 10
Romeo_M

Dokładnie! Mnie tez!

ocenił(a) film na 10
Romeo_M

Miał ten dar komediowy...

iwona_filmer

Lemmon ;D

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Czyli Lemmon wygrywa!

użytkownik usunięty
iwona_filmer

Lemmon oczywiście.
Uwielbiam go w tym filmie :)

ocenił(a) film na 10

Dla mnie w sumie też, to jego najlepsza rola

ocenił(a) film na 9
iwona_filmer

To dość dziwne pytanie, Lemmon miał bardziej komediową rolę, więcej zabawnych sytuacji z jego udziałem i też rzucał śmieszne miny, typowo pod komedię. Curtis był trochę innym typem bohatera, mimo iż generalnie film jest zabawny, to jednak on był troszkę... hmm stonowany? Zadałbym tu inne -> kto lepiej wypadł/zagrał. Tu już miałbym zagwozdkę. Osobiście bardzo mnie zaskoczyła kreacja Curtisa, bo kto filmu nie widział, to i tak pierwsze skojarzenie z nim, to oczywiście Marilyn, która również była niesamowita, a później jest Lemmon, który miał nominację do Oscara, a i Złotego Globa też zgarnął, z kolei o Tonym się nie mówi. Niesłusznie, bo też zagrał genialnie. Osobiście nie potrafię wybrać lepszego, za trudne :)

ocenił(a) film na 10
Pauleta

W sumie prawda, ogólnie Lemmon z komediami jest najbardziej kojarzony, grywał w nich praktycznie do końca życia, a aktorsko chyba też był bardziej przekonujący, bo jego postać była bardziej wymagająca i mógł się bardziej wykazać.

ocenił(a) film na 8
iwona_filmer

Jasne, że Lemmon. Nawet Ledger do roli Jokera bazował na postaci Daphne.

ocenił(a) film na 10
giant enemy crab

Miał facet wrodzony talent komediowy

ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Lemmon.

ocenił(a) film na 10
armarange

czyzby to ten sam co sie wypowiedzial w forum misery????

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
armarange

a wlasnie ze tak

ocenił(a) film na 10
armarange

OKI:)

ocenił(a) film na 10
armarange

Wrodzony talent komediowy!

iwona_filmer

Lemmon

ocenił(a) film na 10
Ruben_fw

Widzę, że Jack wygrywa:)

ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Lemmon zdecydowanie, ale dlatego, że jak ktoś wyżej wspomniał, jego rola była inaczej rozpisana, nastawiona typowo na komedię, zaś Curtis miał do odegrania romans. Niemniej, aktorsko obaj wypadli znakomicie :)

ocenił(a) film na 10
_Chaerin_

Prawda, obaj byli znakomitymi aktorami... teraz o takich dużo trudniej

ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Zdecydowanie Lemmon,choć jestem hetero to muszę stwierdzić że sexi-babką był!!!

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Na tym filmie był,w niektórych ujeciach gdyby ktoś włączył telewizor na scenie w której postać Lemmona cieszy się z zaręczyn od tego z łódki to na prawdę zobaczyłby piękna dziewczynę! PS Curtis z całym szacunkiem dla jego gry aż tak ładnie nie wyglada! PS Teraz widzę brak składnii w zdaniu na górze,dobra poprawka ZDECYDOWANIE LEMMON ,CHOĆ JESTEM HETERO TO SIE NA PŻPS W NIM ZAKOCHAŁEM!!.......................NOBODY IS PERFECT!!!!!!

ocenił(a) film na 10
dzonydep

Fakt, był naprawdę kobiecy:) I ten sposób mówienia... mistrz

ocenił(a) film na 9
iwona_filmer

Marylin oczywiście! Jest absolutnie genialna i choć jej uroda nie przystaje do dzisiejszych czasów to gdy jest na ekranie, charyzmą i wdziękiem przyćmiewa tych wszystkich, wybitnych przecież aktorów.

ocenił(a) film na 10
erture

To prawda, miała dziewczyna ten dziewczęcy urok!

ocenił(a) film na 9
iwona_filmer

Lemmon, zdecydowanie.
Trudny wybór, bo doskonałe aktorstwo w całym filmie. Mnie oczarował też filmowy Osgood (no może nie przyjęłabym zaręczyn, ale tango mogłabym zatańczyć! :D

Lemmon jednak mimiką grał najlepiej z nich wszystkich! Liczba jego min w tym filmie, wachlarz od A do Z. Prawdziwy kunszt!
Choćby scena imprezki w pociągu - na podstawie tej sceny powinno się uczyć każde kolejne pokolenie aktorów.

ocenił(a) film na 10
MajaAdamowicz

Ogólnie Lemmon można powiedzieć miał już wrodzony talent komediowy co potem jeszcze nie raz udowadniał

ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Obaj panowie na tym samym poziomie komediowego mistrzostwa

ocenił(a) film na 10
Mila1505

No dokładnie:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones