PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124129}

Półmrok

Half Light
6,4 8 871
ocen
6,4 10 1 8871
Półmrok
powrót do forum filmu Półmrok

Wowow ?? jednego w tym filmie nie kumam :| czy Patryk to tak naprawde Angus???? tzn czyli on nie popełnił samobujstwa ???? w jednej z koncowych scen jak Brian prze nabiciem na haka pyta się go --- Patryk??----- a on odpowiada -- Nie, Patryk--- i oczywiście te zajscie jakie spotkało "patryka" w latarni zanim przybyli Brian i Sharon ---- jak to należy zrozumieć ?? ale zdrugiej strony te zdjęcie w książce ???? :| ale poco "Patryk" popełniał by samobujstwo ??

jeśli macie swoje spostrzezenia :) są one mile widziane :S

użytkownik usunięty
bociqn

człowieku. SAMOBÓJSTWO. Angus i Patrick to dwie różne osoby. Patrick podawał się za Angusa, aby ona myślała, że rzeczywiście widziała ducha i ludzie uważali ją za szaloną.

W takim razie dlaczego Patrick popelnil samobojstwo ?

lvlagik

i czego się tak przeraził jak to już zostało zauważone........
ja mam teorię że on naprawdę zobaczył ducha....potem zrozumiał że zrobił źle (pewnia zakochał się w Rachel) i dlatego potem zabił jej męża.... no i niemógł żyć z myślą że tak zranił niewinną osobę doprowadzając ją niemal do obłędu i popełnił samobójstwo.....
jeszcze jest kwestia kto stał na balkonie tej latarni jeśli nie patryk który twierdził że to nie on..... no nie wiem... trochę dziwny ten film...może ktoś pomoże go zrozumieć??

annoliver

patrick został klasycznie opętany przez ducha... i tyle :)

annoliver

Przecież to oczywiste... Patrick podszywał się pod Angusa, ale ten rzeczywiście istniał! Przypomnijcie sobie jego minę w latarni, kiedy coś zbliżało się do niego... zobaczył właśnie Angusa, który później go zabił.

I późniejsza scena o której już tu mówiliście- kiedy mąż Rachel idzie do góry, i spotyka niby-patricka, pyta go- i zwróćcie uwagę jakim głosem ta postać mu odpowiada... to był właśnie Angus, duch mieszkający w latarni :)

ocenił(a) film na 6
funkyman

Dokładnie, to Angus zabił Patricka oraz męża Rachel. Pozostają tylko dwie niejasności... dlaczego duch miał w ręku tę muszlę? oraz jak morderstwa popełnione przez ducha wyjaśniła sobie później policja oraz media...?

ocenił(a) film na 6
harry_

Jak dla mnie to dorabiacie zbyt zawiłe teorie:P Duch Angusa ma tu znaczenie symboliczne. Jak to ktoś napisał powyżej "klasyczne opętanie" i tyle. Miał muszle więc to Patrick. Czemu skoczył z balkonu? Bo taki jest już urok tej latarni i tyle. Takie jest moje zdanie.

ocenił(a) film na 10
harry_

Angus zabił Patryka i odebrał mu muszlę. Proste.

bociqn

Moim zdaniem, to Patrick zostałzabity przez ducha ( Angusa) i ten "wkroczył" w jego ciało..a muszle miał, bo tak musiało być.

bociqn

Patryk zobaczył ducha latarnika który wcześniej popełnił samobójstwo.

Drago94

To co w takim razie widzioł latarnik, kiedy puścił telewizor 5 stycznia 1977 roku?

ocenił(a) film na 7
bociqn

jak dla mnie to Angus zabił Patricka tak jak tu niektórzy twierdzą a zastanawia mnie scena jak Rachel szukała zdjęcia Angusa - w zasadzie to nie było pokazane jak wyglądał ( miał ciemne włosy i niebieskie oczy - ilu ludzi przecież tak wygląda) więc to ,że Angus jako duch mógł rzecywiście wejść w ciało Patricka i znowu się rzucić z balkonu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones