PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8619}
8,0 18 549
ocen
8,0 10 1 18549
8,1 28
ocen krytyków
Pętla
powrót do forum filmu Pętla

Czy ktos wie moze, gdzie krecono Petle ? Byl to zapewne rok 1957, moze i 1956, i jak
widac na filmie, miasto wyglada na duze, no i jest mocno podniszczone (ale nie zburzone). Na Warszawe mi to nie wyglada, Krakow chyba tez nie. Zatem: Wroclaw ? Lodz ? inne ? Z gory dzieki za info.

ocenił(a) film na 9
Mr_Pomeron

osobiscie nie wiem ale jak bylem w kinie to obok mnie dziewczyna spytala o to chlopaka i powiedzial ze wroclaw:) wiec jest jakis pomysl

użytkownik usunięty
Mr_Pomeron

w czołówce stoi, że Wrocław (atelier) i Łódź (laboratorium). Jestem z Wrocławia, w Łodzi byłem, ale nie potrafię dokładnie określić, gdzie to było kręcone. Trzeba pamiętać, że wiele miejsc we Wrocławiu, które często służyły za plenery do starych filmów, już nie istnieje - zburzono je za Gierka pod budowę trasy WZ albo po powodzi w 1997 r.

ocenił(a) film na 7

Scena, w której pod koniec filmu Kostek zbiera pijanego Kubę z ulicy była prawdopodobnie kręcona w przejściu z Ruskiej na Pasaż Niepolda we Wrocławiu. Rzuciło mi się to od razu w oczy. Miejsce to od czasu kręcenia "Pętli" chyba w ogóle się nie zmieniło. Ten sam syf...

tymomateusz

Wiecie co, nawet teraz prowadze dyskusje z narzeczonym, czy rozpoznalibysmy Wroclaw i Pasaz Niepolda :-)
Zgadzam sie, syf straszny, ale szczerze, nie rozpoznaje tego miejsca. Bylismy przekonani, ze film byl krecony w Warszawie ;-)

Mr_Pomeron

Ja znalazłam informację, że nie tylko we Wrocławiu, ale również w Kłodzku. Do tego troszkę w Krakowie. http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C4%99tla_(film_1957)
Z tym Kłodzkiem to by się zgadzało, bo wydaje mi się, że rozpoznaję kilka miejsc, tzn. ulicę i tunel przy kościele w scenie bijatyki z monterem (granego przez Kłosowskiego).

ocenił(a) film na 8
Mr_Pomeron

Ja nawet nie czytając informacji z czołówki byłem zawsze przekonany, że to musi być jakieś "poniemieckie" miasto. Choć stawiałem na coś mniejszego od Wrocławia. Swoją drogą dobrze widać jak wojna i 10 lat komuny zdołały zdewastować te tereny.
Dla mnie to przede wszystkim jeden z 3-4 najlepszych filmów o alkoholizmie.

ocenił(a) film na 8
Trickster

tak naprawde to wrocław był zburzony w 70% po wojnie, przez wrocław przechodził front, były walki, było miastem twierdza i było padniete, i raczej komuna je odbudowała a nie doprowadziła do ruiny,

ocenił(a) film na 8
Mr_Pomeron

Nie wiem gdzie, ale jest jeden szczegół, którego nikt nie wymienił: w ujęciu gdy Kuba leży w bramie i podnosi go dozorca Zenek widać w oddali działający animowany neon "Kino Paradis". Nie sądzę, aby budżet filmu pozwalał na tego typu dekorację. Pozostaje tylko zlokalizować, w jakich miastach po wojnie działało kino Paradis. Sprawdziłem w Wikipedii: nie była to ani Warszawa ani Wrocław. Chociaż, kto to wie? Może w Łódzkich studiach filmowych była taka dekoracja?

Wujek_Sylwek

To jest Wrocław, Pasaż Niepolda.

ocenił(a) film na 8
Hanf_FB

Dzięki. Jak pamiętasz jakieś szczegóły lub masz link do źródeł, to proszę nanieś tą informację w polskiej Wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kina_we_Wrocławiu

ocenił(a) film na 10
Mr_Pomeron

http://dolny-slask.org.pl/photo/list.action?source=&id=501364

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones