PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8619}
8,0 18 549
ocen
8,0 10 1 18549
8,1 28
ocen krytyków
Pętla
powrót do forum filmu Pętla

Chyba najlepszy film Hasa jaki dotąd widziałem. Na początku drażniły mnie trochę dialogi wygłaszane z taką wyniosłością jakby aktorzy recytowali Shakespeare'a. Ale to typowe u tego reżysera, tyle tylko że pasowało bardziej do jego odrealnionych (że tak się wyrażę) dzieł. "Pętla" tymczasem to obraz trzymający widza bardzo blisko chodnika, cholernie prawdziwy. Szybko zapominamy o teatralności i skupiamy się na treści wypowiadanych słów. Reżyser sprawia że stajemy się niemymi obserwatorami dnia z życia głównego bohatera, jednocześnie tak zapętla fabułę byśmy wiedzieli że ten dzień odzwierciedla jego całe życie. Musze powiedzieć że zmusił mnie ten film do myślenia i wydobył ze mnie kilka przykrych wspomnień. Warto zobaczyć, bo to kawał dobrego kina.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

"Na początku drażniły mnie trochę dialogi wygłaszane z taką wyniosłością jakby aktorzy recytowali Shakespeare'a" Nie to typowe dla Holoubka. Co ciekawe, na castingu ktoś zwrócił mu uwagę, aby nie grał tak teatralnie, bo to KINO. Jednak reżyser nie podzielił zdania swojego pomocnika i zaangażował Holoubka.

" Warto zobaczyć, bo to kawał dobrego kina." - zgadzam się, to jeden z lepszych polskich filmów i to bijący na głowę współczesne produkcje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones