PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8619}
8,0 18 549
ocen
8,0 10 1 18549
8,1 28
ocen krytyków
Pętla
powrót do forum filmu Pętla

Ostatnio obejrzałem naszą Polską po wojenną rodzimą produkcje. Wybór Pętli nie był przypadkowy, recenzje film ma nadzwyczaj wysokie, ale to co zobaczyłem przerosło moje oczekiwania - wbiło mnie w fotel ! Sceny z filmu długo pozostają w pamięci, wracają niczym zmory głównego bohatera. Jedna z najlepszych ról kina moim zdaniem - Gustaw Holoubek porażał w prost wszelką gamą odczuć, myśli rysujących się w postaci tytułowego Kuby. Rola ta, to studium, wnikanie w najgłębsze zakamarki umysłu alkoholika. Kuba to człowiek oderwany od rzeczywistego świata, żyjący złudzeniami, targany zmorami przeszłości. Pragnie się wyrwać zacząć od nowa, ale przypomina to tylko takie łapanie powietrza przez tonącego, koniec i tak nadejdzie. Lubi piękne pouczające historie, jednak same jego życie to swoista historia przestrogi, pokazująca człowieka który mógł by z życia czerpać wszystko co najlepsze, jednak gdyby nie jedna rzecz, jeden szczegół, który wszystko rujnuje - jest alkoholikiem!!!

ocenił(a) film na 10
kamremo

Ładnie napisane.
"Dzień jak codzień, ponury dzień jak codzień. Kapie z kranu, za oknem mgła. Krople deszczu w brudne biją szyby, sąsiad podle na pianinie gra... Powiedz miła dlaczego Ciebie nie ma? Czemu serca tęsknota trwa? Dzień jak codzień, ponury dzień jak codzień, tylko wódka zapomnienie da..."

187

"ile okrutnego żniwa zbiera śmierć, która nigdy nie wybacza, jak prędko na nas zapomnienie spływa, jak krótko miłość za nami rozpacza"

ocenił(a) film na 9
kamremo

" Lubi piękne pouczające historie, jednak same jego życie to swoista historia przestrogi"
Przecież ta kwestia, którą wypowiada do Władka, to kpina. On nienawidzi pouczających historii, pouczających przyjaciół, którzy sypią "receptami" na wyjście z nałogu. Doskonale widać to w końcowej scenie, gdy odbiera telefon. Wbrew pozorom, główny bohater ma dużo dystansu do świata, do innych i do siebie. Może właśnie ta głęboka świadomość swojej bezradności go tak ogranicza?

Tajler

bez kitu, on ma dużo dystansu bo jest już 'poza', robi się wyalienowany coraz bardziej. świadomość bezradności nie może ograniczać, jak już to raczej ciąży i doskwiera, to właśnie jedno z błędnych kół choroby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones