PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008932}

Pływaczki

The Swimmers
7,0 6 816
ocen
7,0 10 1 6816
Pływaczki
powrót do forum filmu Pływaczki

Nie spodziewałem się. że ten film dostarczy aż tyle emocji. Aż mnie zatkało. Puszczałbym go wszystkim naszych nacjonalistów, funkcjonariuszom TVPis, straży granicznej, policji + wojsku. Do bólu- ażby do nich coś dotarło. Mam nadzieję że kiedyś powstanie film o tym co "służby" wyczyniały na naszej granicy, gdzie po lasach do dziś leżą zwłoki biednych zaszczutych ludzi którzy nieopatrznie szukali pomocy w pełnym jakże miłosiernych chrześcijan kraju.

ocenił(a) film na 4

Bredzisz. Dziewczyny uciekły przed wojną z Syrii do Turcji, w Turcji już nikt do nich nie strzelał. Dalsza droga to tylko ich własny wybór, do ktorego nikt ich nie zmuszał. Uchodźcą się jest do pierwszego bezpiecznego kraju, czyli w tym wypadku Turcji (chociaż mogły na przyklad uciekać też do Libanu, Jordanu czy Arabii Saudyjskiej. Dalsza ich droga to nielegalna imigracja wspierająca różne żerujące na tym mafie. Podobnie jest z "uchodzcami" z Bangladeszu, Konga czy innej Turcji na granicy z Białorusią. Nikt ich do niczego nie zmuszał. Przylecieli samolotami, do Mińska i we współpracy z służbami Łukaszenki szturmują granicę

użytkownik usunięty
drjak

Daruj sobie ten rasisowsko-nacjonalistyczny bełkot dla ubogich umysłowo . To nie forum dla debili z onr ze zrytymi  mozgami od propagandy brauna i bakiewiczow.

ocenił(a) film na 4

I niby która część jest rasistowska i nacjonalistyczna? Ktoś zmuszał dziewczyny do podróży z bezpiecznego kraju jakim jest Turcja? Ktoś je poganiał aby wchodziły na pontony? Prawo UE które wymaga, aby mieć paszporty i wizy jest nacjonalistyczne? Rasizm to stwierdzenie, że facet z Konga w Białorusi nie jest uchodźcą? Przejścia graniczne są obsadzone przez ONR? Dokładnie która część mojej wypowiedzi to bełkot, który jest niezgodny z faktami czy prawem??

ocenił(a) film na 4

Poza tym dziewczyny w Turcji z kuzynem szukały PRZEMYTNIKA, nie składały wniosków o wizę w ambasadzie niemieckiej a świadomie planowały łamać prawo. Konwencja dublińska jasno wszysto określa, kto jest uchodźcą a kto nie, kto może wystąpić o azyl a kto nie i jakie są zasady przyznawania.
Tak samo jest z ludźmi, których sprowadza reżim Łukaszenki samolotami do Mińska a później zachęca do prób nielegalnego przekraczania granicy. Na Białorusi też strasznie narzekają jacy to Polacy są źli, że nie wpuszczają tysięcy ludzi bez wiz i paszportów, którzy akurat mieli pragnienie jechać do UE. I też bełkoczą o umierających w lasach, zaszczutych ludziach.
Sprawa z prawnego punktu widzenia jest niesamowicie prosta - masz paszport i wizę to idziesz na przejście graniczne i jesteś legalnie w danym kraju. Nie masz wymaganych prawem dokumentów to wpie**j. A od egzekwowania tego niesamowicie prostego prawa jest Policja i Straż Graniczna

ocenił(a) film na 4

Polska wpuściła przejściami granicznymi miliony prawdziwych uchodźców w Ukrainy i bradzo dobrze, bo to akurat są ludzie uciekający przed bombami do pierwszego bezpiecznego kraju.

użytkownik usunięty
drjak

Tak jak napisałeś - sprawa jest banalnie prosta. Jesteś rasistą, który dzieli uchodźców na legalnych i nielegalnych (swoją drogą nie ma pojęcia "nielegalny uchodźca" mistrzu intelektu) na tych którzy mają dokumenty i na tych którzy ich nie mają i w związku z tym mają jak to ładnie po chrześcijańsku ująłeś - wypierdalać. Uważasz też że informacje o ciałach uchodźców znajdowanych w naszych lasach są "bredniami". Dla twojej wiadomości: do tej chwili w naszych lasach znaleziono 40 ciał uchodźców (wygugluj sobie), a poszukiwanych jest jeszcze 200 osób. Wszyscy oni mogli żyć gdyby ich nasze bohaterskie służby potraktowały jak ludzi. Po drugie - byłeś w tureckich obozach dla uchodźców? Ja byłem. Pod samą granica z Iranem. To są dosłownie getta. Uciekałbyś stamtąd chłopcze dokądkolwiek nawet na piechotę. A po trzecie - Agnieszka Holland robi właśnie film pt. "Zielona granica". Jak się ukaże to powinieneś go koniecznie zobaczyć. Nie chce mi się dalej dyskutować boś głupiś niczym kołek w płocie a twoje wypociny tutaj są kopią prymitywnych bzdur głoszonych na prawicowych portalikach, wiec ten no...chwała bohaterom, wołyń pamiętamy i idż w ... z bogiem.

ocenił(a) film na 4

W którym dokładnie miejscu użyłem zwrotu "nielegalny uchodźca"? Szukam i nie widzę. Wyjaśnie po raz kolejny - uchodźca (w/g Konwencji Dublińskiej) to taki co ucieka w warunkach wojny do pierwszego bezpiecznego kraju. Jak przekracza przez następną granicę już jest imigrantem. Jeśli ma wizę i paszport to jest imigrantem legalnym a jeśli w nocy skacze po granicznych płotach bojąc się wykrycia to jest imigrantem nielegalnym łamiącym prawo.

Jeśli znaleziono ciała na granicy polsko-białoruskiej to imigrantów a nie uchodźców. Chyba, że jest jakaś wojna na Białorusi i to zwłoki białorusinów co próbowali uciekać przed konfliktem, w takim wypadku działania Polski są karygodne. Jeśli zwłoki znalezionych osób to obywatele na przykład Konga, Somalii czy innego Bangladeszu to nie ma to nic wspólnego z uchodżctwem. Po pierwsze w tamtych krajach nie toczą się konflikty a po drugie, aby znaleźć się na granicy polsko-białoruskiej musieli przekroczyć granice wielu innych bezpiecznych krajów, gdzie nie ma konfliktów.

Nikt ich nie zmuszał do wykupywania biletu najpierw do Turcji (skąd przylatywała większość samolotów) a później na Białoruś. Tak sobie zażyczyli to tak mają - volenti non fit injuria.

Kolejną sprawą jest to, że udane nielegalne przekroczenie granic jedynie napędza dalszą nielegalną imigrację. Jednemu się uda to w kolejce będzie 10 następnych.

Swoją drogą podoba mi się, wręcz podziwiam, że masz taki fajnie zaszufladkowany świat. Ja akurat ponieważ nie zauważam piękna nielegalnej imigracji jestem prawicowcem (i pewnie pisowcem), do tego jeszcze coś z Wołynia i chwały bohaterów.... Normalnie jak jakis wizjoner. No ale dobrze, że tak sobie fajnie układasz świat, będzie Ci pewnie łatwiej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones