PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008932}

Pływaczki

The Swimmers
7,0 6 816
ocen
7,0 10 1 6816
Pływaczki
powrót do forum filmu Pływaczki

Film do obejrzenia i to tylko. Główna bohaterka przedstawiona jako "pływaczka" to tak naprawdę zawodniczka na poziomie jakich mamy tysiące (tak nawiasem mówiąc z jej czasami Olimpijskimi miała by problem wygrać zawody regionalne w Polsce) To taka Syryjska Eddie "Orzeł" Edwards pływania czyli pozytywna postać z nierealnymi celami. Netflixowa historia która na pewno nie zostanie w pamięci na długo.

wolica_piotr

Mardini po raz drugi startowała na igrzyskach olimpijskich na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 , gdzie była również chorążym drużyny. Tym razem ona zakończył na trzecim miejscu z czasem 1:06,78 i nie zakwalifikowała się do półfinału. Ma nadzieję, że ponownie wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Jednak po otrzymaniu niemieckiego obywatelstwa nie będzie już członkiem kadry olimpijskiej uchodźców i będzie reprezentować Niemcy, jeśli uzyska do tego kwalifikacje.

ocenił(a) film na 4
evita8b

Problem polega na tym że była trzecia w swojej serii na trzy płynące w serii zawodniczki!(pierwsza seria z najsłabszymi czasami) i tak na prawdę to była ostatnia na igrzyskach bo 33! na 33 zawodniczki. I do tego jedną z kilku zawodniczek które znalazły się na Igrzyskach Olimpijskich nie za wypełnienie minimum tylko jako Ambasadorzy Olimpiady z krajów które nie mają szans na zakwalifikowanie. Ale ładnie brzmi skopiowanie wpisu z "trzecia w swoim biegu". Moja koleżanka na Facebook-u zawsze wstawiała zdjęcia tablicy wyników pływackich z Mistrzostw Polski Seniorów na której było widać oczywiście napis "Mistrzostwa Polski Seniorów" i pierwsze miejsce pociechy gdy wygrał. ...... Ile potem dostawała gratulacji i Like-ów....jaka była dumna:).... a my rodzice mieliśmy ubaw po pachy! Bo problem polegał na tym że była to tylko jedna z serii i do tego pierwszych czyli słabszych co w ostatecznym rozrachunku dawało mu miejsce pod koniec drugiej setki :) na 200-250 startujących....ale o tym wiedzieli już tylko zainteresowani i uczestnicy tej niedowartościowanej maskarady.

ocenił(a) film na 7
wolica_piotr

A pfeeeeee!

ocenił(a) film na 4
estela

Zjadłaś coś nieświeżego czy czkawka męczy ....to może odbić się na zdrowiu ...umysłowym na pewno!

wolica_piotr

Jacy "my" mamy tysiące? Ty masz? Pewnie sam pływałbyś lepiej od niej, tylko akurat Ci się nie chce?

Film świetny.

ocenił(a) film na 4
i10

Mądrość dziejowa mówi że czasami lepiej się nie odzywać niż wyjść na imbecyla/kę.....to po pierwsze.... Mam!!!... syna który jeszcze 4 lata temu był w kadrze narodowej a sam robię to dla zdrowia ...to po drugie. Pomijając fakt że aby dostać się na Igrzyska Olimpijskie to trzeba zasłużyć i przekroczyć minimum które jest w tym przypadku (100m motylkiem)z reguły na poziomie 57-58 sec!!! co jest przepaścią do jej 1.09sec ( umiejące pływać dzieci w Polsce takie czasy robią w wieku 13-14 lat- Rekord Polski 14letnich dziewcząt to 1.01.40! a nasza Otylia pływała prawie 20 lat temu na poziomie 58sec. a dziś to poziom 55-56sec. Tak więc oprócz "Hollywoodzkiej" wyniosłości towarzyszącej temu filmowi to jedyne prawdziwe zdanie jakie pada w tym filmie to to jak mówi siostrze że inne zawodniczki twierdzą "że nie powinno jej tu być bo nie zasłużyła" Reasumując ona nawet nie jest ujęta w Swimrankingu bo jest poza skalą ( jest tylko wzmianka o zawodach bez ogólnego rankingu 500 najlepszych ) więc w skali światowej jej wyniki to coś nie w tyś. ale dziesiątkach tyś! W samej Polsce nie mieści się w pierwszej 500. seniorskiej kobiet!
No i co, irytująca mądralo klawiatury ...wyjaśniona/y/o. Był taki były gburowaty prezydent Francji co mówił coś o stracie szansy siedzenia cicho....ja bym go posłuchał. Bo jak się nie znam to się nie wypowiadam albo przynajmniej jak już stukam to i szukam potwierdzenia swoich słów...wujek Google ma wiedzę tylko trzeba ją umiejętnie znaleźć ...chyba że jestem takim ujkiem albo ujką co tylko lubię wkurzać.

wolica_piotr

Jak mówią - zaorane. ;-)

ocenił(a) film na 4
Morten_Harket

Zaorane, profeska

ocenił(a) film na 7
maciusg

Profesjonalny hejt ....to na pewno ☹️

ocenił(a) film na 4
estela

Pewien chiński mędrzec powiadał ...Nie dyskutuj z kretynkami/ami bo Cię sprowadzą do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem!.....jeśli dla ciebie informacje merytoryczne są hejtem to ....wygrałaś!

ocenił(a) film na 7
wolica_piotr

Ziomek, weź się uspokój. Dziewczyna nie wygrała i jak na zawodową pływaczkę, olimpijkę to jej wynik był zły i gdyby nie fakt, że jest uchodźczynią to na żadną olimpiadę z takim czasami by nie pojechała. To jest fakt. Ale przestań już przeżywać całą resztę. MKOL przyjął, że da uchodźcom szanse na udział, nawet jeżeli ma to znaczenie tylko symboliczne ale w tym przypadku nie chodziło tylko (albo nawet przede wszystkim) o sport ale też o nagłośnienie ich sytuacji, co może całej zbiorowości uchodźców, w jakiś sposób pomóc poprzez zwrócenie uwagi międzynarodowej społeczności na ich problemy. Świat nie jest czarno biały.

Film ogólnie nie był wybitny ale ogłada się dobrze. Najbardziej jednak mnie mierziło, że wszyscy ci uchodźcy (nie tylko główne bohaterki) byli tacy hollywoodzko ładni, a nie oszukujmy się w prawdziwym świecie jest jednak inaczej;)

ocenił(a) film na 3
mrozer

Ziomek był bardzo spokojny jak na atak tych mądralińskich bufonów szukających zaczepki a potem krzyczących gwałcą nas jak ktoś traktuje ich na ich poziomie.

ocenił(a) film na 8
wolica_piotr

Kreujesz się na kogoś co cis wie a tak naprawdę piszesz bzdury. Np. Że mamy tysiące. Gdzie?
Nazwiska choćby 100

ocenił(a) film na 3
Andrzej_Bykowski_filmweb

Otoczenie nie wie że ktoś jest debilem dopóty dopóki się nie odezwie. A wystarczyło czytać ze zrozumieniem jak już pisał wywołany i wysilić mózgownicę szperając w necie.

wolica_piotr

Chłopie, ale to ty jesteś tutaj ignorantem i kretynem. Rozpisujesz sie na temat pływania, igrzysk olimpijskich, próbujesz wyjsć na przemądrzałego, a ewidentnie nie pojales prawdziwego przesłania tego filmu. Dziewczyna mogła mieć jeszcze gorszy czas i jakie miałoby to znaczenie? Tu chodzi przede wszystkim o wojnę i to jak niweczy marzenia i poczucie bezpieczeństwa. Jak ludzie przed tym uciekają, chcac mieć jeszcze wolność i wybór w swoim życiu, chcac spełniać dalej swoje marzenia. I ta dziewczyna to zrobiła, po takich przejściach wróciła do pływania. Myślisz, ze akurat w tej sytuacji i historii najważniejszy był jej wynik? Stfu. Kompletny ignorant.

ocenił(a) film na 4
Agnieszka_386

Nawet nie chce mi się komentować tego lewackiego pier.... z klapkami na oczach. Jeśli chodzi poziom umysłowy....wygrałaś.

wolica_piotr

Wyjaśniłeś nieścisłości związane z wynikami, no i fajnie. Tyle, że to nie był dokument, ale film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i widocznie autor chciał nagiąć fakty i wzmocnić przekaz pokazując zwycięstwo tej zawodniczki. Owszem, na końcu można było poprzez napisy końcowe podać prawdziwe wyniki, i pewnie to miałeś na myśli, bo ktoś mniej dociekliwy nie sprawdzi jakie ta zawodniczka osiągnęła rezultaty na obu olimpiadach. Ale takie gburowate i aroganckie odpowiedzi i wplatenie w to "lewackości", cokolwiek to dla pewnej ograniczonej grupy ludzi znaczy nie przystoi komuś, kto ponoć wychował latorośl w duchu sportowej zdrowej rywalizacji. Oby dziecko nie czerpało wzorców od kogoś kto widzi tylko wyniki, a nie potrafi wykazać elementarnej wrażliwości i wczuć się w sytuację drugiego człowieka.

ocenił(a) film na 4
venittamoda

Rozumiem że pfee.. tfuu zaczepki, obrażanie czy nazywanie kogoś hejterem czy pisanie z pogardą żeby się nie wypowiadał bo sam nic nie umie to jest po jednej stronie okazywanie współczucia czy inteligencji a odpowiedź na głupie zaczepki to chamstwo i gburowatość.... . Wam to chyba płacą za ruch na tym forum nawet tak idiotyczny. Dam ci radę zacznij PISAĆ O FILMIE a nie deprecjonuj i zaczepiaj inne osoby które mają swoje zdanie potwierdzone faktami!!! A dla przypomnienia i zrozumienia zamiast pisać głupoty przeczytaj sobie kilka a może kilkanaście razy od początku w kolejności temat i kto był jak ty to mówisz gburowaty to może zrozumiesz... chyba że wcale nie o to chodzi? A film nosi tytuł Pływaczki...... nie UCHODŹCZYNIE....... tak nawiasem mówiąc i niby na faktach, więc opisanie co jest tak naprawdę jak ty to twierdzisz "naginaniem" nie jest zabronione?.... Chyba że jak zwykle nie pasuje "braci" z jednej ławeczki bo moje zdanie jest najmojsze! I nie pouczaj mnie w gestii wychowania, tą mądrość zostaw sobie... jeśli w ogóle będziesz miał taką okazję.











wolica_piotr

Widzisz g**wno wiesz a się wypowiadasz. Tutaj fragment z angielskiej Wikipedii:

"At the Rio Olympics, Mardini won a 100m butterfly heat against four other swimmers, with a time of 1:09.21 and a rank of 41st among 45 entrants."

"Mardini na igrzyskach olimpijskich w Rio wygrała styl motylkowy na 100 m z czterema innymi pływaczkami, uzyskując czas 1:09,21 i zajmując 41. miejsce wśród 45 uczestników"

Czyli zajęła miejsce pod koniec w ogólnej kwalifikacji ale wygrała jakąś tam swoją rundę / grupę (?). Wyraźnie jest napisane że z tymi z którymi akurat pływała (wiadomo że 45 osób naraz nie płynie) to wygrała, bo była z nich najszybsza, a że wynik i tak był niezbyt mocny to inna rzecz, w każdym razie w filmie nigdzie nie ma pokazanego że wygrała całą Olimpiadę, nie ma przecież żadnej ceremonii z wręczania złotego medalu, ani nic z tych rzeczy, więc nic nie jest zakłamane, wygrała swoją rundę / grupę i tyle jest pokazane. Może warto się czasem doinformować zanim się zacznie pisać farmazony.

ocenił(a) film na 4
Alborg

Robienie z siebie debila dla ruchu na tym forum to choroba nieuleczalna ....odsyłam do maksymy chińskiego mędrca wyżej!
Dla normalnych ......bo debila nie ma co przekonywać...33 na 33 to była w Tokio! A 41 na 46!!!( bo Chinka została zdyskwalifikowana ale tego już nie napisali ujku w Wikipedii) to była w Rio! I płynąc w pierwszej najsłabszej "serii" (a nie tłumoku rundzie/grupie) była pierwsza na pięć najsłabszych i takich samych miernych zawodniczek (Katar ,Rwanda,Jemen,Grenada czyli "tuzy" pływania, które dostały się na IO tak samo kuchennymi drzwiami jak i ona) Reszty szlamu nie ma co komentować po za tym że uczestniczyła w IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH a nie w Olimpiadzie bo to okres między Igrzyskami :) ...ale tego już w Wikipedii nie napisali co? No cóż jeśli chodzi o to "g'wiesz" to bardziej pasuje.. verbum redit!
I jeszcze jedno mędrku........jeśli swoje mądrości i ten marny intelekt opierasz na pisanej przez ludzi i nie zweryfikowanej Wikipedii idąc tą drogą przez życie to ..................RESPECT!

wolica_piotr

Widać po stylu Twojej wypowiedzi i pisania że jesteś jakimś staruchem któremu nie wyszło w życiu i jest mocno sfrustrowany swoją porażką i próbuje się wyżyć na innych. Piszesz w strasznie odrażający sposób, zastanów się nad tym.

Liczba wielokropek których używasz już skreśla Cię jako dyskutanta. Ty w ogóle znasz zasady pisowni w języku polskim? Myślę że Twoja polonistka nie byłaby dumna.

Wracając do głównego tematu. Mardini dostała się na Olimpiadę i wygrała swoją serię, tyle też jest pokazane w filmie i nic poza tym, nie ma tym ani trochę przekłamania. Co innego niby tu mieli pokazać? A film nazywa się "pływaczka" bo tak się składa że ona jest pływaczką, nie trzeba być nawet w top 10 000 na świecie, żeby się tak nazywać.

ocenił(a) film na 4
Alborg

Tak! Dokładnie sfrustrowała mnie ignorancja takiego na pewno młodego ogiera ja ty mały człowieczku.....litości! Człowieka który już w pierwszym zdaniu obraża innych zamiast pisać o filmie, bo do tego stworzono te forum. Powiadasz zasady pisowni i polonistka? Tak to na pewno nie była ta sama "w filmie nigdzie nie ma pokazanego że wygrała całą Olimpiadę" - moja kochana p. Profesor zapadła by się pod ziemię :) Nie mówiąc o stylistyce i czytaniu ze zrozumieniem ...chyba że chce się swoje kolorowe frustracje życiowe leczyć atakując innych za wszelką cenę!

ocenił(a) film na 5
wolica_piotr

Dlaczego tak obrażasz ludzi? Szkoda, że - skoro tak dogłębnie i szczegółowo obejrzałeś film - nie wyciągnąłeś z niego cennej lekcji człowieczeństwa.

ocenił(a) film na 4
amso

To ja obrażam ludzi? Może najwyższy czas rozumieć to co się czyta albo zmienić okulistę bo ten Cię oszukuję? A może po prostu nie ważne co się pisze aby tylko ruch był na tym forum? Bo reklamy lecą! Cenna lekcja! Wyciągnąłem kilka! Że film jest po to by zarobić na widzach. Że po to się go koloryzuje zwiększając jego atrakcyjność żeby wrażliwcy mieli pole do popisu ( ich sprawa), co w efekcie ma przyciągnąć więcej widzów. A jeśli o ten konkretny to dowiedziałem się że: Bohaterscy imigranci to tak naprawdę wrażliwi, kochający ludzi, czarujący, szarmanccy, pracowici "inżynierowie i doktorzy" i całe rodziny! a nie w większości młode byczki! A te burdy (choćby ostatnio), gwałty, napady, podpalenia, zabójstwa to pewnie wirtualna rzeczywistość w głowach europejskich prawicowych radykałów (choć ci to też nie moja bajka) Dowiedziałem się też że Europa składa się w większości ze zblazowanych przesiąkniętych korupcją bandytów, do tego głupich i czatujących jak tu nie złupić, okraść i pobić biednego emigranta. A na końcu (o zgrozo bo nie pasujący do image filmu) że tak naprawdę to sprowadziliśmy sobie następną mającą w d...e prawo przestępczynie ( mówię tu o ściganej listem gończym siostrze ) A co wiedziałem bez filmu? Wiedziałem że Igrzyska Olimpijskie to tak naprawdę szczyt marzeń każdego sportowca do którego prowadzi bardzoooo dłuuuuga droga wyrzeczeń, potu, krwi, łez i walki z własnymi słabościami i znużeniem bez gwarancji sukcesu bo trzeba do tego jeszcze mieć olbrzymi talent i predyspozycje! I że chęci tu nie wystarczą! Dlatego występ tej osoby i hołubieniem tego jeszcze w filmie jest policzkiem dla tych prawdziwych Olimpijczyków! Wiem też że forum na Filmweb-ie stworzono do wyrażania opinii o filmach a nie opiniowaniu i atakowaniu chamsko innej osoby która ma inne zdanie ale to już charakteryzuje pewna grupę powiedzmy myślących inaczej.....chyba że (powtórzę n-ty raz) moja prawda jest najmojsza i nie o to tu chodzi. Dając szansę naprawienia własnej "cennej lekcji" i wyciągnięcia wniosków przeczytałbym jeszcze raz (ale koniecznie chronologicznie!)... i jeszcze raz ...i jeszcze raz aż do prawidłowych przemyśleń. Świat nie jest czarno-biały i każdy człowiek ma własne zdanie a konwersacja nie polega na rozpoczęciu polemiki od g.. wiesz czy pfeee,tfee czy co ty możesz wiedzieć... bo wychodzisz na ignoranta, prostaka a wstyd jak C

wolica_piotr

XDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 8
wolica_piotr

Alborg wszystko wyjaśnił, że głupoty piszesz i nadinterpretujesz film. Jednak jesteś nawiedzonym prostakiem.

ocenił(a) film na 4
Andrzej_Bykowski_filmweb

Powiedzenie że nikt nie wie że jesteś debilem dopóki się nie odezwiesz jest w 100% adekwatne do twoich wysrywów. Ale świat byłby smutny i mało kolorowy bez takich głupkowatych typów. A ciebie jak zauważyłem niedouczony prostaku już nie raz wyjaśniono nawet tutaj.

ocenił(a) film na 8
wolica_piotr

Miałem rację, naucz się pisać. "Ciebie wyjaśniono" co to za prostacka nowomowa? Dość że fanatyk, który pierdoły pisze to jeszcze nie po polsku. Gramatyki nie było w szkole?

ocenił(a) film na 4
Andrzej_Bykowski_filmweb

Zaimek "ciebie" z dużej litery dotyczy tylko pisowni savoir-vivre jako warunek szacunku ( na który trzeba zasłużyć) a nie gramatyki mądralo. Ale skąd taki płaskoziemiec ględzący bzdury i ośmieszający siebie merytorycznie a także swoimi wypowiedziami o gramatyce może to wiedzieć. Kop dalej pod sobą ...dno jest blisko.

ocenił(a) film na 8
wolica_piotr

Nie chodziło o duża czy małą literea stwierdzenie "ciebie wyjaśniono". Można kogoś wyjaśniać? Co za patologiczne słownictwo. Plaskoziemco od Brauna

ocenił(a) film na 4
Andrzej_Bykowski_filmweb

Kop dalej "ynteligencie" od wyimaginowanych lewych problemów w swojej główce XD.

wolica_piotr

Szach mat, idealnie w punkt...

wolica_piotr

Jak czytam wszystkie Twoje wypowiedzi w tym wątku to przypomina mi się ekranizacja "fanatyk" XD

ocenił(a) film na 4
MrsWhisper

Zabawne bo twoje wynaturzenia wypisz wymaluj pasują do życia "Esmeraldy".....Godlewskiej XDDD

ocenił(a) film na 5
wolica_piotr

Przeczytałem cały wątek i za każdym razem trafiłeś w punkt ewidentnie obnażając rażące i konkretne niedociągnięcia tej produkcji. Zgadzam się z Tobą w 100%.

ocenił(a) film na 8
wolica_piotr

To jak się zakwalifikowała jak miała słabe czasy?

ocenił(a) film na 3
Andrzej_Bykowski_filmweb

Współczuję błyskotliwości:)

ocenił(a) film na 4
Andrzej_Bykowski_filmweb

A wystarczyło tylko trochę wiedzy albo czytać ze zrozumieniem a tak jak zwykle wyszło się na nawiedzonego prostaka ( własne słowa) a ludziska mają polew.

ocenił(a) film na 8
wolica_piotr

W twoim alternatywnym świecie

Andrzej_Bykowski_filmweb

Ty głupi od urodzenia jesteś?

ocenił(a) film na 8
adi1526_filmweb

Napisz coś logicznego, bo wychodzi na to, że nie potrafisz

ocenił(a) film na 4
Andrzej_Bykowski_filmweb

A ty "fuchofcu alternatywny od gramatyki i logiki" ......zacznij używać znaków interpunkcyjnych i polskiego alfabetu! Bo zrobić komuś "łaskę" nie zawsze znaczy to samo! XDDD

ocenił(a) film na 8
wolica_piotr

Ty już udowodniłeś, że z logiką u ciebie nie jest dobrze, co inni wykazali. Masz obsesje, którymi chcesz się dzielić, które nikogo nie obchodzą. Bzdury wypisujesz i udajesz mędrca. A z gramatyką na poziomie podstawówki masz problemy. Z głową też masz problemy. Sączysz nienawiść i nietolerancję.
Twoje obsesje biorą górę nad rozumem. Próbowałeś się popisać wiedzą i nie wyszło. Co wielu już tu udowodniło. Nie mając argumentów zaczynasz się zachowywać agresywnie. Masz problemy, idź do specjalisty.

ocenił(a) film na 4
Andrzej_Bykowski_filmweb

Pisząc te bzdury i powielając własne ułomności udowadniasz wszystkim swój idiotyzm. A mądrość mówi że z idiotami się nie dyskutuje bo będą chcieli cię sprowadzić do swojego poziomu i pokonać doświadczeniem. Ten świat nie może rodzić takich thebili więc wygrałeś ...Wesołych Świąt.

ocenił(a) film na 8
wolica_piotr

Pokazałeś swoje prostactwo. Brak argumentów. Przykre

ocenił(a) film na 3
Andrzej_Bykowski_filmweb

Jezu, źlebie z której choinki sie urwałeś. Jakim popaprańcem trzeba być żeby pisać takie bzdury. Aż musiałem coś napisać bo mnie ćwok wkurzył i przepraszam wszystkich.

ocenił(a) film na 8
darekgut

Nie masz nic do powiedzenia sensownego to obrażasz. Brak minimum kultury cechuje prostaków. I jeszcze te emocjonalne podejście. To chore.

ocenił(a) film na 8
darekgut

Z fikcyjnymi profilami nie ma co dyskutować. Swoją drogą żenujące mieć 8 lat profil tylko po to by hejtować.

ocenił(a) film na 3
Andrzej_Bykowski_filmweb

Lecz się lewy pomiotle. Właśnie dlatego rzadko się udzielam na forum żeby nie mieć do czynienia z takimi zje@ami. Przez takie coś jak ty te forum schodzi na psy. Powtórze słowa innych które cię tak bardzo zabolały a oddają w 100% całą sytuację i twój chory hejtowski charakter. Zostałes wyjaśniony! A teraz pisz sobie co chcesz chory pomiotle.

ocenił(a) film na 8
darekgut

Właśnie udowodniłeś kim jesteś tym wpisem i jaka kulturę osobistą prezentujesz.
Naucz się pisać po polsku.
"Zostałeś wyjaśniony"
Wróć się do podstawówki jak nie umiesz pisać po polsku.
Szybko się denerwujesz i jesteś agresywny.
Poszukaj pomocy specjalisty.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones