PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595351}
6,9 32 539
ocen
6,9 10 1 32539
6,8 15
ocen krytyków
Paddington
powrót do forum filmu Paddington

Dubbing zabił ten film.
Prawdopodobnie winę za ten stan rzeczy powinien wziąć tłumacz - najprawdopodobniej z łapanki - który nigdy nie widział Paddingtona i popsuł co najmniej humor i klimat tego niezwykłego filmu.


Więc jeśli znacie angielski oglądajcie ten film w oryginalnej wersji.
Jeśli nie, a widziałem też polską, po prostu odpuście sobie ten film..


Wielka szkoda.

ocenił(a) film na 8
Arkanadien

nie przesadzaj, dubbing nigdy nie będzie dokładnie dopasowany do oryginalnej wersji językowej. Dla mnie dubbing akurat na +, w szczególności Żmijewski i Lipowska

ocenił(a) film na 9
arthas74

Oczywiście, że nigdy nie będzie dopasowany.
Ale to zależy co się dubbinguje.
Gdy cały film opiera się na humorze sytuacyjnym, dubbing nie zniekształca filmu i odbiór go jest bardzo podobny do tego jak odbierają go ludzie na całym świecie.

Gdy mamy do czynienia z filmem w którym dużą rolę odgrywa humor słowny - pełen niejednoznacznych odniesień do kultury kraju w którym film był kręcony - tłumacz MUSI sam je rozumieć, by móc chociaż spróbować część z tego humoru, czy klimatu przenieść na realia polskie. Tak jak np w Shreku udało się to świetnie, tak w Paddingtonie tłumacz kompletnie zawiódł przez co odbiór filmu jest ZUPEŁNIE inny gdy ogląda się go z dubbingiem i gdy ogląda się go w oryginale.

I wcale nie chodzi tu o Pana Żmijewskiego i Panią Lipowską.

Mam nadzieję, że jeśniej napisałem. :)

ocenił(a) film na 8
Arkanadien

no rozumiem o co chodzi, tym bardziej, że najpierw słychać co mówią aktorzy w oryginalnej wersji językowej a dopiero potem dubbing ale ja to biorę z przymrużeniem oka ;)

ocenił(a) film na 7
arthas74

Kocham te spiny ludzi o dubbing xD Tak, też za nim nie przepadam ale tu było ok. Emocje w miarę odegrane.

ocenił(a) film na 7
Arkanadien

Możliwe, że ludzie od castingu do dubbingu, trochę się sugerowali wyglądem aktorów, bo Fraszyńska jest nawet podobna do Hawkins

ocenił(a) film na 8
Arkanadien

Moim zdaniem to co zrobiła Maja(Majka) Ostaszewska z Nicole Kidman daje wrażenie niesamowite. Gdzieś słyszałem że w Europie nagrywają dubbing do naszej polskiej wersji. A poza tym dodaj do tego niesamowity głos Artura Żmijewskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones