PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595351}
6,9 32 539
ocen
6,9 10 1 32539
6,8 15
ocen krytyków
Paddington
powrót do forum filmu Paddington

Zmarnowany potencjał

ocenił(a) film na 4

Niestety, ale taka jest prawda. Książka, która jest ciepła, pogodna, mądra, poruszająca i pełna wartości została przemielona na film familijny jakich wiele. Równie dobrze, mógłby to nie być miś Paddington, a każdy inny zwierzak. Spodziewałem się, że będzie wiele przygód wyjętych z książek, a sam film będzie ciepły, mądry i wnosszący wiele do myślenia zarówno dzieci jak i dorosłych. A tak, niestety, wczoraj wyszedłem z kina zawiedziony. Moja Ukochana - znawczyni i fanka Misia - także. Szkoda. Polecam w któreś świąteczne popołudnie na TVN, bo to tego typu produkcja :) Kasy na kino szkoda, nawet "randkowe".

ocenił(a) film na 4
zeicc

Też myślałem że będzie wierniejszy książące, ten miś przeniesiony do współczesnych realiów jakoś mi nie pasował

zeicc

Zgadzam się w 100%. Liczyłam na adaptację opowiastek o Paddingtonie, a dostałam jakąś pretensjonalną, modnie ekologiczną bzdurę, nakręconą chyba tylko po to, by można było pokazać Nicole Kidman. Mogłaby np. do pana Curry zawołać jak Goffer z Disneyowskiego Kubusia Puchatka: "Zadzwoń do mnie. Ale wiesz, MNIE NIE MA W KSIĄŻCE!". Ale prawdę mówiąc wszyscy bohaterowie, nawet miś, są kompletnie inni, niż stworzył ich Michael Bond. Szkoda. Mogła to być ciepła, mądra opowieść, a wyszedł gniot. W dodatku jak dla mnie zupełnie pozbawiony dowcipu.

ocenił(a) film na 4
zeicc

Zgadza się nic szczególnego może dla samych dzieci film nie będzie taki najgorszy i pewnie wielu się spodoba ale dla starszych widzów będzie po prostu nudny bo może poza jedną dwoma ciekawszymi scenami to tak ogólnie bardzo przeciętny i na maxa przewidywalny....

ocenił(a) film na 8
zeicc

Porównujecie ten film do książki. Ale niewielu ludzi pamięta że kiedyś na TVP 1 i MiniMini z dubbingiem leciał serial Przygody Misia Paddingtona. W polskiej wersji Paddingtona tam robił Marian Opania. Serial ten leci teraz na kanale TVR ale z lektorem. Ja właśnie bardziej zwracałem uwagę na sentyment bajkowy. Ta bajka zwykle leciała o Szóstej rano ale kompletnie nic z niej nie pamiętałem i patrząc na to działo przypominałem sobie postacie które widziałem lata temu właśnie w tej kresce

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones