PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658480}

Paganini: Uczeń diabła

Paganini: The Devil's Violinist
6,3 2 585
ocen
6,3 10 1 2585
Paganini: Uczeń diabła
powrót do forum filmu Paganini: Uczeń diabła

Fabuła jest bezsensowna, intrygi pana Urbaniego niezrozumiałe, a całość nudna i ciężkostrawna.

ocenił(a) film na 5
eltoro10000

niestety to prawda. film mizerny.

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Tak to cała prawda o tej produkcji.
Fenomenalna muzyka i wykonanie tejże muzyki a osobiście nie trawię skrzypiec a w tej wersji jak najbardziej porywająca.
Fabuła została doklejona chyba przypadkiem , tym bardziej szkoda bo obsada nawet dobra.

eltoro10000

Świeżo po przeczytaniu biografii Paganiniego obejrzałam film. Tragedia, jeśli chodzi o fabułę i nawiązania do życia skrzypka. Podrzuciłam książkę komuś, kto z muzyką niewiele ma wspólnego, potem poleciłam obejrzeć film. Fachowa opinia: "masakra"...

Muzyka cudna, gra Garreta fenomenalna (skrzypcowa, bo aktorska.... pffff.....) role drugoplanowe ciekawsze, niż tytułowa. Film warto obejrzeć TYLKO dla muzyki - piękny duet, wokal i skrzypce,Io Ti Penso Amore Paganiniego, zakochałam się w tym utworze.

Film - kolejna komercyjna produkcja robiona pod publiczkę... a szkoda...

seaGirl

Cóż, film musi zarobić pieniądze, więc reżyser zawsze jest pod presją producenta. A kto napisał tę biografię, którą czytałaś? Z chęcią też przeczytam.

eltoro10000

Powroźniak - polecam, króciutka, treściwa i zawierająca wiele ciekawostek. Dzięki niej polubiłam Paganiniego jako "żywą osobę", a nie nazwisko przy tytule utworu :)

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/216974/paganini

W innym temacie forum wspominają także "Potępienie Paganiniego'' Winogradowa, sama jestem tej książki ciekawa.

seaGirl

Dzięki

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

I co z tego ?? Ty nie rozumiesz muzyki a to o nią tu chodzi i jest ona niezwykła!

_rafe_

I co z tego? Ty też nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Ale z ciebie pajac. Zostań już lepiej przy Love Story i Big 6 bo widze ze strasznie ci sie podobał.

_rafe_

A z ciebie idiota. Zostań tam sobie przy czym chcesz...

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

a ty włącz sobie radio, tam usłyszysz papkę która pewnie do ciebie przemówi.

_rafe_

Na razie przemawia do mnie troll internetowy...

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Nie rozśmieszaj mnie, to ty swoją oceną i jeszcze durniejszą argumentacją trolujesz.

_rafe_

Ja napisałem opinię o filmie, a ty się przyczepiłeś do mnie. Jak gówno do podeszwy.
Chyba jednak to ty jesteś trollem.

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

A co to, w komunie żyjemy ? Ty sobie mogłeś napisać opinie a ja sobie mogłem nie zgodzić się z nią i skomentować.
Ps. Zmieńsobie nick na elTROLLO10000

_rafe_

Nie zgodzić się mogłeś, jak najbardziej, ale ty to zrobiłeś po chamsku. Okej dosyć już się nażarłeś trollu, więcej karmy nie dostaniesz.

eltoro10000

Gdy ja zauważyłem błędy w twoich wypowiedziach i opisałem je kulturalnie, odpisałeś mi w tym samym tonie, który tu widzimy.
Czy zaczniesz się dostosowywać do poziomu rozmówcy także wzwyż? :)

Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 5
eltoro10000

Potwierdzam. Temat niesamowicie ciekawy, a przy tym tak niesamowicie spaprany w tym filmie . 6 to maksimum jaki udało się wyskrobać dla tej produkcji

ocenił(a) film na 2
eltoro10000

W tym filmie nic się nie broni , niestety . Nie mam szczęścia do Pana Garreta. Przed filmem zakupiłam płytę z jego nagraniami " Garret Paganini " Dawno nie byłam tak rozczarowana . Nie , nie technika lecz aranżacją utworów. Przed obejrzeniem filmu czytałam recenzje , wiec spodziewałam sie juz dzieła niewysokich lotów ,ale mimo wszystko, to co zobaczyłam wzbudziło mój niesmak . Jak można tak spłycać dorobek mistrza skrzypiec i marnować talent Garreta. To film nawet nie dla pensjonarek . To przykład jak nie należy popularyzować muzyki klasycznej . Powinno się go pokazywać w akademiach sztuk wszelakich . Nie wiem co by musiało się stać abym kiedykolwiek nabrała ochoty na wybranie się na koncert Pana Garreta , a szkoda .

ruda_42

Ciekawe, ze oceniasz wirtuoza na podstawie filmu i to fabularnego. David przeżyje twoją nieobecność na swoim koncercie, bo ma sale zapełnione do końca roku... Jest nr1 na świecie. Ma bezbłędny warsztat i niepowtarzalne brzmienie.

ocenił(a) film na 2
joannakruk_2

Nie mam wątpliwości co do popularności Garreta. Tylko to co popularne nie koniecznie jest dobre. Zaznaczyłam ,że nie kwestionuje talentu Garetta lecz sposób w jaki wykorzystuje się jego talent. Nie oparłam też swojej oceny jedynie na filmie ,gdyż zapoznałam się też wcześniej z płytą . Być może był to nietrafny wybór ale niewątpliwie związany z filmem . Uważam ,że talent Garreta jest marnowany i tylko tyle . Występ w takim filmie nie przynosi splendoru. Poza tym dyskusja dotyczyła właśnie filmu .

ocenił(a) film na 4
eltoro10000

Nic dodać, nic ująć ale dam tylko 4/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones