PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106296}

Palacz zwłok

Spalovač mrtvol
7,9 13 438
ocen
7,9 10 1 13438
8,7 10
ocen krytyków
Palacz zwłok
powrót do forum filmu Palacz zwłok

Widz zostaje wciągnięty w wir myśli i zachowań, których nie chciałby doświadczyć. I poczuć. A jednak na ramieniu cały czas czułam poklepywanie pana w czarnym garniturze...

ocenił(a) film na 9
Budziol

A jednak nie jestem sama. Film przesiąknięty dominem myśli.

lovelypie12

Postaraj się ująć to jeszcze bardziej bełkotliwie i pustosłownie. xD

ocenił(a) film na 8
seprioth

ahahaha xd propsy

użytkownik usunięty
seprioth

To co ty napisałeś to jest bełkot i pustosłowie. xD Domino myśli to dobre określenie.

ocenił(a) film na 8
lovelypie12

Prawda!

ocenił(a) film na 10
Budziol

To ja jestem w takim razie trzeci. Tylko "Johnny Got His Gun" potrafił mnie zahipnotyzować w podobny sposób. Niesamowite arcydzieła.

Sanderus

Oglądałam. I odczucia miałam podobne.

Budziol

Masz rację, jestem świeżo po seansie i wciąż czuję chodzące mi po plecach ciarki. Mnóstwo gadania, zwykle takie filmy nudzą, lecz tutaj bałam się nawet mrugnąć. Obłędna muzyka i słowa, słowa, słowa..

ocenił(a) film na 9
Legenda

Dzisiaj chcą nas straszyć jakimiś Piłami, Złymi Zakrętami, Oszukać Przeznaczenie. Kino odeszło od właśnie tego strachu psychologicznego, głęboko ukrytego w przewrotnej naturze ludzkiej. Aktor grający głównego bohatera przez gest, lodowatą mimikę, swoją dwulicowość a jednocześnie całkowicie przewartościowane pojmowanie piękna i brzydoty, życia i śmierci, pokoju i wojny straszy bardziej niż niejedna komputerowa kukła. No i ta muza, po prostu genialna.

Prawdziwa perełka.

ocenił(a) film na 9
doman18

Prawdziwa perełka !!! - 9/10 !!!

ocenił(a) film na 9
Budziol

Nie ma się co dziwić, skoro Fuks był współautorem scenariusza. Książka wywołuje podobne odczucia. Tyle, że w filmie jest jeszcze Hrušínský, którego gra potęguje wszystkie wrażenia i niepokoje ;)

ocenił(a) film na 10
Budziol

Film jest bardzo sugestywny. Pan Hrušínský był niesamowity w tej roli, po prostu brak słów by opisać jego spokój, z jakim się wypowiadał i z jakim realizował swoje czyny. Ale czy to szaleństwo? A może chłodna kalkulacja z jaką się przystosował do nowej sytuacji...

ocenił(a) film na 10
Budziol

Czeskie kino-myślę sobie,jakiś szajs próbują wcisnąć mi na siłę-oj jak się pomyliłem

PLFallenAngel

Że niby kino czeskie, czy szerzej kultura, jest słabe? ;) Tak jak i polskie, stoi na niesamowicie wysokim poziomie, jeśli chodzi o starsze materiały.

ocenił(a) film na 10
Cover

Źle to ująłem ,przyznam się bez bicia ,że kina czeskiego mało widziałem,gdybyś miał jakieś propozycje dobrych filmów to chętnie obejrzę.Pozdrawiam.

PLFallenAngel

Z kinem też raczkuję, ale mam trochę rzeczy jeszcze do obejrzenia. Polecano mi "Owoce rajskich drzew spożywamy", mnie ten film zupełnie nie ujął, ale warto dać mu szansę, może u ciebie będzie inaczej. Spróbuj tego, co wysoko ocenia FIlmweb, jest trochę tych filmów. Spore nadzieje mam co do "Sklepu przy głównej ulicy", ale tutaj wypadałoby raczej pisać o kinie słowackim. "Zabić Sekala" to także film czeski (niestety w czeskiej wersji raczej go nie zobaczysz) i warty poświęcenia mu czasu. W każdym razie warto dać naszym południowym sąsiadom szanse, ale nie licząc przy tym na to, że nagle trafi ci się drugi "Palacz zwłok", który jest absolutnym ewenementem i wielu Czechów uznaje go za ich najlepszy film w ogóle. Książka Fuksa swoją drogą też jest świetna, przedzieram się przez jej oryginalną wersję po kilka kartek dziennie i to starcza, aby zaczynać rozumieć język. Myślę, że właśnie z uwagi na bliskość lingwistyczną, przy odległości światopoglądowej, która dzieli nas od naszych południowych sąsiadów, warto sięgać po ich twórczość.

ocenił(a) film na 8
Budziol

To mieliśmy baaardzo podobnie!

Budziol

Avatar 2 będzie lepszy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones