PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537275}

Pamięć absolutna

Total Recall
6,4 94 276
ocen
6,4 10 1 94276
5,1 13
ocen krytyków
Pamięć absolutna
powrót do forum filmu Pamięć absolutna

Dziwią mnie opinie że wadą tego filmu jest duża ilość akcji. Gdyby było jej mało...pewnie opinie byłyby w drugą stronę. To jest akcja / SF a nie dramat czy "czyste" kino SF, taki był również film z 1990 roku , tam też było trochę głupot i tam również gł. bohater "rozwalał" wszystko i wszystkich .... Tak więc może warto wznieść się ponad sentyment wobec starszej wersji z Arnoldem ( ja ten film widziałem już w 1 połowie lat 90-tych ) i docenić to że nowa wersja WYGLĄDA przede wszystkim dobrze i ma dobre tempo akcji. Aktorsko jest tylko nieźle, muzyka nie dorasta do pięt tej z filmu z Arnoldem, ale jak na remake ( a te w większości są kiepskie ) to jest przyzwoicie. Na pewno osoby , które nie widziały "klasycznej" wersji mogą na tym filmie nieźle się bawić jeśli tylko z góry pogodzą się z oczywistym faktem iż to jest kino niewysokich lotów mające dostarczać rozrywki ( filmy z Arnoldem w zasadzie wszystkie takie były ).

ocenił(a) film na 6
armarange

Klasyczny film z Arnoldem miał lepszą muzykę i klimat ( dzięki owej muzyce ), miał też "urocze" gumowe efekty specjalne w paru momentach i Sharon Stone , której niestety aż tak wiele nie było , postać Cohagena była lepiej wykreowana i wszystko z dzisiejszej perspektywy wydaje mi się zwyczajnie
bardziej "seksi" - ale to nie oznacza że współczesną wersję będę karcił za swój sentyment i zaniżał ocenę bo zafiksowałem się na starszej wersji. Owszem stara jest lepsza ale nowa nie jest żadnym dnem .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones