PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111540}

Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny

The Princess Diaries 2: Royal Engagement
6,3 59 371
ocen
6,3 10 1 59371
Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny
powrót do forum filmu Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny

1. część „Pamiętnika księżniczki” była OKROPNA, najgorsza ekranizacja książki, jaką w życiu widziałem – nie wiem, jak można było sknocić taką superksiążkę?! Weźcie pod uwagę co mówię, w końcu jestem facetem, a książka napisana jest dla dziewczyn, ale mimo to, ma cechy, które lubię w książkach: jest napisana prostym, przejrzystym językiem, jest w niej dużo humoru, ciekawych sytuacji itp. No i, jeden z ważniejszych czynników: jej bohaterami jest młodzież. Świetnie mi się czytało wszystkie książki z cyklu, ale oglądając film, szczęka mi opadła: niewiele zostało z książki, stworzono film, zakupując od Cabot markę oraz kilka imion i nazwisk, wciśnięto kilka wątków z książki, i voilà – „ekranizacja” gotowa. Nic z tego, panowie! Zupełne przegięcie: ojciec Mii nie żyje, a Grandmère jest miłą staruszką? Do tego fatalnie dobrani aktorzy i żenujący poziom humoru.
2. część jest jeszcze gorsza. Nie myślałem, że w ogóle nakręcą sequel, ale jednak, stało się. I spartolili go jeszcze bardziej, niż pierwowzór – wymyślili sobie nową historię, wykorzystując dalej kilka z nazwisk, do których zakupili prawa od Cabot. Nie powiem nic więcej o tym filmie, stanowczo odradzam – jeżeli jesteś fanem, nie oglądaj, bo jeszcze bardziej zabijesz swoją własną wizję książki (tak jak stało się u mnie, po obejrzeniu dwóch części „Pamiętnika księżniczki”), a po obejrzeniu filmu – jeżeli dotrwasz – będziesz zgrzytał zębami ze wściekłości. Jeżeli nie jesteś fanem „Pamiętnika księżniczki”, również sobie daruj – kolejna głupia komedia o miłości, z żenującymi dialogami i gagami, która niczego nowego ani odkrywczego nie dostarcza. Poczekajcie, aż będzie na TVN-ie.

ocenił(a) film na 1
Pottero

nie oglądałam jedynki....ale.....książki są naprawdę sympatyczne i można się przy nich pośmiac,a ten film mnie przesłodził,aż mi było niedobrze,zanudził i...ogólnie mi się nie podobał,nawet jeśli postaram się zapomnieć o książce i oceniać bez niej,to jedna z gorszych komedii romantycznych,chyba tylko dla amatorów

użytkownik usunięty
Pottero

zgadzam sie z Toba lecz mysle ze warto i tak go obejrzec choc ani troche nie jest podobny do ksiazki ale przeciesz nie trzeba go brac tak na serio ?? ;-) pozdrwaiam cmok

użytkownik usunięty
Pottero

masz zeczywiscie racje ksiazka jest super mam wszystkie czesci a co do filmu to 1 jest tak jak mówisz do bani niby ze ekranaqnizacja a napodstawie filmu mozna napisac inną ksiażke a co do 2 ide dzisiaj i wyraze swoja opinie pużniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones