PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35121}
6,5 1 228
ocen
6,5 10 1 1228
4,8 5
ocen krytyków
Pan Tadeusz
powrót do forum filmu Pan Tadeusz

Chciałabym zobaczyć ten film chociażby tylko ze względu na piękną muzykę! Ta ze zwiastuna całkowicie mnie zaczarowała. Myślę, że Tadeusz Woźniak świetnie wpisał się w charakter tamtych czasów i ogólnego czaru niemego kina....

ocenił(a) film na 9
cwaj

a mi się nie podobała muzyka przy okazji koncertu Jankiela. Nie dośc, że bezpłciowa jakoś, to na dodatek nie oddawala zupełnie kilmatu związanego z wydarzeniami historicznymi, których miała być symbolem. I ówczesna wersja poloneza też chyba do mnie bardziej przemawia, ale sama scena tańca, to majstersztyk

cwaj

To trzeba przestać chcieć, i zacząć oglądać. ;) http://pantadeusz.tvp.pl/

finnie

UWIELBIAM CIĘ!

ocenił(a) film na 9
finnie

Niestety, na stronie jest już tylko zwiastun...! Żałuję bardzo, miałam nadzieję, że po wizycie w kinie będę mogła zobaczyć raz jeszcze.

Svitrigaila

Jest cały film! trzeba kliknąć w okienko obok napisu "Pan Tadeusz 1928r. repremiera w internecie" - u mnie pojawia się szare okno, ale po kliknięciu dwa razy ładuje się cały film w okienku znanym z YT :)
Przyjemnego seansu!

Uriah

Trzymcie film: http://www.youtube.com/watch?v=Tya3ayutaxM

ocenił(a) film na 9
cwaj

Mi najbardziej się podoba moment gry Wojskiego na rogu. Muzyka wprost zniewala i rzuca na kolana...

cwaj

Tylko, że to był film niemy, także muzyka została dograna w 2006 i nie ma nic wspólnego z oryginalną wizją twórców.

TripleM

So what?

TripleM

To i tak wcześniej była inna, ty myślisz że jak filmy niemy to jest całkiem głucho?. Seansom zawsze towarzyszyła muzyka, choć nie zsynchronizowana z obrazem ścieżka dźwiękowa a przygrywana na fortepianie. To był taki niemy dźwięk podobnie jak niemy kolor (czyli w filmach niemych wypełnianie obrazu odcieniami czy nawet ręczne malowanie wszystkich przedmiotów).

cwaj

Już możesz odnaleziono większość filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones