PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35121}
6,5 1 228
ocen
6,5 10 1 1228
4,8 5
ocen krytyków
Pan Tadeusz
powrót do forum filmu Pan Tadeusz

Super!

ocenił(a) film na 8

Byłem wczoraj na repremierze w nowootwartym po remoncie Iluzjonie. Film jest świetnie odnowiony, naprawdę robi wrażenie praca Nitrofilmu. A muzyka Tadeusza Woźniaka skomponowana specjalnie do tego filmu, jest genialna! Każdy fragment idelanie pasule do każdej chwili obrazu i oddaje niesamowity klimat całości.

spiderkcevol

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Ponadto nasunęła mi się jeszcze jedna refleksja niedotycząca samego dzieła. Mianowicie zastanawiałem się nad losem tych wspaniałych przedwojennych aktorów. Zapewne część z nich nie przeżyła wojny lub zginęła w radzieckich łagrach.

mazt

Jeszcze jedno...

Z nostalgią myślę o polskich kresach. Przepiękne polskie miasta, Wilno i Lwów, które wniosły tak wiele wspaniałego do polskiej kultury. Jestem przekonany o tym, że Polska byłaby mniej podzielonym krajem, gdyby nie konferencja jałtańska. Kto zna historię naszego Narodu , ten wie o czym piszę...

ocenił(a) film na 9
spiderkcevol

Też byłam na re-premierze, z tymże we Wrocławiu i w piątek 09.11. Nie mieliśmy muzyki na żywo, ale i tak byłam i jestem pod wrażeniem jeszcze do dzisiaj i pewnie jeszcze długo będę ;) Osobistą relację spisałam na swoim blogu:
http://nie-wierzcie-zegarom.blogspot.com/2012/11/pan-tadeusz-ryszarda-ordynskieg o.html
pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 6
aylaa1

Fajna relacja, zazdroszczę wyprawy :).
Nie zgodzę się tylko oceny aktorstwa - owszem, specyfika gry była wówczas zupełnie inna, niż dzisiaj, ale na tle produkcji z epoki "Pan Tadeusz" wypada, niestety, w tym względzie słabo. To w głównej mierze wina niezbyt trafnych decyzji obsadowych - zwłaszcza w kontekście głównego bohatera, a także niezbyt szczęśliwie poprowadzonych postaci (Telimena, Robak). Specyfika gry też jest już mocno spóźniona wobec tego, co w tym samym czasie działo się na świecie, a wymiarowość bohaterów nie pozwalała na zbyt wiele. Szkoda, bo obniża to jakość filmu. Przede wszystkim jednak należy pochwalić to, jak świetnie udało się film zrekonstruować, bo jego znaczenie dla historii polskiego kina jest bardzo ważne.

ocenił(a) film na 9
czipsy_dwa

Dzięki ;) Moja ocena zapewne jest nieobiektywna i być może masz rację, wypowiadając się na temat aktorstwa, jednak mi się film podobał bardzo. Jestem amatorką raczej w tym względzie i nie znam się aż tak dobrze i wciąż się uczę- niemniej jednak fascynuje mnie bardzo stare kino. Może muzyka, która współcześnie została skomponowana do filmu zaważyła nad tym, że film tak bardzo mi się podobał? Nie wiem ;) Ale akurat w tym tygodniu oglądałam film drugi raz i wciąż jestem pod wrażeniem. Na stronie TVP można oglądać zrekonstruowanego Pana Tadeusza za darmo: http://pantadeusz.tvp.pl/
pozdrawiam serdecznie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones