PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630}
6,3 118 255
ocen
6,3 10 1 118255
6,1 29
ocen krytyków
Pan Tadeusz
powrót do forum filmu Pan Tadeusz

NIE ROZUMIEM?

ocenił(a) film na 10

Nie wiem jak do tego doszło że tak dobry film ma ocenę 6,2... przynajmniej 8/10 powinien mieć!!!
pozdrawiam

2008einstein2009

Święta racja (y)

ocenił(a) film na 4
2008einstein2009

ja dałam 10! po prostu niektórzy nie dojrzeli do tak ambitnego kina

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
dexter5131

No i gdzie to 10? Widzę 9!

ocenił(a) film na 4
astat_2

niechcący zmieniłam XD dzięki za uwagę XD

użytkownik usunięty
2008einstein2009

Pytanie komu ten film był w ogóle potrzebny? Milion razy przememłany mit o "wielkiej Polsce", epicka pierdoła o martyrologii narodu, która nie przetrwała próby czasu (ta pierdoła, bo rozbuchana przez romantyków jak balon narodowa martyrologia jest niestety niezniszczalna). Prawda jest taka, że mieli nasi szlachcice wielką Polskę, ale ją przesrali, a później płakali nad tym przez 123 lata. To przewidywalne i kiczowate do potęgi "dzieło" najbardziej przereklamowanego z polskich reżyserów to tylko nikomu niepotrzebne powtarzane bez końca na lekcjach polskiego w podstawówce echo tego płaczu. Całe szczęście, że Gombrowicz się z tym rozprawił, ale i tak nie do wszystkich dotarło. Amerykanie mają swoje komiksy z superbohaterami, kowbojów, Las Vegas z podróbkami piramid i wieży Eiffla, a my mamy "Pana Tadeusza". Jaki kraj, taki kicz :). Mickiewicz wielkim poetą był. Ten poeta wielki mózgi nam zakorkował.

ocenił(a) film na 9
2008einstein2009

Definitywnie niewytłumaczalnie za niska ocena!

użytkownik usunięty
2008einstein2009

Ha! Pamiętam Cię jeszcze z forum "Quo vadis" ;) Jeden i drugi film bardzo nieładnie potraktowany przez użytkowników.
Pozdrawiam! ;))

ocenił(a) film na 10

Miło mi, wiesz bronię honoru Polskiej kinematografii ;-) pozdro!

użytkownik usunięty
2008einstein2009

Prawidłowo.

ocenił(a) film na 5
2008einstein2009

A co w było takiego dobrego żeby zasługiwał na 8 / 10 bo jakoś tego nie dostrzegłem co najwyżej 5 / 10 film naprawdę średni nic specjalnego

ocenił(a) film na 9
2008einstein2009

Po prostu, młodzi ludzie dzisiaj nie znają historii, nie chcą jej znać i takie obrazy dla nich nic nie znaczą.

ocenił(a) film na 8
2008einstein2009

Sama treść filmu (czyli "Pan Tadeusz" Mickiewicza) to kicz. Bez dwóch zdań.

Ale film jest świetnie zagrany przez prawdziwe asy Polskiego kina, ma przepiękną scenografię i kostiumy.
Warstwa techniczna czyli zdjęcia i dźwięk są bardzo dobre. I to nie jak na polskie kino. Ogólnie - poziom światowy.
Do tego głos Kolbergera, piękne kolory utrwalone, chyba na najlepszym negatywie - Kodak, czyli drobne smaczki - przyjemne dla ucha i oka.
Wszystko to ładnie scalone, w owszem kiczowatą, ale jakoś sentymentalną i bajkową opowieść o Polszcze i Litwie :)

Po prostu piękny film. I ciężko byłoby mi całą pracę ekipy filmowej, tak całkiem po prostu olać, obrazić oceną typu 5 albo 6...

A, zapomniałbym o polonezie, przy którym rozpoczyna się tak fajne wydarzenie, jakim jest studniówka :)

ocenił(a) film na 8
southmilpitas

W pełni się zgadzam - ta ekranizacja to wielkie widowisko kostiumowe i jako takie wypada rewelacyjnie. Trudno przyczepić się do strony fabularnej - wtedy zamiast filmu ocenialibyśmy Mickiewicza, warstwa wizualna i dźwiękowa to klasa sama w sobie. Przytyki do kiczowatości... ten film miał być wyolbrzymieniem i jako takie musi być rozpatrywane, bo taką ma podstawę i nie szalejmy oczekując tu zwrotów akcji i dramaturgii jak ze scenariusza pisanego niezależnie.

2008einstein2009

Jak nie rozumiesz to obczaj sobie wczesną filmografię Wajdy... to może wtedy zrozumiesz tak niską recepcję tego filmu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones