PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630}
6,3 118 222
oceny
6,3 10 1 118222
6,1 29
ocen krytyków
Pan Tadeusz
powrót do forum filmu Pan Tadeusz

Z całą pewnością stwierdzam iż warto obejrzeć film pod tytułem "Pan Tadeusz". słuszność mojej tezy postaram się udowodnić poniższymi argumentami
Pierwszym argumentem z całą pewnością udowadniającym słuszność mojej tezy jest fakt iż książka "pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie, historia szlachecka z roku 1811 i 1812, we 12 księgach, wierszem" autorstwa znanego polskiego pisarza urodzonego na ówczesnych terenach Rzeczy Pospolitej Obojga Nardów, a dzisiejszym terenie Litwy Adama Mickiewicza która jest jedną najważniejszych polskich lektur, ten film pozwala zaznajomić się z treścią ów książki oraz rozwija polską kulturę.
Drugim argumentem który jest w stanie poprzeć moją tezę są nagrody "złoty orzeł" których to dzieło polskiej kinematografii otrzymało aż pięć, reżyser tej sztuki również otrzymał w swojej historii wiele nagród takich jak "Oscar" którego zdobył w 2000 roku za pięć dekad wybitnych osiągnięć reżyserskich.
Wszystko to co przedstawiłem pokazuje, że warto obejrzeć film jakim jest "Pan Tadeusz" w reżyserii Andrzeja Wajdy z roku 1999.

ocenił(a) film na 7
b00ksen

akapity mi się zdupiły :C

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones