PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630}
6,3 118 174
oceny
6,3 10 1 118174
6,1 29
ocen krytyków
Pan Tadeusz
powrót do forum filmu Pan Tadeusz

bo moj syn wlasnie przerabia te lekture. Lata temu czytalem, lata mniejsze temu ogladalem, teraz syn czyta i chcial obejrzec. Nie chce sie rozczulac nad Panem Mickiewiczem, bo jak chodzilem do szkoly sredniej to tez mialem negatywne podejscie do Jego i Jemu podobnych autorow, zreszta jak wieksza czesc dyskutantow na forum. Teraz stwierdzam, ze w wieku nastu lat jestesmy jeszcze zbyt glupi aby czytac min "Pana Tadeusza" do tego sie dorasta albo i nie, wroccie do filmu za 10-15 lat a zobaczycie go innymi oczami 7/10

ocenił(a) film na 8
fari

Całkowicie się zgadzam, oglądając go w gimnazjum jeszcze nie wywarł na mnie zbytnio wrażenia natomiast dzisiaj film mi się naprawdę podobał, a ten liryczny styl bardzo pasował i ks. Robak dla mnie najlepsza kreacja B.Lindy. Może nie za 10,15 lat , mam dopiero 20 i już w pełni pojąłem cały przekaz i kunszt tego dzieła. 8/10

ocenił(a) film na 5
fari

racja. po iluś tam latach podniosłem ocenę o 2 oczka, chociaż filmu powtórnie nie widziałem.

ocenił(a) film na 7
fari

Dokładnie. Do takich lektur trzeba dojrzeć, poznać trochę życie, wtedy ma się do nich inne podejście. Do Mickiewicza, Słowackiego, Norwida oraz tych nieco późniejszych: Żeromskiego, Prusa, Reymonta, Sienkiewicza, Konopnickiej, Orzeszkowej...

ocenił(a) film na 8
fari

Mam to samo :) Właśnie obejrzałam z córką przed egzaminem ósmoklasisty i podniosłam ocenę, bo film jednak ma w sobie "coś". Trzeba tylko się przyzwyczaić do teatralnego wypowiadania (i drewnianego Michała ;)).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones