PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1125}
7,3 13 085
ocen
7,3 10 1 13085
7,7 18
ocen krytyków
Panny z Wilka
powrót do forum filmu Panny z Wilka

film a ksiazka?

ocenił(a) film na 9

film zjawiskowy... a jak ma sie do ksiazki? obejrzalam i przeczytalam "Brzezine" i przyznam, ze film bardzo dokladnie odzwierciedlal, a nawet powtarzal dialogi i sceny, rowniez swietnie pokazywal emocje..a jak jest tu?

ocenił(a) film na 9
anettag

Początkowo miałam podobne wrażenie co do Brzeziny, jednak z czasem dostrzegłam wiele zmian, które wprowadził Wajda w filmie. Chociażby parę pięknych scen o charakterze poetyckim, takich filmowych metafor - scena z dzieckiem na łące, śmierć Stasia.

Te dwa opowiadania Iwaszkiewicza są świadectwem tego, że miał on przede wszystkim duszę poety. Bardzo mocno uderza ich poetyckość, płynność, finezja (jeśli chodzi o Panny z Wilka).
Polecam Ci gorące lekturę opowiadania. Myślę, że się nie zawiedziesz. Według mnie jest równie zjawiskowe, jak film.

ocenił(a) film na 9
EffervescingElephant

przeczytalam...:) Brzezina jak i Panny z Wilka jednak ciut róznia sie ekranizacyjnie:) jednak..pomagaja zrozumiec sens- a przynajmniej mi pomogly:) i te widokii...ah!

ocenił(a) film na 9
anettag

Wajda zrobił z filmu parafrazę utworu literackiego.
Przy bliższej analizie dostrzega się wiele zmian, które wynikają ze stylu czytania utworu. Niemniej jednak zarówno opowiadania, jak i film są niezwykłe :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones