PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776057}

Panny z dobrych domów

Thoroughbreds
5,9 5 322
oceny
5,9 10 1 5322
6,1 7
ocen krytyków
Panny z dobrych domów
powrót do forum filmu Panny z dobrych domów

Udany debiut

ocenił(a) film na 6

Po obejrzeniu zwiastuna spodziewałem się czarnej komedii, a okazuje się, że Thoroughbreds to raczej stylowy thriller psychologiczny doprawiony nutką kina noir. Miłe zaskoczenie. Reżyser, mimo że debiutant, jest świadomy tego, jak warstwa wizualna i dźwiękowa wzbogacają opowiadaną historię. Olivia Cooke i Anya Taylor-Joy jako nastolatki z wyższych sfer z morderczymi zapędami wypadły znakomicie, ale to właśnie stopniowe budowanie napięcia za pomocą statycznych ujęć i niepokojącego soundtracku podobało mi się najbardziej. Gdybym miał wskazać łyżkę dziegciu, byłby to kierunek, jaki obrano w trzecim akcie, przez co finał wydaje się odrobinę rozmyty, ale film, jako całość, wypada całkiem miodnie.

Eelsky

jak dla mnie to swietny wizualnie, ale cala historia jest strasznie naciagana, przeintelektualizowana, a rozwiazanie akcji beznadziejne. szkoda, bo poczatek zapowiadal ciekawy film, a wyszlo takie typowe artsy gowno.

madrit

aha, no i fajna rola yelchina.

madrit

Dokładnie. Film próbował coś powiedzieć - a dostaliśmy socjopatkę i psychopatkę pitolące od rzeczy, a końcówka o tym, że ludzie będą coraz bardziej uzależnieni od internetu nijak się ma do czegokolwiek. Film w ogóle nie jest o tym, więc puenta z dupy.

Eelsky

ludzie qrna piszcie, że spojlerujecie!!!!!! to naprawdę nie jest trudne!

ocenił(a) film na 6
Eelsky

SPOILER


Film mi się podobał, ale i tak jestem rozczarowany. Od pierwszy scen ma w sobie to "coś". Przykuwa uwagę fajnym zawiązaniem fabuły, główne bohaterki są intrygujące, a zdjęcia i muzyka tworzą odpowiedni, tajemniczy klimat. Okazuje się jednak, że sama historia już tak "piękna" nie jest, bo np.: brakło scen, które motywują chęć zabójstwa i w ogóle scen, które pokazują większą zażyłość dziewczyn. Z drugiej strony cała ta warstwa wizualna trochę ukrywa wątły scenariusz, któremu z biegiem trwania brakuje dramaturgii. Wydaje się, że pojawienie się postaci Tima ma skończyć się czymś ważnym, ale jednak jest po prostu urozmaiceniem "po drodze". Finał również wrzuca całość do filmów jednorazowych, a szkoda po takim ciekawym początku.

ocenił(a) film na 6
Eelsky

Z wyższych sfer była jedna tylko.

ocenił(a) film na 4
Eelsky

Yyyy.Na czy polegała nutka kina noir?

ocenił(a) film na 5
Eelsky

Nie bylo tutaj NOIR, Noir nie na tym polega.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones