PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32159}

Papierowy księżyc

Paper Moon
7,8 4 376
ocen
7,8 10 1 4376
8,1 8
ocen krytyków
Papierowy księżyc
powrót do forum filmu Papierowy księżyc

to klasyczny przykład dobrego filmu który jednak nie przeszedł próby czasu. Wyraźnie przydałby się remake tego filmu bo temat jest wyjątkowo ciekawy. Ale ten film p porostu się zestarzał.

Potrzeba filmu współczesnego a obsadzonego w amerykańskich realiach lat 60 czy 70 XX wieku...

No i jak dla mnie to nieco zabrakło zaskoczenia. Fakt był potem serial który kontynuował wątki tego filmu. Ale zabrakło czegoś co by związało akcje i nadało jakiś sens jego rozwiązaniu..

ocenił(a) film na 9
skoczek_narciarski

Raz, że mówisz, że dobry, a przyznajesz notę 4/10, o co chodzi? Dwa - w której niby chwili się zestarzał? Sposób realizacji i tematyka jest taka, że właśnie w żadnym momencie nie widać procesu zestarzenia, zresztą ten film wcale nie jest taki stary. O zestarzeniu można mówić przy filmach z lat 40/50, gdyż niektóre z nich mogą się wydać już dziś naiwne, ale ten w żadnym wypadku zbyt stary nie jest. Nie wiem jakie sceny wyglądałyby dziś lepiej, przecież 99% remake'ów to na śmietnik wyrzucić. Tym bardziej nie wiem czy byłby ktoś w stanie przebić duet O'Nealów. Żal mnie ściska jak na drugiej pozycji w rankingu są "Nietykalni", a o tak wspaniałych komediodramatach już dziś nikt nie pamięta.

ocenił(a) film na 9
Pauleta

Masz sto procent racji! Ten film jest był wybitny, jest i będzie, bez względu na opinię samozwańczych znawców kina...

skoczek_narciarski

Jedyne z czym mogę się z tobą zgodzić to fakt, że przydałby się remake tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones