PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496329}

Paranoicy

Los Paranoicos
5,5 94
oceny
5,5 10 1 94
Paranoicy
powrót do forum filmu Paranoicy

5/10

ocenił(a) film na 5

da się obejrzeć

wjewjurka87

Przepraszam ale 5/10 znaczy, że obejrzeć się nie da :)

ocenił(a) film na 5
bezonator

Da się, da;) Da się nawet obejrzeć takie filmy którym w rezultacie dajezsz 1 lub 2 na 10;

Domyślam się jednak skąd twój komentarz do mojej opinii , to znaczy, ja zazwyczaj zaniżam ocenę, nie daje tak wielu dziesiątek jak wielu użytkowników na fw, w tym przypadku wahałam się pomiędzy 5 a 6 i wyszło na 5, ale i tak był niezły, za drugim obejrzeniem dostanie pewnie ode mnie 6/10, bo tak przeważnie mam że tego typu filmy najpierw wydaja sie srednie a po kolejnym obejrzeniu zyskuja.

ocenił(a) film na 5
wjewjurka87

Przeciętny to chyba najlepsze słowo. Z braku pomysłu można obejrzeć ale wielkie kino to nie jest. Świetny film "Medianeras" skusił mnie do bliższego zainteresowania się argentyńskim kinem. Niestety tak jak wszędzie są robione filmy bardzo dobre jak i te słabe. Niestety "Paranoicy" zaliczają się do tej drugiej kategorii. Film nie angażuje widza emocjonalnie, nie ma tam niczego co można byłoby zapamiętać. Ogólnie nie powala aktorstwo choć uważam rola Manuela czyli tego kumpla Luciano była zagrana całkiem dobrze. Ogólnie 5/10 pasuje jak ulał choć dać taką notę to choć napisanie o filmie że jest przeciętny, to najgorsze co można powiedzieć o filmie w moim odczuciu.

ocenił(a) film na 5
Dziuchni91

Nie zgadzam się, że film jest przeciętny; czy rzeczywiście nie da się niczego zapamiętać...? nie powiedziałabym; jeśli coś w tym filmie jest bardzo dobre to jest to gra aktorska, gorsza może fabuła, bo czasem nudził, co nie znaczy że film nie jest ciekawy; w mojej skali ocen to jest to powiedzmy średni film z małym plusikiem, ja nie rzucam dziesiątkami na prawo i lewo jak 99,9% filmwebowiczów a co za tym idzie moje oceny są surowe i fair zarazem;

Co do "Medianeras" jeszcze nie oglądałam, podkreślam jeszcze, jest to produkcja argentynska więc na pewno zobaczę;

ocenił(a) film na 5
wjewjurka87

No ja mam podobnie i akurat dla mnie 5/10 to właśnie film nijaki, przeciętny który można obejrzeć ale niekoniecznie. A czy średni film nie jest przeciętny? Ja uważam że z taką fabułą film mógł być zrobiony dużo lepiej ale nie da się zrobić dobrego filmu jeżeli dwóch głównych bohaterów jest bardzo słabych (i tu się nie zgadzamy ale oczywiście to jest kwestia), mówię tu u Luciano oraz tej dziewczynie. Musisz koniecznie obejrzeć "Medianeras" ponieważ fabuła jest podobna, wręcz bardzo podobna bym powiedział ale gra aktorska jest świetna co przy ciekawej fabule daje naprawdę dobry efekt. Ja dałem 9/10 więc wiedz że coś się dzieje :)

ocenił(a) film na 5
Dziuchni91

Nawet jeśli się nie zgadzamy w kilku kwestiach, np. co do gry aktorskiej Hendlera, (którą uważam za genialną w każdym filmie jaki oglądałam, w Paranoicos jak dla mnie zagrał bardzo "klimatycznie", nie wiem jak to inaczej ująć;), z resztą ta rola przypomina mi nie wiem dlaczegp, jego rolę z Suicidas, ale to już tylko takie moje odczucie,) to miło że ktoś sięga po produkcje argentynskie, ktore jak dla mnie sa nieporownywalne z amerykanskimi, o polskich już nie wspominajac; z J.Stuart widziałam chyba tylko 3 filmy wiec nie znam jej dobrze; Medianeras chciałabym obejrzec ze wzgledu na C. Peterson, nie wiem tylko czy duzo jej jest w tym filmie, jesli chcesz możesz rzucic mi tutaj info na ten temat;) i dzieki za wymiane opini:)

ocenił(a) film na 5
wjewjurka87

Dużo Peterson nie ma ponieważ film bardzo mocno koncentruje się na dwójce głównych bohaterów. Z ról drugoplanowych chyba najbardziej zapada w pamięć Ines Efron znana z tego filmu "XXY". Naprawdę zagrała naprawdę dobrze i poza tym wyglądała zabójczo :) No ogólnie właściwie dawno odszedłem od amerykańskich produkcji. Generalnie skupiam się na kinie europejskim choć kino południowo-amerykańskie. Właśnie miałem Cię spytać oto od samego początku; skąd ściągasz te filmy i skąd znajdujesz do nich napisy? Ogólnie widzę że Twoje filmy mają po kilkanaście ocen maksimum więc są ekstremalnie rzadkie i nie pewnie nie dostępne, stąd moje pytanie. Choć przeczuwam że znasz hiszpański na tyle dobrze że ściągasz i nie masz problemu z szukaniem napisów :) Rozwiejesz moje wątpliwości ? :D

ocenił(a) film na 5
Dziuchni91

Dzięki za info co do Peterson; nie lubię takich momentów ale trudno>znów się różnimy gustami - ja nie przepadam za Efron;) Skąd ściągam? powiedzmy , że z pewnej "zatoki", jak nie wiesz o czym mówię to wyślę ci na priva;), ale nie tylko, wystarczy odpowiednio wpisać kilka słów kluczowych w odpowiednią wyszukiwarkę; co do napisów, jeśli masz na myśli polskie, to nie wiem jak wygląda sytuacja bo ja raczej bez napisów oglądam, ale do tych bardziej popularnych na pewno coś się znajdzie, jeśli nie polskie to angielskie; mam nadzieję że pomogłam, jeeśli nie to kontaktuj się ze mną pocztą, chętnie pomogę:)

ocenił(a) film na 5
wjewjurka87

Oczywiście że znam o jaką zatokę Ci chodzi ale na to nie stoi na przeszkodzie abym do Ciebie napisał w paru kwestiach :P No jest parę pozycji które mnie intrygują więc jakbyś mi poradziła bym był wdzięczny. Natomiast jeżeli ja mógłbym Tobie poradzić w czymkolwiek np. jeżeli skusisz się na jakieś dobre kino bałkańskie to służę pomocą :D

ocenił(a) film na 5
Dziuchni91

Mam na koncie kilkadziesiąt pozycji z kina argentynskiego, zerknij, bardzo możliwe że te filmy które mi nie przypadły do gustu tobie pewnie by się spodobały;) dzięki za wymiane zdań powodzenia w poszukiwaniu dobrych filmów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones