PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131412}

Paranoja 1.0

One Point O
6,6 3 274
oceny
6,6 10 1 3274
Paranoja 1.0
powrót do forum filmu Paranoja 1.0

tak nudnego filmu to nie widzialem ....nastawialem sie z mysla ze bedzie to naprawde cos ciekawego i wartego obejrzenia po komentarzach tutejszych ale widze ze to totalna pomylka:/..... co tu wogole jest genialnego?? ..... i o co w tym wszystkim chodzi?? ..... moze mi ktos to wytlumaczyc??

exonique

no raczej musialbys sie krecic w informatyce zeby ten film zalapac, jest genialnie przedstawione jak wygladalyby bledy softu w nanostworach (takie malusienkie robociki, serio malusienkie, takie naprawde malusienkie)
i jak by te bledy oddzialywaly na czlowieka (oczywiscie bledy w wyzszej warstwie - sa bardzo zlozone, stad wnioskuje ze autor filmu zalozyl, ze ich oprogramowanie bylo robione w jezyku wyzszego poziomu, co z kolei oznacza spore mozliwosci przetwarzania takich nanokaraluchow, co z kolei oznacza bardzo wysoko zaawansowany rozwoj technologii a to sie kluci z przedstawionym obrazem w filmie, z czego wnioskuje, ze rezyser nie byl informatykiem a jedynie mial z takowym kontakt, co jest chyba zreszta normalne)
Filmu nie polecam zwyklym ludziom, bo beda sie dziwnie czuli ogladajac go ;) (mniejwiecej jak informatyk na wykladzie z anatomii)

[OT] nie widze tu specjalistow od poprawiania "stylu pisania" i dobrze, bo takich nienawidze. jak ktos nie rozumie tego co napisalem, to niech sie trzyma z daleka od kompa i struktur bazodanowych, naprawde z daleka

ocenił(a) film na 10
whatever

Moze np to jest genialne, ze przedstawiona tu interpretacja "informatyczna", nie jest jedyna mozliwa interpretacja. Film mozna zrozumiec tak jak whatever, jesli sie zna na informatyce, w sposob mozna powiedziec doslowny, ale mozna tez zrozumiec go zupelnie inaczej, jako metafore rynku, calej ten marketingowej machiny. Proponuje poczytac inne komentarze i interpretacje roznych ludzi, to bedziesz wiedziec o co mi chodzi. Jesli nie, coz nie kazdy musi lubic filmy w ktorych nic nie jest pokazane, ani powiedziane doslownie.

whatever

mi sie osobiscie film podoba za sam klimat i nastroj, temp jest zywe. jezeli mialbym rozpatrywac film z ktorejs strony to raczej od strony psychologicznej, wiec nie koniecznie informatykiem trzeba byc ;) pzdr.

whatever

a czemu nie mozna zalozyc ze jest bardzo wysoko zaawansowany rozwoj technologii, to tak jak teraz tetowac nowe technologie na jakims plemieniu w afryce, no moze przesadzam, ale najprawdopodobniej beda takie miejsca w przyszlosci

ja z kolei mam inne pytanie dlaczego nie wszadzili do paczki wersji 1.1.5 tylko koles musial mu ja przyniesc?

i dlaczego Howard mowi "If I don't remove your hard drive,
you're gonna have to die, or Farm will catch you." dlaczego hard drive??? czy Simon jest androidem albo czy Howard wyciagajac jego mozg ratuje go przed nanorobotami, chociaz mowi wczesniej "They put the mites in your brain.", czyli wyciaga mu mozg zeby go przestudiowac: "They want to possess your intellectual fibre." i "It's a completely bugsy product. It never would happen in my day."

wlasnie wpadlem na pomysla, ze Simon pisze kod wlasnie do nanorobotow, a jego stan zaczyna sie pogarszac od wersji 1.1.5, bo brakuje w niej jego czesci kodu...haha (wiem jak pisze sie programy wiec nie mowcie ze bez tej czesci sie nie skompipluje :P zawsze mogli uzyc starej funkcji/klasy itp)

exonique

nudny to ty jesteś człowieku pewnie zawsze jak czegoś nie zrozumiesz twierdzisz że jest to nudne lipne i prostackie. Obejrzyj to jeszcze raz i postaraj się to do czegoś odnieść bo moim skromnym zdaniem ten film niesie wiele przesłań dotyczących dzisiejszego świata i stosunków międzyludzkich, a jak dalej nie załapiesz tego filmu to zacznij oglądać farmazony typu godziny szczytu 8 które napewno odbierzesz bez większych problemów

exonique

wlasnie znalazlem wywiad mozna poczytac i wyjasniaja co robi Howard z mozgami oraz brak nowej technologii :
http://www.horschamp.qc.ca/new_offscreen/onepoint.html [www.horschamp.qc.ca/new...]

niestety teoria z brakujacym kodem upadla po przeczytaniu wywiadu hehe

użytkownik usunięty
exonique

Kolejna dziewczyna nie roumiejąca tego prostego filmu. Co z wami dziewczyny sie dzieje do cholery? Pobudka! :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones