PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8547}

Parszywa dwunastka

The Dirty Dozen
7,6 52 000
ocen
7,6 10 1 52000
7,9 11
ocen krytyków
Parszywa dwunastka
powrót do forum filmu Parszywa dwunastka

Zadziwiające...

ocenił(a) film na 9

Otóż chciałam powiedzieć, że mam 16 lat i jestem dziewczyną, ale film jest dla mnie naprawdę genialny. Obejrzałam go wczoraj, za namową mojego wujka. Powiedział, że jest świetny. Oczywiście nie uwierzyłam - stary jakiś i o wojnie. Ale oglądając go naprawdę nie żałowałam. Cudowne zrealizowanie filmu jak na tamte lata, bardzo wciągający, momentami wzruszający, momentami śmieszny i trzymający w napięciu... Czyli wszystko w komplecie. Najbardziej spodobała mi się gra aktora wcielającego się w bohatera Victora Franco! Pewnie pomyślicie, że jestem jakaś chora i powinnam oglądać jakieś dziadostwa w stylu "Hight School Musical" (obleśne...) Ale dla mnie nie liczy się rodzaj filmu(czy to musical, film wojenny, czy jakiś inny), ważne, żeby mnie zainteresował. A ten mnie zainteresował i jestem pod wielkim wrażeniem :) (9/10)
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
violetfairy

pozdrawiam również jako fan tego filmu

a Cassavetes zagrał genialnie, Franko to wielka postać

ocenił(a) film na 9
violetfairy

Miałem okazję wczoraj obejrzeć "Parszywą dwunastkę" - klasyk. Film naprawdę bardzo dobry, mimo ponad 40 lat na karku. Te stare produkcję mają coś w sobie, ogląda się je bardzo przyjemnie w domowym zaciszu. Od jakiegoś czasu, najpierw przeglądam repertuar TCMu, a potem innych stacji.
Co do filmu: świetna fabuła, świetna obsada, ładne zdjęcia, przyjemna muzyczka. Jeśli chodzi o grę aktorską to moim zdaniem ciężko kogoś wyróżnić, wszyscy na bardzo dobrym poziomie. 9/10 ;]

Polecam "Złoto dla zuchwałych" i "Tylko dla orłów" ;]

violetfairy

jA mam 15 no orcznikowo 16 i uwielbiam takie film a stare to juz wgl;))

Invincible_

oczywiscie pisac nie umiem xD bo za szybko pisze

użytkownik usunięty
Invincible_

Też uważam że Dwunastka jest znakomitym filmem - ale czy ktokolwiek ma wątpliwości co do tego? Klasyka, nieśmiertelny element kultury. Znakomici aktorzy, świetny scenariusz. Powie to każdy kto zna się choć trochę na histroii kina, niezależnie od płci i wieku. A, i też jestem dziewczyną, tylko troszkę starszą ;)

ocenił(a) film na 8
violetfairy

Wiec moze obejrzyj jeszcze Zloto dla zuchwalych", bo o ile "parszywcy" byli faktycznie rekrutowani do straconych misji, to drugi film mozna nazwac komedia wojenna, ale warta obejrzenia. Zreszta sporo jest dobrych filmow wojennych, na ktore warto zwrocic uwage. Pozdrawiam.

arestrojmiasto

nom,tylko dla orłow,bardziej powazny film,ale za to swietny i bardzo wciagajacy,mimo ze dlugi :) Ja poprostu ani razu nie mrugnałem jak go oglądałem,patrze,już koniec,az szkoda:) pozdro.

ocenił(a) film na 6
violetfairy

Błagam, nawet jak się ma 11 lat, to ten film może się podobać, żadne to "wielkie halo"...

użytkownik usunięty
violetfairy

Ej mi tez polecił wujek z tym Ze mam 30 lat, wchodzę w komentarze widzę coś o wujku i nie mogłem się powstrzymać żeby nie odpisać :) jako ze zbliżają się święta to Nieważne w jakim punkcie życiowym jesteś życzę udanych świat i pozdrów wujka !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones