PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494737}

Partnerzy

Complices
5,9 342
oceny
5,9 10 1 342
Partnerzy
powrót do forum filmu Partnerzy

słaby

ocenił(a) film na 3

czy to jest w ogóle kryminał? Zawsze mi się wydawało, że w kryminałach najważniejszy jest sposób dochodzenia do prawdy - tutaj w zasadzie nic takiego nie miało miejsca. Była sobie opowieść o parze nastolatków oraz ich sposobie zarabiania na życie. Trochę cycków, trochę innych rzeczy połączonych z brakiem jakichkolwiek barier moralnych (ot taka nowa zachodnia cywilizacja). Rzeczywistość przeplatała się z przeszłością. Wprawdzie ta przemienność ukazała co w istocie się zdarzyło niemniej de facto bez jakichkolwiek przesłanek które śledczych doprowadziło do takich a nie innych wniosków. Moim zdaniem wyścig ślimaków wzbudza więcej emocji niż ten film.
Jeżeli zaś chodzi o trudną tematykę, jak to niektórzy określają - to takiej tu nie znalazłem. Zdaje sobie sprawę, że życie różnie się układa i czasami trzeba podjąć trudne decyzje - czasami wbrew sobie - aby zwyczajnie przetrwać. Tutaj oboje (a przynajmniej dziewczyna) mieli inne możliwości, z których nie skorzystali. Chcieli łatwej kasy i wywołało to określone konsekwencje

karson_z

Jeśli dla Ciebie zabójstwo i szukanie jego sprawcy nie jest sprawą kryminalną, to chyba nie do tego filmu zostawiłeś komentarz.
Owszem, może komuś nie podobać się scenariusz (dla mnie akurat wykorzystanie techniki retrospekcji było dobrze zrobione, bo nie była męcząca, w przeciwieństwie do wielu innych filmów, w których wykorzystane retrospekcje wprowadzały tylko potworny chaos), ale to już kwestia gustu...
A co do "trudnej tematyki" to zgadzam się z Tobą, że jej tu nie było, bo sprzedawanie się jako sposób na łatwą kasę nie jest żadnym trudnym tematem, lecz - niestety obecnie coraz bardziej "modny", zwłaszcza wśród młodych chłopaków - jest stylem życia. Temat byłby trudny, gdyby film był w kategorii dramatu, a nie kryminału (a przynajmniej nie tylko) i ukazał bohatera zmuszonego do takiej "pracy" (np. ofiara handlu "żywym towarem", czy gdyby znalazł się w skrajnej sytuacji i traktował to jako ostateczne wyjście)...

ocenił(a) film na 3
singiel72

Jeżeli Tobie podobał się film to nie pozostaje mi nic innego jak cieszyć się, że miło spędziłeś czas podczas jego oglądania. Film ten w mojej pamięci nie zostawił żadnego śladu więc trudno mi obecnie wdać się w jakąkolwiek polemikę dotycząca jego treści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones