PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712739}
6,3 1 587
ocen
6,3 10 1 1587
5,8 5
ocen krytyków
Party Girl
powrót do forum filmu Party Girl

Film prowokuje treścią. Abstrahując od kwestii technicznych, dzieli on widownię na pół. Jedni w odbiorze krytczni, drudzy bezkrytyczni. Obie grupy odnoszą historię gł. bohaterki do własnych wartości. Im więcej różnic, tym większa krytka. Mi osobiście film wydał się smutny. Po prostu. Bez szczególnego rozwodzenia się nad zasadnością lub bezzasadnością działań głównej bohaterki. Być może dlatego, że osobiście znam ludzi o podobnej konstrukcji. Kowale własnego losu i jednocześnie ofiary swojego własnego charakteru i emocji. Ciężko ich winić i nie winić. Skazani na wieczne zawieszenie pomiędzy szczęściem, a nieszczęściem. Emocjonalnie uzależnieni od nieneutralności. Nie szczęśliwi i nie nieszczęśliwi. Smutni , ale nie godni pożałowania. Niewyraźni choć wyróżniający się.

ocenił(a) film na 3
katheerina

może kobiety znajdą coś dla siebie w tym filmie... dla mnie film jest przede wszystkim nudny. człowiek na starość powinien być już "wykuty", wtedy może być interesujący... a co ja tu mam? ano nic, zieje pustką... to po cóż to oglądać...
ale może ktoś gdzieś tu w tym filmie (tylko kobieta!) odnajdzie siebie i będzie kibicować... komu/czemu/po co? nie wiem... ;)

katheerina

Bardzo podoba mi sie Twoj kometarz. Zgadzam sie z nim. Smutny byl dla mnie glownie z powodu tych, ktorzy cierpia przez jej wybory. Ona miala mimo wszystko cos, co nie kazdemu sie trafia, nawet, gdy sie bardzo stara i na to zasluguje: wyrozumiala, tolerujaca jej zycie i jej styl rodzine, a w ostateznosci narzeczonego/meza. Jej dzieciaki byly po prostu fajne: mile, czule, dbajace o rodzine.

Zwlaszcza reakcja jej corki, tej najlmlodszej, budzi podziw, bo wypowiada sie z czuloscia i miloscia o kims, kogo nawet nie znala. Po przemowach slubnych tych dzieci (szczerych mniej lub bardziej) myslalam, ze nasza imprezowiczka faktycznie zobaczy, ile posiada i ze mimo wszystko nie warto tego zatracic. Caly slub byl zreszta udany... I wtedy faktycznie dokonuje swojego kolejnego, z punktu widzenia moralnego i praktycznego, zlego wyboru. Ale jednak wlasciwego swemu sercu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones