PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840210}

Pasażer nr 4

Stowaway
5,1 14 117
ocen
5,1 10 1 14117
3,6 5
ocen krytyków
Pasażer nr 4
powrót do forum filmu Pasażer nr 4

Porażka, tyle tu głupot i błędów, których można uniknąć prostymi czynnościami, że aż odechciewa się oglądać. Jasne, kino sci-fi nie musi być w pełni zgodne z nauką, ale żeby kosmonauci na spacerze kosmicznym się nie przypinali do statku, to już nie wiem jaki bezmózg mógł wymyślić. Pomijając już fakt, że nikt nie zauważył dodatkowego pasażera, projekt stacji, która lepiej żeby przez 2 lata się nie zepsuła, bo będzie problem z naprawą, brak części zapasowych dla tak podstawowych systemów, jak produkcja tlenu. A wystarczyło zrobić scenariusz, że 3 osobowa drużyna podczas lotu dostała asteroidą i "magazyn" z częściami został zniszczony i wyciek tlenu spowodował zaistniały dylemat.

ocenił(a) film na 4
Korgames

Scenariusz jest tak głupi ze... szkoda gadać, juz sam fakt ze ten pseudo mechanik co tam zasnął,wpadł po godzinach chyba dorobić na stacje,bo jak sam powiedział, robi magisterkę hehe, czyli po szkole zaszedł,i tak już został hehe... caly netxliks

daniel84ch

a właśnie w tym momencie można było sprawić, że film stanie się ciekawy gdyby okazało się, że Michael nie znalazł się tam przypadkiem tylko był lekko walnięty i to była jego jedyna droga do polecenia w kosmos.

ocenił(a) film na 3
daniel84ch

Film i fabuła denna, ale nie w tym punkcie. W USA magisterka to jak u nas doktorat. Zdecydowana większość kończy na poziomie licencjatu, a ew. magisterkę robią stosunkowo nieliczni. Tak jest akurat ten wątek, że gość jest inżynierem i jest na etapie magisterki - mnie nie razi. Razi mnie wszystko inne w tym filmie :(

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
andolinis

Co ma znaczyć ten rasistowski komentarz?

ocenił(a) film na 5
Teresa_Nazimek

jak rasistowski? Bez przesady, Tesreska. Nic rasistowskiego nie miałem na myśli, a za Twoje myśli i skojarzenia nie mogę odpowiadać. Miałem wielu czarnych kolegów i nigdy nie miałem z tym problemu (zresztą nie tylko czarnych, także Filipińczyków czy Hindusów). Jestem wychowany w głębokiej tolerancji, także dla osób niepełnosprawnych czy osób pochodzenia niemieckiego, które wręcz broniłem przed atakami moich kolegów Polaków za to, że 3-rzeszowcy napadli na Polskę więc Twój komentarz jest głęboko chybiony i niesprawiedliwy, ale nie mogę odpowiadać za to jak Ty myślisz.

andolinis

Komentarz brzmi rasistowsko z określeniem "czarna kometa" jako analogia do czarnoskórego człowieka.
A tolerancja i obrona gnębionych jest super, chwała Ci za to, andolinisku.

ocenił(a) film na 5
Teresa_Nazimek

uważam, że dana osoba nie może odpowiadać za to co ewentualnie zrobił jej dziadek czy ojciec, zwłaszcza że nie mieliśmy wiedzy, że cokolwiek zrobił, a już szczególnie że nas było sześciu więc tym bardziej  6 na 1 jest absolutnie niesprawiedliwe, zdziwiło mnie tylko że agresorzy w sumie łatwo przyjęli, że tak nie można bo młody Niemiec nie jest winny, a na dodatek jest sam (początkowo myślałem, że mnie też zleją razem z Niemcem, ale jednak zrozumieli, a wcześniej jakby w grupie się nakręcali więc możliwe, ze to jakiś mechanizm ewolucyjny), natomiast nie zawsze pójdzie tak dobrze czego też niestety doświadczyłem innym razem, po którym skończyłem w szpitalu :) warto mieć więc na uwadze, że czasem może skończyć się źle albo wręcz fatalnie

ocenił(a) film na 6
andolinis

Po obejrzeniu filmu miałam mnóstwo pytań i wątpliwości. Weszłam na forum, żeby poczytać komentarze, bo zazwyczaj ludzie fajnie rozkminiają różne kwestie. Tym razem wchodzę już na drugi wątek i ten sam problem. Zero dyskusji merytorycznej, tylko przepychanki słowne. Ludzie, co z Wami...?

ocenił(a) film na 5
Alina23

świat się kończy....

ocenił(a) film na 6
Alina23

Dokładnie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
RysiekMazowiecki

Masz duży problem chłopcze. Bardzo duży.

Teresa_Nazimek

Przewrażliwienie rasistowskie, powiem murzyn źle czarny źle.... Murzyn Michel nie potrafił się wspinać a kawał z niego chłopa. Za burtę takiego, a że czarny to zwykły przypadek. Głupi to normalne względem białych.

andolinis

A ty "bohaterze"? Teresa postawiła cię do pionu, jak szczeniaka, hehe. Co się tak tłumaczysz? Czujesz się winny? Jeszcze jedna rzecz. Oczywiście, że odpowiadasz za czyjeś skojarzenia. Pisząc dwuznacznie, taki masz cel. wiesz, co to znaczy dwuznaczność, i wiesz w jakim celu się ją stosuje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
RysiekMazowiecki

Fakty... Czarni są mniej inteligentni od białych(statystycznie) czy to rasizm? Nie. W filmie Michel nie potrafi skoordynować lewej ręki z lewą nogą...

Teresa_Nazimek

JUŻ ZACZYNASZ??

Franz_33

SŁUCHAM ???

Teresa_Nazimek

https://m.facebook.com/WojciechSuchodolskiCytaty/videos/przepraszam-ju%C5%BC-zac zynasz-dlaczego-ty-robiszwojciech-major-suchodolski-do-prezyd/529811721257210/

:-)

ocenił(a) film na 5
Korgames

Wyprawa zycia, dwa lata lotu na marsa i nagle.. z sufitu spada czarnoskory mezczyzna i wola ze maja zawracac bo on chce do siostry.

Mariusz1985Krk

XD






(za krótki)

ocenił(a) film na 2
Korgames

Ja dodam jeszcze jedną głupotę. Widok tego spalonego układu, a w nim wirnik silnika komutatorowego (bez stojana), 2 radiatory z czego jeden od procesora PC wraz z mocowaniem do płyty (który w filmie "wisi" w powietrzu), kabelek SATA. Brak środków, ignorancja twórców albo uznanie że widz nie ma pojęcia co to jest. Niestety, mi takie rzeczy rzucają się w oczy, wg mnie lepiej było nie pokazać wnętrza "urządzenia", lub chociażby tylko osmaloną "puszkę".

Korgames

Tylko takich historii z wyciekającym tlenem było już mnóstwo...

Korgames

Rzeczywiście w filmie jest sporo niedociągnięć, film robiony głw. na granie na emocjach przez co zawalili logikę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones