PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 238 159
ocen
7,4 10 1 238159
6,8 28
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

czy Wy też to zauważyliście że nie puszczają go w telewizji w Wielki Piątek? Raz tylko puścili rok po premierze w kinie a później? Cisza, jak dla mnie powinni go puszczać w telewizji żeby każdy mógł go zobaczyć

ocenił(a) film na 5
mrowka1504

...trochę sadystyczny to film jak dla mnie , nie jestem pewien czy nadaje się dla młodszych widzów .Przez większość filmu robią z Jezusa kotlet mielony , a przyczyna tego jest jakby na drugim planie .

ocenił(a) film na 10
dardre

może i jest makabryczny, ale myślę, że powinni puścić ja nie mówię że o 20.00 tylko nawet później, w końcu tak wyglądała prawda

ocenił(a) film na 8
mrowka1504

Sama jestem tym zdziwiona. Moim zdaniem ten film to najlepsze odwzorowanie tego co mogło się dziać w czasie biczowania, krzyżowania itp. Film nie jest puszczany może z tego powodu że narusza on swego rodzaju poprawność polityczną? Nie wiem czy moje spostrzeżenie jest słuszne, ale zauważyłam że media generalnie dążą do swoistego ułagodzenia treści w nich puszczanych w ramach właśnie PP. Poza tym pewnie boją się że film nie będzie miał oglądalności (wiem,obawa strasznie głupia, ale stąd właśnie bierze się taka a nie inna ramówka).

ocenił(a) film na 5
mrowka1504

Byłaś, widziałaś? Nie wiesz jak wyglądała prawda.

ocenił(a) film na 10
Oriflamme

nie byłam i nie widziałam, ale wierze, że tak było. Przecież był biczowany, krzyżowany jeśli myślisz, że nie obyło się bez krwi to chyba się mylisz. A noc w ciemnicy, kiedy był biczowany, sam dokładnie nie wiesz jak było więc czemu zakładasz, że tak mogło nie być. Fakt nikt nie wie jaka była prawda, ale ten film pokazuje jak mogło być.

ocenił(a) film na 5
mrowka1504

Tak jak pokazano nie mogło być, ponieważ człowiek by tego po prostu nie przeżył. Wykrwawiłby się, lub doznałby szoku pourazowego, oraz zemdlałby z bólu.

ocenił(a) film na 10
Oriflamme

piszesz jak znajoma moich rodziców, gdy rozmawali nt tego filmu. "jak to mógł przeżyć, przecież człowiek tego by nie przeżył" itd, ale dla mnie był Synem Boga, nie był zwykłym człowiekiem. Przecież po to przyszedł na świat, wiedział, że zostanie ukrzyżowany, bał się, ale jednak się nie poddał.

ocenił(a) film na 5
mrowka1504

Był, według mitologii chrześcijańskiej, w PEŁNI Bogiem i w PEŁNI człowiekiem, zatem cierpiał jak normalny człowiek, a tego co pokazano na filmie nie jest w stanie przeżyć żaden człowiek. Można uznać, że dzięki boskiej naturze odczuwał mniej bólu, ale co to za poświęcenie, skoro czuł mniej bólu?

Oriflamme

Był przecież Bożym synem w postaci ludzkiej, więc odczuwał to co człowiek. Nie Ci mówić co kto wytrzyma, ludzie są różni.

ocenił(a) film na 5
Mailo91

Wybacz, ale każdy ma taki sam system nerwowy i wytrzymuje podobny ubytek krwi. Nie ma człowieka, co by tyle przetrwał.

Oriflamme

PODOBNY :)
Zresztą, nie wiemy DOKŁADNIE co wytrzymał i co przechodził, więc specjalnie na złość mówisz temu co myśli inaczej ;p

ocenił(a) film na 5
Mailo91

Nie wiemy co przechodził, wiemy natomiast czego na pewno by nie wytrzymał, a takie zbicie się do tych drugich rzeczy zalicza.

Oriflamme

Teraz facet to panienka, większość jednego strzału nie wytrzyma więc nie ma co porównywać dzisiejszych ludzi do tamtych sprzed 2k lat.
O tym co "niewiadome" nie ma sensu rozmawiać, więc kończę, nq.

ocenił(a) film na 5
Mailo91

No tak, bo 2 tys. lat temu ludzie mogli znieść bez problemu utratę 15-20 litrów krwi i bez trudu przeżywali wyrywanie części ciała. Tytani, no nie?

Oriflamme

Podaj mi link do treści z dowodami, które mówią, że stracił tyle l. krwi. Wyrywane części ciała? Te przy biczowaniu?...

ocenił(a) film na 5
Mailo91

... ja tam widziałem odsłonięte żebra , nie wykluczam że można tak człowieka katować ale przeżyć to byłoby raczej trudno. Dla osób wierzących ta przegięta brutalnie wersja ma swoją wymowę, i dobrze . Ale mało moim zdaniem ma to wspólnego z rzeczywistością , i dziś i dwa tysiące lat temu ...

ocenił(a) film na 5
Mailo91

Nie mówię że stracił tyle krwi... Ludzie, wy macie problem z czytaniem? Mówię od początku, że wizja pokazana w FILMIE jest nierealistyczna i niemożliwe, by człowiek ją przeżył...

Oriflamme

Zacytuję Twoje słowa.
"Byłaś, widziałaś? Nie wiesz jak wyglądała prawda."

ocenił(a) film na 5
Mailo91

Dobra, poddaje się. Widocznie niektórzy nie potrafią zrozumieć, że komentuje FILM pod kątem REALNOŚCI...

użytkownik usunięty
Oriflamme

Podejrzewam, że nie chodziło o "prawdę" naukową i historyczną.
Chodziło raczej o "prawdę" przesłania i tego co film wyraża.
W sztuce nie trzeba narysować realistyczny obraz, aby ten obraz wyrażał "prawdę" lepiej niż jakakolwiek fotografia. Również w Biblii co drugie słowo to "prawda" (szczególnie w NT), ale nie w sensie "zgodności z rzeczywistością", lecz w sensie transcendentalnym a może nawet ezoterycznym.
Teoretycznie Jezus mógłby w ogóle być postacią zmyśloną, ale dla wierzącego Ewanegelie i tak będą wyrażać "prawdę" o człowieku, świata i Bogu.

ocenił(a) film na 7
mrowka1504

Cóż...
Pamiętam, że kiedyś ciągle puszczali ten film na TVP1 i TVP2 o godzinach 20.00 i 21.00, a teraz nie puszczają go w ogóle. Hmm.

ocenił(a) film na 10
mrowka1504

Ja zauważyłem, że teraz w ogóle co raz mniej tych religijnych filmów puszczają. Na stacjach publicznych w święta ostatnie Wielkanocy było zaledwie kilka filmów na całe święta traktujące o Jezusie i to jeszcze puszczane w godzinach przed popołudniowych. Nie wiem czemu tak jest ale kiedyś było tego więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones